Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koncepcja strukturalna KWL

Bieżące sprawy związane z KSZ, które nie mają charakteru tajnego

Moderator: Książęca Żandarmeria Wojskowa

Re: Koncepcja strukturalna KWL

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 lis 2018, o 13:08

Sierżancie tak jestem w trakcie "czepiania się detali" w waszej koncepcji i tak w ciągu dwóch dni to zobaczycie.
Miał się wypowiedzieć pan Hetman Polny Autera - tylko widać go Mundial wciągnął; mnie też z resztą ;)
Ale spokojnie rewolucji, wam nie zrobię w tym co pokazaliście.

Panie Marszałku Horn, tak mamy wstępną symulacje, ile nam wszyło ludzi w ramach tej struktury- ale nie jest tego aż tak dużo. Adekwatnie do roli "Ameryki V- Świata" i zadań nam zlecanych. I tak wszytko skupia się w etatach w rekach kilku osób. Na pewno nie będziemy kolosem na glinianych nogach.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 lis 2018, o 22:26

Pierwsza na tapetę pójdzie Dywizja Zmechanizowana

Batalion Zmechanizowany na CV9040 ze składu Dywizji Zmechanizowanej

Pluton zmechanizowany
d-na dowodzenia
drużyna zmechanizowana
drużyna zmechanizowana
drużyna zmechanizowana
-w sumie 4 CV9040 na cały pluton; jeden wóz na jedną drużynę + wóz d-cy plutonu

Kompania zmechanizowana
drużyna dowodzenia
pluton moździerzy
pluton zmechanizowany
pluton zmechanizowany
pluton zmechanizowany
- 2 x CV90 drużyna dowodzenia, 12 x CV9040 z trzech plutonów, 2 x CV90 AMOS

Batalion zmechanizowany
#Kompania dowodzenia i logistyki
-pluton dowodzenia
-pluton rozpoznawczy
-pluton zapatrzenia
-pluton ewakuacji sprzętu i naprawy
-drużyna strzelców wyborowych
-drużyna medyczna
-sekcja bsp

#Kompania zmechanizowana
#Kompania zmechanizowana
#Kompania zmechanizowana
#Kompania zmechanizowana

#Kompania wsparcia
-drużyną dowodzenia 1 x CV90
-pluton wsparcia bezpośredniego 2 x CV90105
-pluton moździerzy 2 x CV90 AMOS
-pluton przeciwlotniczy 2 x CV9040 AAV
-pluton przeciwpancerny 2x CV90120-T

Dywizja Zmechanizowana
2x Brygada Zmechanizowana
2x Brygada Pancerna
Pułk Artylerii Samobieżnej
Pułk Artylerii Przeciwlotniczej
batalion dowodzenia i logistyki
batalion rozpoznawczy
batalion łączności
batalion inżynieryjno-saperski
batalion medyczny
kompania BSP
kompania WRE
kompania ABC

Tak ja to widzę sierżancie; czekam teraz opinii Generała Atery oraz Waszej. Miło będzie, poznać wasze zdanie, może coś zmienimy lub coś przeoczyłem ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 16 lis 2018, o 15:07

Panie Generale,

według mnie zamiast plutonu moździerzy lepiej dać pluton wsparcia, bo wtedy nie jesteśmy ograniczeni do moździerzy, a można dodatkowo dodać np. granatniki.

Poza tym w kompanii dowodzenia i logistyki nie bardzo pasuje mi pluton rozpoznawczy, drużyna strzelców wyborowych i sekcja bsp.

(-) st. sierż Julian Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 17 lis 2018, o 23:25

Czy sierżant może mi rozszerzyć pojecie plutonu wsparcia ? bo to ma być na szczeblu batalionu ? czy już kompanii ? Z doświadczenia wiem, że moździerze są niezbędne, na polu walki. Można zmienić im platformę, na lżejszą w kompanii- np 60mm lub 80mm- lub 120 mm i dać po prostu ludzi z pojazdem do poruszania się. Nie mniej tu szedłem, w kierunku unifikacji platformy, w ramach struktury. Co do granatników - o jakie chodzi konkretnie ? ppk czy podwieszane pod karabinkiem czy może rewolwerowe ?

