Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

42/2019

Żołnierze KSZ pełnią Służbę Dyżurną stojąc codziennie na straży porządku i bezpieczeństwa kraju

Re: 42/2019

Postprzez GFvH 22 paź 2019, o 16:49

Uzupełnię troszkę raport Joachima:

Wartownicy nie zauważyli nic podejrzanego w czasie wart. Zespoły były po 4 żołnierzy zmieniające się co godzinę + jeden z noktowizorem, który patrzył z góry i zmieniał się co 2 godziny. Magazyny pełne. Zamówiliśmy jeszcze trochę wody na wszelki wypadek. Co do dyscypliny żołnierzy zastrzeżeń mieć nie można. Widać, że traktują na poważnie obowiązek bronienia ojczyzny i rwą, aż się do walki co było można zauważyć przez pewno wydarzenie. W nocy jednemu z żołnierzy wypadła z plecaka łyżeczka metalowa przez co wydała odgłos podobny do dzwonka. W ciągu 2 minut żołnierze już zebrali się wszyscy w dwuszeregu na placu manewrowym przez co nikt z obozu się nie wyspał, ale ja i tak jestem zadowolony jak szybko wszyscy się zbudzili i ubrali.Patrole po 3 nie zgłaszały nic nadzwyczajnego tak jak pisał Joachim.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez TvH-P 23 paź 2019, o 05:58

Czołem!

Dziękuję spisaliście się elegancko. Jednak nie na to czas, trzeba być czujnym i w każdej chwili gotowym na wszystko. 1 Pomocnika Oficera Dyżurnego proszę o pełny raport z nocnej próby ewakuacji koszar i arsenału. 2 Pomocnika zaś proszę o opis żołnierskimi słowami jak przebiega współpraca KSZ z KGB oraz co się tam w nocy tak naprawdę działo. Po napisaniu po nocy krótki odpoczynek i wracać na wartę! Spokojnego dnia.
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez TvH-P 25 paź 2019, o 09:08

Czołem!
@joahimvonribertrop @GFvH
Żołnierze, co jest z Wami? SD macie panowie.
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr III Łukasz 25 paź 2019, o 10:38

I to w podwyższonej gotowości bojowej
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez GFvH 25 paź 2019, o 16:54

Czołem!

Przepraszam za zwłokę, ale myślałem, że raport już wysłałem. :D

Raport z ewakuacji koszar
25.10.2019

W dniu 23 października została przeprowadzona próbna ewakuacja koszar oraz arsenału. O godz 3:45 wszczęliśmy alarm i rozpoczęliśmy ewakuację. Wszyscy żołnierze stawili się w wyznaczonym punkcie. Nikt nie został w koszarach ani w arsenale. Pierwsi stawili się w wyznaczonym punkcie 1:30 po wszczęciu alarmu, a ostatni przybył 2:20. Ewakuacja przebiegła prawidłowo, a ci którzy dobiegli ostatni otrzymali naganę i karę 50 pompek, która została wykonana natychmiastowo. Wynik jak na nocną próbę myślę, że dobry choć mogłoby być lepiej. Dla porównania wszczęliśmy taki sam alarm o 15:32 i pierwsi dobiegli w czasie 40 sek, a ostatni przybył 2 minuty po czasie, ale był to tylko jeden maruder, bo większość biegła tuż za pierwszymi. Maruder tenże dostał naganę i w ramach ćwiczeń kondycyjnych 15 km do przebiegnięcia.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez Joahim-von-R 25 paź 2019, o 21:46

Oto raport za noc 24/25 października. Przepraszam za zwłokę.

Noc rozpoczęła się jak każda. Została wystawiona pierwsza warta a Gustaw poszedł zbierać meldunki od patroli. Ja w tym czasie obchodziłem dyżurki i sprawdzałem co u żołnierzy. Gdy doszedłem do ostatniej zauważyłem jak wartownik chowa butelkę Złotego Elpinga. Udałem, że nic nie widzę, a potem postanowiłem sprawdzić jego czujność. Ogłosiłem alarm. Pierwszą przyszedł oczywiście Gustaw. Potem zaczęli przychodzić żołnierze. Była to godzina 3:47. Do godziny 3:49 byli już wszyscy. Prawie. Nasz alkoholik dalej nie przychodził. O godzinie 4:25 żołnierze zaczęli marudzić. Poszedłem sprawdzić co z tym wartownikiem. A on... zniknął. Żołnierza znalazłem w krzakach. Za karę zabrałem mu piwo+ kazałem 3 razy obiec całą bazę. Reszta nocy minęła bez problemów.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Dobry Obywatel

Postprzez Tomasz Liberi 25 paź 2019, o 22:12

Samo zabranie piwa było wystarczającą karą :D A na poważnie spokojnej SD życzę :) Jak by coś się działo proszę o kontakt :)
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Służba Dyżurna