Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koncepcja strukturalna KMW

Bieżące sprawy związane z KSZ, które nie mają charakteru tajnego

Moderator: Książęca Żandarmeria Wojskowa

Koncepcja strukturalna KMW

Postprzez Laurencjusz 1 cze 2018, o 15:19

JO Hetmanie Wielki,
JWP Szefie Sztabu,
Szanowni Dowódcy,
Żołnierze,

w związku z otrzymanym od Hetmana Wielkiego zadaniem opracowania koncepcji Wojsk Bojowych zacznę od przedstawiania koncepcji strukturalnych, by cały proces zakończyć dyslokacją baz (jednostek).

W związku z tym, że prowadzone są różnego rodzaju rozmowy oraz podpisywane umowy międzynarodowe między państwami, które nie graniczą z Księstwem Sarmacji na lądzie to postanowiłem jako pierwszą propozycję skierować do marynarzy. Oto ona:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z poważaniem,

(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana - Dowódca Wojsk Bojowych
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Re: Koncepcja strukturalna KMW

Postprzez Hetman_Gotfryd 3 cze 2018, o 22:06

Z tego co mi wiadomo to w sumie mamy 5 lotniskowców...
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5373/3
Dotychczas podział nie oficjalny był taki że :

1 Flota - operuje na wodach wokoło wysp Teutońskich
ma więcej okrętów podwodnych w dywizjonie
dywizjon Niszczycieli
2 dywizjony Fregat ( po jednym ZOP i jednym OPL )
dywizjon Korwet
Brygada Piechoty Morskiej
Brygada lotnictwa Marynarki ( samoloty zwiadu , ZOP rozpoznania, śmigłowce szturmowe, transportowe, ZOP i SAR )
Okręty wsparcia i dowodzenia floty, LHD,

2 Flota - operuje na wschodniej flance wysp Sarmackich ( najsilniejsza z naszych flot )
dywizjon lotniskowców
dywizjon LHD
dywizjon desantowców LHA
dywizjon OP
dywizjon Krążowników
dywizjon Niszczycieli
dywizjon Fregat
dywizjon Korwet
dywizjon wparcia i dowodzenia
Brygada Piechoty Morskiej
Brygada Lotnictwa Morskiego

3 Flota - na zachodnim wybrzeżu Baridasu i Loradii Teutońskiej
Tak ją przedstawiłem swego czasu
viewtopic.php?f=660&t=24565

4 Flota - wschodnie wybrzeże Sarmacji + zachodnie wybrzeże Loardii
Lustrzane obicie 2 Floty tylko bez Lotniskowców i LHD

Zakładamy że lotniskowce tworzą grupy bojowe i w takich wariantach operują na rzecz poszczególnych Flot.
Tak od jakiegoś czasu to trwało w takim wirtualny zawieszeniu
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 3 cze 2018, o 23:13

Panie Generale,

ciąg dalszy wyżej wymienionej koncepcji będzie przedstawiał komplet wraz z okrętami (gdybym nie znalazł wszystkich to chętnie zapoznam się z innymi materiałami. Poza tym jest to koncepcja, a nie stan faktyczny i dlatego uwzględniam 5 lotniskowców traktując pozostałe jako plan do osiągnięcia w przyszłości. Stocznia np. w Cracoffi może nam coś wybudować. Przydał by się śmigłowcowiec. Pozostałe plany będę starał się uzgodnić z nowo mianowanym Generalnym Inspektorem - Inspektorem ds. Marynarki.

(-) płk Laurencjusz MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 cze 2018, o 17:39

To czekam na owoce waszej współpracy w tym za kresie. Tylko wam pokazałem jak to do tej pory trwało. A co wy z tego zrobicie - zobaczymy jak pokażecie efekt końcowy.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 6 cze 2018, o 15:35

JO Hetmanie Wielki,
JWP Szefie Sztabu,
WKW Inspektorze,
Szanowni Dowódcy,
Żołnierze,

skorygowałem swą pierwotną propozycję ponieważ ogólnie mówiąc według mnie, po przeliczeniu plany rozbudowy wyszły chyba zbyt wielkie, a dodatkowo zabrakło mi kilku typów jednostek pomocniczych tj. tankowce, szpitale pływające. Podsumowanie przedstawiam na końcu. Dalej oczekiwał będę na korekty oraz nawiążę kontakt z Inspektorem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach to KMW wraz z 3 okrętami desantowymi w KSS daje mi takie zestawienie:

