Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Skarga na bezprawność aktu

Sąd Najwyższy rozpoznawał sprawy konstytucyjne

Skarga na bezprawność aktu

Postprzez Markus 7 gru 2013, o 19:24

Do Mikołaja diuka Arpeda-Muzyka,
Prezesa Sądu Najwyższego

Jaśnie Oświecony Panie Prezesie,

W imieniu swoim, jako Kanclerz Księstwa Sarmacji, składam na ręce Pana Prezesa skargę na bezprawność aktu prawnego, a dokładnie Postanowienia Kolektywu Mandragorskiego nr 21 w sprawie ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich z dnia 1 grudnia 2013 r.

Zgodnie z art. 29 ust. 5 Kodeksu Sprawiedliwości odbywający karę więzienia w wymiarze co najmniej miesiąca z mocy prawa zostaje złożony z pełnionych funkcji publicznych innych niż funkcja posła oraz nie może ich obejmować w trakcie odbywania kary. Tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki został zaś wybrany na urząd Prezydenta Mandragoratu Wandystanu, będący funkcją publiczną, w chwili wykonywania kary więzienia wynoszącej łącznie 5 tygodni (od 26 listopada do 31 grudnia).

W mojej opinii, tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki do 31 grudnia nie może objąć urzędu, nawet jeśli zostanie zaprzysiężony przez Kolektyw Mandragorski, o którym mowa w postanowieniu (DzP KS poz. 6306). Wnoszę zatem o uznanie aktu za niebyły.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Markus hr. Arped,
Kanclerz.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
diuk-wicehrabia, Minister Sprawiedliwości, były wicekról Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu

Re: Skarga na bezprawność aktu

Postprzez KCS 7 gru 2013, o 19:43

I po co to komu? Chyba, że to zwykły przejaw nienawiści do Wandystanu?
AF310 | Krzysztof Kura | KCS

Postprzez Alojzy Pupka 7 gru 2013, o 20:40

ob. Arped napisał(a):W mojej opinii, tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki do 31 grudnia nie może objąć urzędu, nawet jeśli zostanie zaprzysiężony przez Kolektyw Mandragorski, o którym mowa w postanowieniu (DzP KS poz. 6306). Wnoszę zatem o uznanie aktu za niebyły.

Podzielam opinię obywatela Arpeda, Prezerwatyw Tradycja Radziecki zdecydowanie objąć urzędu nie może. Popieram zatem jego wniosek o uznanie za niebyły aktu stwierdzającego, że ten urząd ob... Ależ nie! Przecież takiego aktu nie było! Jaki ja jestem głupiutki i niedouczony, a przy tym wredny i małostkowy!
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez Alojzy Pupka 7 gru 2013, o 20:43

ob. Arped napisał(a):W mojej opinii, tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki do 31 grudnia nie może objąć urzędu, nawet jeśli zostanie zaprzysiężony przez Kolektyw Mandragorski, o którym mowa w postanowieniu (DzP KS poz. 6306). Wnoszę zatem o uznanie aktu za niebyły.

Podzielam opinię obywatela Arpeda, Prezerwatyw Tradycja Radziecki zdecydowanie objąć urzędu nie może. Popieram zatem jego wniosek o uznanie za niebyły aktu stwierdzającego, że ten urząd ob... Ależ nie! Przecież takiego aktu nie było! Jaki ja jestem głupiutki i niedouczony, a przy tym wredny i małostkowy! To już lepiej więcej się nie będę odzywał, bo jeszcze ktoś sobie przypomni jak manipulowałem przy wyborach w Wandystanie.

Pierd KOŃski, nie człowiek.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez MAP 8 gru 2013, o 00:00

1. Nakładam na obywatela Kim Ciąg Suta karę porządkową w wysokości 40 000 Ⱡ
2. Nakładam na obywatela Alojzego Pupkę karę porządkową w wysokości 40 000 Ⱡ

Tutaj będzie, ku*wa, wersal. Kolejne wypowiedzi bez wyraźnej zgody lub wezwania ze strony Sądu zaowocują maksymalnym wymiarem kary.

3. Wyznaczam do składu orzekającego JKW Daniela Łukasza jako sędziego i siebie jako przewodniczącego składu.

Sędziego Alojzego Pupki do składu wyznaczyć nie mogę jako że zaskarżony akt wydał.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MAP 8 gru 2013, o 01:27

Sąd wzywa Kolektyw Mandragorski mandragora Alojzego Pupkę jako organ wydający zaskarżony akt do odpowiedzi na skargę do dnia 11 grudnia 2013 r.

Niewezwani do wypowiedzi, w szczególności Jego Książęca Mość, Marszałek Senatu i Senatorzy, Marszałek Sejmu i Posłowie oraz przedstawiciele władz Mandragoratu Wandystanu oraz namiestnicy samorządów proszeni są o zakomunikowanie chęci wyrażenia opinii w sprawie przez prywatną wiadomość w DSG (wysłaną do mnie).
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KR Lepki 8 gru 2013, o 01:34

Jeszcze jeden, jeszcze jeden kurwie syny!
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII

Postprzez Grigorij 8 gru 2013, o 01:35

Chuj wam w dupę i na imię.
Grigorij

Postprzez Grigorij 8 gru 2013, o 01:36

Prezydenta nam nie zabierzecie ćwoki.
Grigorij