Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wstęp do koncepcji rozwoju KSZ

Bieżące sprawy związane z KSZ, które nie mają charakteru tajnego

Moderatorzy: Książęca Żandarmeria Wojskowa, Wojska Bojowe

Wstęp do koncepcji rozwoju KSZ

Postprzez Laurencjusz 6 cze 2018, o 22:42

JO Hetmanie Wielki,
JWP Szefie Sztabu,
Szanowni Dowódcy,
Żołnierze,

[justify]pisząc te słowa zdaję sobie sprawę, że nie wszystko może idzie w takiej kolejności w jakiej bym chciał, dlatego postanowiłem napisać choć kilka słów wyjaśnienia.

Pomysły na zmiany w Książęcych Siłach Zbrojnych ewoluują co jakiś czas z różnych powodów. Jednymi z nich są zmiany etatowe i zmienny stan żołnierzy, a innymi wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń, czy jak obecnie zawierane sojusze i połączenia państw. Od kilku miesięcy w Sztabie Generalnym prowadzone są z różną częstotliwością rozmowy w tej sprawie, które już czas powoli finalizować.

Pisząc o wnioskach z ćwiczeń miałem na myśli podsumowanie operacji "Majowy Świt" i dlatego należy wypracować zmiany, które odzwierciedlą obecną sytuacje oraz zapewnią KSZ możliwość przystąpienia do natychmiastowego działania w oparciu o istniejące bazy oraz o inne bazy, które nie funkcjonują na co dzień, a stanowić będą np. magazyn dla strategicznego sprzętu, wyposażenia zapasów itp.

W celu zapewnienia większej gotowości do użycia specjalistycznego sprzętu wojskowego wnioskuję by w każdej z Baz Wojskowych tj Anheim, Zommerland, Punta i Cracoffia:

• funkcjonowało lotnisko z pełnowymiarowymi pasami startowymi dla samolotów i śmigłowców oraz hangarami (ewentualnie wydzielona część wojskowa z lotniska cywilnego) wraz z infrastrukturą lotniskową,
  • funkcjonował port wojenny wraz i niezbędn a infrastrukturą i dokiem remontowym (ewentualnie nabrzeże min. 10 okrętów),
  • powstał magazyn ciężkiego sprzętu bojowego (czołgi, bojowe wozy piechoty, artyleria samobieżna, samoloty transportowe, śmigłowce bojowe i transportowe itp.),
  • powstał logistyczny magazyn strategiczny (zapasy paliwa, żywności, sprzętu kwaterunkowego itp.),
  • powstały tajne bazy zaopatrzeniowe na czas wystąpienia sytuacji kryzysowych w strategicznych rejonach Księstwa Sarmacji, które są znaczne oddalone od Baz Wojskowych

Aktualizacji wymaga też niżej zamieszczona stara mapa Baz Wojskowych. Tu może pojawić się problem, gdyż jak dotąd Księstwo Sarmacji nie doczekało się nawet jednej mapy, na której zaznaczone było by całe terytorium księstwa wraz z Baridasem, a teraz doszedł jeszcze Hasseland.

Obrazek

Rozpoczynając wstępnie dyslokację sił i środków KSZ trzeba wziąć pod uwagę następujące fakty. Hetman Wielki generał Korony Gotfryd Slavik de Ruth określił, że do tej pory:

1 Flota - operuje na wodach wokoło wysp Teutońskich,
2 Flota - operuje na wschodniej flance wysp Sarmackich ( najsilniejsza z naszych flot ),
3 Flota - na zachodnim wybrzeżu Baridasu i Loradii Teutońskiej,
4 Flota - wschodnie wybrzeże Sarmacji + zachodnie wybrzeże Loardii.

Zgadzam się z Hetmanem, że okręty winny być cały czas w ruchu i do tego właśnie potrzebne są nam porty-bazy zaopatrzenia. Potrzebujemy określić:

1. siły i środki delegowane rotacyjnie do sarmacko-bialeńskiego SDMW,
2. bazy-porty dla zaopatrzenia jednostek pływających.
3. skierować część okrętów z KMW i samolotów z KSP do portów i lotnisk tj. miejsc stacjonowania jednostek wojskowych by móc szybko przerzucić sprzęt i żołnierzy drogą morska i korytarzami powietrznymi.
4. nowe trasy dla flot, a jeśli nie będzie to możliwe operowanie trzeba będzie tworzyć np. grupy ekspedycyjne, zespoły okrętów bojowych itp.