Lotniskowców – 14 + 4 Hasseland = 18 - obecnie 5 + 2 =7
Śmigłowcowców – 11 - obecnie 0
Pancerników – 9 + 4 Hasseland = 13 - obecnie 0 + 1 = 1
Krążowników – 39 + 4 Hasseland - 43 - obecnie 1 + 0 = 1
Okrętów podwodnych – 36 + 4 Hasseland = 40 - obecnie 3 + 0 = 3
Niszczycieli (w tym korwet, fregat) – 18 + 8 Hasseland = 26 - obecnie 5 + 3 = 8
Okrętów desantowych – (12 +3 z KSS) 15 + 4 Hasseland = 19 - obecnie 1 + 4 = 5
Patrolowców – 0 + 4 Hasseland = 4 - obecnie - 0 + 3 = 3
Holowników – 6 + 0 Hasseland = 6 - obecnie - 0
Tankowców – 4 + 0 Hasseland = 4 - obecnie - 0
Pływających szpitali – 4 + 0 Hasseland = 4 - obecnie - 0
Brygada Zabezpieczenia – 7000 + ? Hasseland = 7000 - obecnie - 7000

PS: pozostawiam do przemyśleń.

Z poważaniem,

(-) płk Laurencjusz MaHi at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 cze 2018, o 22:35

Jestem pod wrażeniem waszej pracy. I podoba się ta graficzna struktura KMW; jak sami za uwarzyliście za dużo wam co niektórych okrętów wyszło. Skonsultujcie to z kontadm. Pawłem i ponownie przeanalizujcie, pod względem tego co ustalimy w ramach Wstępnej Koncepcji Rozwoju KSZ. To będzie grunt na którym zbudujemy ta strukturę Floty. Bo obecnie to nie mam głębszego sensu- bo co jak zmienimy rozwój KSZ...wasza praca pójdzie na marne.

Powiem tak za dużo wam tych lotniskowców, w tym wyliczeniu wyszło. Obecnie mamy na stanie 5 lotniskowców ( tak jak mówiłem nie pływają same i są porozdzielane do każdej z Flot) 4 sztuki to klasy Nimitz numery to =CVN-71,73,74,76 - kolny 5 to Charles de Gaulle R91 w planach do wejścia do służby jest w tym roku Ouenn Elizabeth. Oraz rozważamy budowę kolejnych 3 okrętów klasy Gerald R Ford.

Fregaty i Niszczyciele to obecnie konie robocze Floty, w tym i naszej. Oraz okręty podwodne w tym przypadku nie tylko atomowe ale i spalinowe z cichym napędem.

Zwiad z powietrza i rozpoznanie też jest ważne, a co z piechotą morską = może u nas to Strzelcy Morscy by byli ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 22 wrz 2018, o 12:07

JO Hetmanie Wielki,
JWP Szefie Sztabu,
Szanowni Dowódcy,
Żołnierze,

w związku z otrzymanym od Hetmana Wielkiego zadaniem opracowania koncepcji Wojsk Bojowych kontynuuje ten proces i przedstawiam poprawioną koncepcję dla Książęcej Marynarki Wojennej. Koncepcja konsultowanej z kontradmirałem Piotrem Pawłem I :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z poważaniem,

(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 23 wrz 2018, o 19:30

Dziś już nie dam rady sie ustosunkować i powiedzieć co chcę poprawić. Postaram się jutro wam to pokazać co chcę zmienić.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 1 gru 2018, o 12:49

JO Hetmanie Wielki,
JWP Szefie Sztabu,
Szanowni Dowódcy,
Żołnierze,

Jako były szef sztabu generalnego w Królestwie Hasselandu oraz rekrut Książęcych Sił Zbrojnych pozwolę się wypowiedzieć. W Hasselandzie osobiście przeprowadzałem reorganizację armii. Wraz z ówczesnym sztabem opracowaliśmy plan jak zmodernizować KAH oraz jak na nowo zorganizować go. Wszystko wcześniej poprzedzone zostało jednak ścisłą analizą posiadanego sprzętu, posiadanych zasobów ludzkich, struktur logistycznych (w tym baz oraz różnego rodzaj stoczni i fabryk) oraz kadr. Praca ta, nie powiem, była mozolna ponieważ należało przejrzeć każdy wątek, każdy post by odkryć jak w rzeczywistości wygląda stan obecnej armii a pomyłek, nieścisłości oraz sprzeczności było wiele... Z tego "chaosu" wyłonił się dopiero zarys przyszłych struktur organizacyjnych nazwany później jako plan "Uranos"- czyli bóg z mitologi greckiej powstały właśnie z chaosu.

