Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uroczysta Przysięga Wojskowa

Moderatorzy: Wojska Bojowe, Książęca Żandarmeria Wojskowa

Uroczysta Przysięga Wojskowa

Postprzez Laurencjusz 2 gru 2018, o 13:38

Obrazek

W imieniu dowództwa Książęcych Sił Zbrojnych zapraszam na uroczystości z okazji złożenia przysięgi wojskowej, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 20.00 w Bazie Wojsk Specjalnych w Anheim. Swoje przybycie zapowiedział Zwierzchnik i Naczelny Dowódca KSZ Jego Książęcą Mość Piotr III Łukasz. Niestety z przyczyn służbowych nie może uczestniczyć w tej znamienitej uroczystości Hetman Wielki generał Korony Gotfryd Slavik de Ruth, który przekazał mi dowodzenie na czas tego święta.

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

1. Omówienie uroczystości.
2. Wprowadzenie kompanii honorowej.
3. Wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Księstwa Sarmacji.
4. Wystąpienie pocztu sztandarowego przed front szyku.
5. Złożenie przysięgi (kolejno wszyscy Rekruci).
6. Przemarsz pocztu sztandarowego do szyku.
7. Przemówienia WKM i Hetmana Wielkiego.
8. Inne ewentualne przemówienia gości oraz Rekrutów.
9. Odprowadzenie kompanii honorowej.
10.Zakończenie przysięgi.

W imieniu Książęcych Sił Zbrojnych jeszcze raz serdecznie zapraszam na godzinę 20.00

(-) gen. bryg. Laurencjusz MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: Uroczysta Przysięga Wojskowa

Postprzez Laurencjusz 2 gru 2018, o 20:00

Wasza Książęca Mość, generał brygady Laurencjusz MaHi at Atera melduje pododdziały Książęcych Sił Zbrojnych z okazji złożenia uroczystej przysięgi wojskowej.

Jako dowódca uroczystości serdecznie witam wszystkich pozostałych znamienitych gości oraz żołnierzy szkolących się w ramach kursu unitarnego, którzy za chwilę złoża przysięgę na sztandar I. Dywizji Modułowej Sił Szybkiego Reagowania im. Marszałka Sarmacji Magnuma von Graudenza

Kompania honorowa pod dowództwem por. Ryszarda Paczenki została wystawiona z 42 "Czarnoleskiego" Pułku Komandosów, który wchodzi w skład dywizji. Dowódcą pocztu sztandarowego jest st. sierż. Julian Fer at Atera, a pocztem flagowym dowodzi sierż. Brendon Crank.
Pododdziały Książęcych Sił Zbrojnych na moja komendy – „BACZNOŚĆ”. „NA PRAWO – PATRZ”. Kompania honorowa – „MASZEROWAĆ”
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Paczenko 2 gru 2018, o 20:01

Kompania – „BACZNOŚĆ”. „ZA MNĄ – MARSZ”.
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko
p.o. Komendanta WKU

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez Laurencjusz 2 gru 2018, o 20:04

Dowódca kompanii honorowej porucznik Ryszard Paczenko wprowadził kompanię honorową wraz z orkiestrą oraz pocztem sztandarowym i flagowym.
Przy dźwiękach werbli poczet flagowy pod dowództwem sierż. Brendona Crankaprzemaszerował w stronę masztu flagowego, by następnie przy dźwiękach Hymnu Sarmacjiwciągnąć flagę Księstwa Sarmacji na maszt. Żołnierze salutują, a zebrani zachowują powagę.
Pododdziały – „BACZNOŚĆ”. „NA PRAWO – PATRZ”. Poczet sztandarowy przed front szyku – „MARSZ”

Po tej komendzie rusza poczet sztandarowy staje przed frontem szyku.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 2 gru 2018, o 20:07

”Rekruci: Józef Sowiński, Thomas von Lisendorff, Jakub Norbert Führlitz, Januszek Pałasz, Tadeusz Brus – „DO PRZYSIĘGI”

Po tej komendzie rekruci składają przysięgę na wierność Księciu, Sarmacji i Książęcym Siłom Zbrojnym.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Januszek vH-P 2 gru 2018, o 20:09

„Ja, żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych, przysięgam służyć wiernie Księciu i Koronie, bronić niepodległości Księstwa Sarmacji i jego granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza sarmackiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 2 gru 2018, o 20:09

Ja, żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych, przysięgam służyć wiernie Księciu i Koronie, bronić niepodległości Księstwa Sarmacji i jego granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza sarmackiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Ostatnio edytowano 2 gru 2018, o 20:11 przez Józef Sowiński, łącznie edytowano 1 raz
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez Jakub N. Führlitz 2 gru 2018, o 20:09

Ja, żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych, przysięgam służyć wiernie Księciu i Koronie, bronić niepodległości Księstwa Sarmacji i jego granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza sarmackiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić.
,,Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów.''
J. N. Führlitz,
Szeregowy w KSZ (8 Brygada Zmechanizowana - 55 "Almerska" Dywizja Zmechanizowana w Wedli - Baridas),
Obywatel Księstwa Sarmacji,
Radca Książęcego Miasta Grodzisk,
Członek Kościoła Diuczej Wiary
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TvHB 2 gru 2018, o 20:10

kapral Tadeusz von Hippogriff-Brus SJ
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Przysięga Wojskowa