Podstawą jest drużyna, w przypadku CV9040 jest to
3 załogi i 7 desantu; drużyna piechoty liczy 8 ludzi - 2 zostaje w wozie, reszta się spiesza. Ta drużyna, dzieli się na 2 sekcje po 4 ludzi. D-ca Drużyny jest też d-ca jednej z sekcji.
W mojej ocenie uzbrojenie d-ny jest takie :

d-ca drużyny/ d-ca 1 sekcji - TAR-21
d-ca 2 sekcji -TAR-21
2 x grenadierzy - TAR-21 +M203
3 x strzelcy TRA-21
do tego mają radiostacje osobiste AN/PRC-148v4
oraz jeden PPK np Javelin. I masę innego sprzętu na sobie w plecaku + w wozie- a nie chcemy ich za bardzo obciążać
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 21 lis 2018, o 16:59

Panie Generale,

moim zdaniem:
Hetman_Gotfryd napisał(a):Czy sierżant może mi rozszerzyć pojecie plutonu wsparcia ? bo to ma być na szczeblu batalionu ? czy już kompanii ? Z doświadczenia wiem, że moździerze są niezbędne, na polu walki. Można zmienić im platformę, na lżejszą w kompanii- np 60mm lub 80mm- lub 120 mm i dać po prostu ludzi z pojazdem do poruszania się. Nie mniej tu szedłem, w kierunku unifikacji platformy, w ramach struktury.

Odnosiłem się do proponowanego plutonu wsparcia w kompanii gdzie według mnie powinny być lżejsze moździerze, czyli 60 mm. Moździerze większych kalibrów według mnie powinny być w batalionach i na podwoziach samobieżnych (nie ciągnionych)
Hetman_Gotfryd napisał(a):Co do granatników - o jakie chodzi konkretnie ? ppk czy podwieszane pod karabinkiem czy może rewolwerowe ?

Granatniki podwieszane i rewolwerowe powinny stanowić wyposażenie każdego plutonu zmechanizowanego, a w plutonie wsparcia według mnie powinny być granatniki automatyczne.

(-) st. sierż. Julian Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 26 lis 2018, o 11:49

Sierżancie nie wiem czy 60 mm moździerz, na szczeblu kompani- to nie za mały kaliber w Zmechu. Rozumiem takie podejście w Desancie spadochronowym. Tu tak mały kaliber, dobrze się go przenosi na plecach i zasobniku.
Co do Zmechu, tu jednak idźmy w większy kaliber np 81mm M252. Zrobimy wtedy że powstanie pluton wsparcia na szczeblu Kompanii. A w nim sekcja moździerzy + grenadierzy z granatnikami RPG-40 całość plutonu będzie się poruszać na 2-3 bwp. Tak konsekwentnie idę w kierunku unifikacji platformy, dla Zmechu .

Kompania zmechanizowana
drużyna dowodzenia
pluton wsparcia
pluton zmechanizowany
pluton zmechanizowany
pluton zmechanizowany

-1 x CV90 drużyna dowodzenia
-12 x CV9040 z trzech plutonów
-2 x CV9040 z plutonu wsparcia
-1 x Wóz Zabezpieczenia Technicznego
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 30 lis 2018, o 11:09

Panowie Generałowie!

CV90 to bojowy wóz piechoty. Istnieją dwie główne wersje: CV9030 uzbrojony w działo 30 mm i CV9040 uzbrojony w działo 40 mm.
Warianty:
- CV90 FCV : Forward Command Vehicle, jest to wersja dowodzenia CV90 i ma rozbudowany sprzęt łączności, siedzenia i wyposażenie dla personelu dowodzenia. To ma dwumianową wieżę uzbrojoną w MG 7,62 mm.
- CV90 FOV: pojazd do rozpoznania, posiada szeroką gamę czujników i sprzętu komunikacyjnego i jest wyposażony w dwuręczną głowicę rewolwerową 7,62 mm MG.
- CV90 ARV : opancerzony pojazd ratowniczy jest wyposażony w dwie hydrauliczne wciągarki ITAG do operacji odzyskiwania, hydrauliczny żuraw i przednie zamontowane lemiesz spycharski do stabilizacji pojazdu podczas operacji odzyskiwania lub podnoszenia. Uzbrojenie składa się z MG osadzonego na wysokości kopuły 7,62 mm.
- CV90120: opancerzony pojazd zamieniony w lekki czołg wyposażony w wieżyczkę czołgu i działko gładkolufowe 120 mm.
- CV9030: wersja z działkiem automatycznym Bushmaster II o średnicy 30 mm.
- CV90 Amadillo : wersja opancerzonego personelu transportowego.
- Cv9040 AAV: pojazd przeciwlotniczy, uzbrojony w radar i działa kal. 40 mm
- CV90 AMOS (Advanced Mortar System) – podwójny samobieżny moździerz kal. 120 mm.