Dowódców i pozostałą kadrę KSZ zapraszam do udziału w pracach zmierzających do wypracowania dalszych decyzji w tym miejscu i wątkach dedykowanych poszczególnym bazom i rodzajom wojsk.

Z poważaniem,

(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana - Dowódca Wojsk Bojowych
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Wstęp do koncepcji rozwoju KSZ

Postprzez RCA 7 cze 2018, o 09:21

Mogę dodać jedną rzecz — zamówiłem i opłacę z własnej kieszeni mapy Księstwa. Mam informację, że weszły już na deski kreślarskie. Proszę tu o odrobinę cierpliwości. Zadbam o to by obejmowały wszystkie nasze tereny.

Postprzez RCA 7 cze 2018, o 09:25

Co do rozmieszczenia flot jeśli mogę rzucić sugestię.

Najbardziej napiętą sytuację mamy z Dreamlandem. Zatem IMO winniśmy wzmocnić naszą obecność na całej długości zachodnich granic morskich (i południowych granic Teutonii) oraz na odcinkach wschodnich granic w rejonie Scholandii z tej strony możemy brać pod uwagę również sojusznicze jednostki jak sądzę).

Pytanie zaś - czy stan KSZ - sprzetowo osobowy - obejmuje integrację z siłami Hasselandu i włączenie ich armii do KSZ? Były jakieś rozmowy? Mam je rozpocząć, określić co mają itd.?

Postprzez Julian FER 7 cze 2018, o 09:57

Wasza Książęcca Mość!
JO Hetmanie Wielki!
JWP Szefie Sztabu!
Szanowni Dowódcy!
Żołnierze!

Z mojej perspektywy jako dowódcy Książęcych Sił Specjalnych sytuacja wygląda następująco:

1. Jednostki w Anheim rozbudowywane z 2 batalionów do dywizji mają za mało miejsca, a poza tym myślę, że jedna strategiczna baza to za mało.
2. Potrzebne mi będzie na miejscu wsparcie powietrzne, bo sam mam tylko transportowce, a potrzebuje osłony myśliwców oraz ochrona na morzach i oceanach gdyż mam tylko okręty desantowe, wiec stacjonowanie okrętów eskortujących też było by wskazane.
3. Nie mogę zapomnieć też o kilki lotniskowcach (śmigłowcowcach), bo moje śmigłowce muszą też gdzieś lądować, a czasem w pobliżu nie ma lotnisk.

Jeśli chodzi o wypowiedź WKM:
RCA napisał(a):Co do rozmieszczenia flot jeśli mogę rzucić sugestię.

Najbardziej napiętą sytuację mamy z Dreamlandem. Zatem IMO winniśmy wzmocnić naszą obecność na całej długości zachodnich granic morskich (i południowych granic Teutonii) oraz na odcinkach wschodnich granic w rejonie Scholandii z tej strony możemy brać pod uwagę również sojusznicze jednostki jak sądzę).

Pytanie zaś - czy stan KSZ - sprzetowo osobowy - obejmuje integrację z siłami Hasselandu i włączenie ich armii do KSZ? Były jakieś rozmowy? Mam je rozpocząć, określić co mają itd.?

dodam, że zgodnie z prawem w Sarmacji jest tylko jedno wojsko tj. Książęce Siły Zbrojne, więc z chwilą przyłączenia się Hasselandu do Sarmacji na prawach prowincji ich armia stałą się armią KSZ. każda prowincja ma prawo do tworzenia narodowych organizacji paramilitarnych takich jak Królewska Gwardia Baridasu, czy Teutońska Lwia Gwardia Królewska.

Jeśli chodzi o rozmowy z Hasselandem w tej sprawie to już nie jest chyba zakres moich kompetencji, ale według mnie to takie sprawy powinny zostać wyjaśnione i załatwione przed przyłączeniem się do Sarmacji.

W sprawie Dreramlandu również uważam, że trzeba było by wzmocnić. Proponuję bazę na Wyspie Melena (m. Juwena) oraz dodatkową bazę (port z lotniskiem) w Teutonii.