Nasze działania i dotychczasowa praca jest ważna. Nowe koncepcje strukturalne które się tutaj pojawiły również. Ogromna praca Generała Laurencjusza, którą wykonał powinna zostać nagrodzona medalem ale...
Chcąc samemu odgadnąć jak wygląda obecna sytuacja i stan armii KS napotkałem na problemy i nieścisłości... Już na samym początku chcąc stworzyć spis wszystkich okrętów posiadanych przez KMW wykryłem sprzeczność: otóż w poście z 24 lipca 2017r można wyczytać, że Lotniskowce Fer i Krezkorwetami! Rozumiem, że może zaszły jakieś zmiany jednakże nigdzie ich nie mogłem znaleźć. Dodatkowo co z tymi okrętami? Czy one istnieją czy była to tylko koncepcja? Jest jeszcze wiele innych nieścisłości... A marynarka wojenna może okazać się dopiero szczytem góry lodowej

Jeśli chcemy stworzyć prawdziwie zorganizowaną armię nie można sobie pozwolić na takie błędy. Są one niewybaczalne. Ponadto na tym gruncie, gdzie w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie określić obecnego stanu nie można zbudować nic trwałego, ponieważ za niedługo znajdzie się kolejny czepialski rekrut-biurokrata, który będzie zgłaszał błędy itp... Armia taka będzie zdezorganizowana bo skąd dowódcy będą brać informacje nt. posiadanego sprzętu czy też posiadanych zasobów ludzkich?

Aby nie tylko krytykować ale również wskazać możliwości rozwiązania problemu proponuje konkretne działania, mogące stać się operacją sztabową przeprowadzoną przez wszystkich żołnierzy. Będzie to również próba zdolności organizacyjno-bojowych KSZ. Oto rozwiązania, które proponuje:
- przeprowadzenie audytu we wszystkich rodzajach i formacjach sił zbrojnych podległych KSZ,
Ich wynikiem powinny być raporty przykładowo:
Raport dot. sprawdzenia stanu faktycznego {rodzaj sił zbrojnych} przeprowadzonego przez XXX w dniach XX

Dane ogólne:
-liczba żołnierzy wirtualnych:XX
-liczba jednostek wojskowych: (tutaj np. w marynarce wojennej-lotniskowców:XX, korwet:XX itd...)

Szczegółowy spis jednostek wojskowych: (tutaj jeśli chodzi o okręty: nazwa, rodzaj, typ, sprzęt lądowy i samoloty:typ, liczba)

-dokonanie spisu wszelkiej infrastruktury wojskowej w tym: baz wojskowych, lotnisk, baz morskich, portów, stoczni, fabryk itd...
- stworzenie wątków informacyjnych pokazujących obecny stan danego rodzaju sił zbrojnych (przykład).

Jeśli chodzi o raporty powinny być one jak najbardziej precyzyjne. Aby rozwiązywać sprzeczności i pomóc twórcą tych raportów powinny powstać wątki pomocnicze, w których dowódcy wypowiedzą się jak rozwiązać daną sprzeczność czy też niejasność.

Dopiero na tej podstawie powinno dojść do tworzenia koncepcji nowych struktur KSZ w oparciu o sprzęt, zasoby ludzkie i zadania, które stawia przed armią współczesny świat. Moim zdaniem ułatwi to pracę, pokaże możliwości armii, a co najważniejsze przyśpieszy organizacje Książęcych Sił Zbrojnych.
Obrazek
Obrazek

/~/ Józef Sowiński
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 gru 2018, o 11:34

Marynarzu Sowiński, zalecam panu przeprowadzenie audytu Książęcej Marynki Wojennej. Wszelkie inne projekty, proszę przerwać i skupić się na tym zadaniu. Osoby które coś panu zlecały, proszę skierować do mnie.
Co do pana pytań, to większość z tych pomysłów nie wyszło poza plany.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Kancelaria Książęcych Sił Zbrojnych