Jeśli chodzi o moździerz dla zmechu to myślałem o czymś samobieżnym np. CV90 AMOS:
Obrazek

(-) st. sierż. Julian Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 30 lis 2018, o 23:12

W mojej ocenie CV-90 (wraz z dwulufowym moździerzem) i jego inne wersje nadają się do zastosowania w KSZ. Ponadto nawiązując do tematu na podstawowy model czołgu do 60 ton proponuję Lepoparda. Z ciężkiego sprzętu przydała by się jeszcze armata samobieżna (działo samobieżne, armatohaubica - jak zwał tak zwał) lub rezygnacja z tego typu pojazdów bojowych na rzecz wyrzutni rakietowych.

Tu nie mogę się oprzeć myśli technicznej, która zaowocowała kolosem o nazwie 2S7 PION.
Pion miał 13 m długości, 3,3 m szerokości i 3 m wysokości, oraz masę bojową 46 500 kg. Napęd stanowił dwunastocylindrowy silnik V-46-I o mocy 840 KM, zapewniający prędkość maksymalną na drogach około 50 km/h. Uzbrojenie stanowiła armata 2A44 kalibru 203 mm strzelająca pociskami oddzielnego ładowania umieszczona na otwartym stanowisku z tyłu pojazdu. Zapas amunicji (tzw. nienaruszalny, czyli możliwy do wykorzystania tylko w sytuacji awaryjnej i braku zaopatrzenia) wynosił 4 naboje. Zasięg pocisków wynosi standardowo 37,5 km lub 47,5 km w przypadku pocisków z wspomaganiem rakietowym. Możliwe jest również stosowanie pocisków z niewielkimi głowicami nuklearnymi. Załoga pojazdu liczyła 7 żołnierzy. W 1983 roku wprowadzono do produkcji pierwszą modernizację 2S7, oznaczoną jako 2S7M Pion-M, nazywaną często Małka. Do największy zmian należała poprawiona konstrukcja, nowocześniejsze wyposażenie elektroniczne, dzięki czemu szybkostrzelność wzrosła do 2,5 strzałów na minutę (wobec 2 strzałów na minutę w pierwotnej konfiguracji). Dodatkowo nienaruszalny zapas amunicji wzrósł do 8 naboi.

(-) gen bryg. Laurencjusz MaHi at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 gru 2018, o 11:54

Pnie Generale, sierżancie w temacie bwp to tak CV9040 jako podstawowy pojazd. Stawiam na armatę 40mm , mimo mniejszego zapasu amunicji w wieży. To jednak kaliber 40mm radzi sobie lepiej niż 30mm z pancerzem wrogich pojazdów. Tak wszelkie pojazdy, z tej platformy są dopuszczane do użycia, w ramach szczebla: pluton, kompania, batalion.

Czołgiem podstawmy obecnie jest Leopard 2 w wersjach 5,6,7- oraz jego warianty specjalistyczne; wersja 2a4 w magazynach. ( Zobaczymy co dojdzie z KAH i RB ) w II przypadku coś z T-80/90 nie jestem pewien...

Artylerie mamy taką : Pzh 2000, M777, M270 MLRS, M142, AMOS ( coś tam jeszcze dobierzemy + to co dojdzie z KAH i RB )
Musicie też pamiętać że niektóre bataliony Zamechu są na Kołowych Transporterach Opancerzonych ( KTO Stryker )

Tym bardziej że struktura Zamechu,na cv9040 na szczeblu pluton-kopania-batalion; jest przez was akceptowalna.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Kancelaria Książęcych Sił Zbrojnych