Z poważaniem,

(-) sierż. Julian Fer at Atera
Dowódca Bazy KSS
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 7 cze 2018, o 10:09

Julian FER napisał(a):dodam, że zgodnie z prawem w Sarmacji jest tylko jedno wojsko tj. Książęce Siły Zbrojne, więc z chwilą przyłączenia się Hasselandu do Sarmacji na prawach prowincji ich armia stałą się armią KSZ. każda prowincja ma prawo do tworzenia narodowych organizacji paramilitarnych takich jak Królewska Gwardia Baridasu, czy Teutońska Lwia Gwardia Królewska.

Tak, i o to właśnie mi chodzi.

Julian FER napisał(a):Jeśli chodzi o rozmowy z Hasselandem w tej sprawie to już nie jest chyba zakres moich kompetencji, ale według mnie to takie sprawy powinny zostać wyjaśnione i załatwione przed przyłączeniem się do Sarmacji.

Dzięki zatem bogom wszelakim, że zostało. Kwestią jest uzgodnienie technikaliów, nie samego faktu. Rozumiem zatem, że nie było podejmowanych żadnych rozmów. Zajmę się tym, uzgodnię i skieruję do właściwych osób.

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 cze 2018, o 22:18

Tak na wstępie chcę zaznaczyć że akurat, ta dyskusja nad tą Koncepcją. Powinna być prowadzona w Kancelarii Tajnej - dlatego że informacje tu pojawiające się mają status ŚCIŚLE TAJNE.

Teraz tak w odpowiedzi na wasze sugestie i pytania:

1) Królewska Armia Hasselandu od połączenia z KSZ, funkcjonuje w naszej strukturze jako Korpus Hasselandzki. Obecnie zachowują swoją strukturę i podział, taki jaki mieli wcześniej. Ich d-ca to Komandor Piotr Paweł I- w pierwszej kolejności integrujemy ich Flotę z naszą. Pan Komandor jest specem od tej dziedziny, i jak tylko uporządkuje swoje sprawy to zajmie się tą integracją.

2) Jak pan Pułkownik za uwarzył w podsumowaniu operacji "Majowy Świt" są potzrebne zmiany w BAZACH. Tylko że dla mnie było oczywiste że w każdej z BAZ jest czy to Pas startowy, czy nabrzeże dla okrętów itp .Trzeba też zrobić listę baz ze sprzętem- by przerzucać tylko ludzi, a sprzęt mieć w miarę blisko danego sektora operacji. Obecna sytuacja wymusza zatem zwiększenie ilości BAZ co zmieni ponownie etaty i strukturę KSZ.

3) Strukturę KMW już podałem jak do tej pory funkcjonowała. Pytanie czy dojdzie kolejna 5 Flota obejmująca ziemie Hasselandu; lub zwiększymy zakres odpowiedzialności 2 oraz 4 Floty ? Tu potrzeba konkretnej oceny co lepsze.

4) Sierżancie Atera- wcześniej z bazie stacjonowała Brygada KWL oraz jak wynika z mapy KSP orz KMW w mojej ocenie nie jest tam "ciasno"- ale OK chcecie innej lokalizacji dla I Dywizji Modułowej to śmiało pokażcie gdzie ? Od razu mowie że jak trzeba to i po nowemu BAZY rozmieścimy. Tylko chcę zobaczyć gdzie to ma być i co ma być w tej BAZIE.
W sferze tajnej podział KSZ w przypadku Floty został podany, co do KSP oraz KWL spawa jest trudniejsza bo przez tyle lat prawie 16ie. Nie dokonano kompleksowej zmiany w tym zakresie. Nadmieni tylko że sugerowano że wysp Sarmackich bronią 1 i 18 Dywizja Zmechanizowana; zaś Baridasu i Loardii - 10 Dyw. Pancerna i 55 Dyw. Zmechanizowana.

5) Naszą bolączka jest to że mamy mało ludzi- to się nie zmieni, takie czasy w KS. Kolejna sprawa to więcej "Wodzów niż Indian mam w KSZ". Możemy zwiększać ilość BAZ- (7-8) głównych + bazy mniejsze (4-6) ale nie obsadzimy ich ludźmi, bo tylu nie mamy na to... Dla mnie baza to struktura i narracja tego co jest tam na miejscu. Próbuje strykturę realną etatową wpleść w tą narracyjną- to nie zawsze wychodzi. Ale tylko tak ma to sens i logikę...

6) Z żalem patrzę na obecną relację polityczną z Dremlandem; jeszcze 4 lata temu byliśmy zgodni co do wspólnych relacji wojskowych- dziś to wzajemna wrogość i nie ufność.

Nasze położenie nam nie sprzyja, nie mamy na zachodzie sojusznika do równowagi i nacisku na KD. O tyle ile wsypy Sarmackie ( Teutonia - Konsulat- Starosarmacja ) są względnie bezpieczne.

To sytuacja na kontynencie jest zła- Atak ze strony Wandystanu lub Scholandi odbiera nam całe wschodnie wybrzeże Loardii. Muszą tak zrobić by uzyskać lepsze połączenie miedzy sobą. Zatem nasza obrona polegać będzie na silnych pozycjach na zachodzie i centrum Loradii i Baridasu. Od raz mówię nie będziemy wszędzie silni, na to nie ma szans- lipne położenie.

Gdybyśmy zajęli dawne tereny Brugii to mamy lepsze szanse na przecięcie komuniach KD z Scholandią przez morze sarmackie; muszą gonić na południe z komunikacja. A my z Sarmacji dobijamy do wybrzeża Brugii i już jesteśmy u siebie :)

7) Kilka map tak do wglądu co i jak :
Załączniki

mapa.gif
Mapa baz wojskowych w Scholandii

Mapa  KSZ II- 2.png
Mapa KS z bazami KSZ na czerwono Główne BAZY na czarno mniejsze

mapa_wojskowa_akd_styczen_2014.png
Stara mapa Baz w KD
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 7 cze 2018, o 22:35

JO Hetmanie Wielki,

szczegóły oraz strategiczne rozmieszczenie baz-magazynów powinno trafić do Kancelarii Tajnej i to bez wglądu sojuszników z Bialenii kierowanych do SDMW. Myślę, że ogólne zarysy i tak będą widoczne w czasie ćwiczeń tak samo jak sprzęt, którym dysponujemy, ale na tym etapie dobrze było by określić co winno być tajne i zapoznać wszystkich żołnierzy z tym czego nie powinni podawać do publicznej wiadomości.

Jeśli chodzi o ilość aktywnych żołnierzy to myślę, że nadszedł czas na postawienie konkretnych zadań dla rekrutów. Napiszę do Komendanta WKU w tej sprawie i zapytam o etap prac w tym zakresie, a jeśli będzie trzeba to postaram się ich zaangażować zgodnie z ich przyszłymi przydziałami.

Z poważaniem,

(-) płk Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana - Dowódca Wojsk Bojowych
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 9 cze 2018, o 10:30

JO Hetmanie Wielki!
JO Zastępco Hetmana!

Skoro w Anheim wcześniej stacjonowała Brygada KWL i jak widzę z sugestii Pana Generała, że i I Dywizja Modułowa się zmieści, wiec niech tak zostanie. Po prostu zastanawiałem się nad przeniesieniem 6 "Gellońskiej" Brygady Desantowo-Szturmowej na Myspę Melenę do m. Juwena (ok. Solardii), bo myślałem, że dobrze było by mieć trochę wojska bliżej Dreamlandu.

Jeśli chodzi o cytat poniżej to według mnie może trzeba by było to wrzucić do koncepcji.

Hetman_Gotfryd napisał(a):Nadmieni tylko że sugerowano że wysp Sarmackich bronią 1 i 18 Dywizja Zmechanizowana; zaś Baridasu i Loardii - 10 Dyw. Pancerna i 55 Dyw. Zmechanizowana.

Z poważaniem,

Dowódca Bazy KSS
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 cze 2018, o 20:47

Chętnie pozna wasze zdanie co do ilości Dywizji na naszym terytorium ;)
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 11 cze 2018, o 10:00

Hetman_Gotfryd napisał(a):Chętnie pozna wasze zdanie co do ilości Dywizji na naszym terytorium ;)

Panie Generale!
Chyba doszło do nieporozumienia. Ilość i zasięg działania wskazanych przez pana Generała Dywizji jak najbardziej mi odpowiada. Myślę, że można by je było dodać do struktury jako np. dywizje zapasowe.

Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Kancelaria Książęcych Sił Zbrojnych