Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

34/2019

Żołnierze KSZ pełnią Służbę Dyżurną stojąc codziennie na straży porządku i bezpieczeństwa kraju

Moderatorzy: Książęca Żandarmeria Wojskowa, Wojska Bojowe

34/2019

Postprzez Julian FER 25 sie 2019, o 18:36

Panie Marszałku!

Informuję o przejęciu Służby Dyżurnej. Służba w terminie 25.08 - 01.09.2019 r., będzie pełniona w poniższym składzie osobowym:

ppor. Julian at Atera - Oficer Dyżurny
szer. Joahim von Ribertrop von Sarm - Pomocnik Oficera Dyżurnego

(-) ppor. Julian at Atera
Oficer Dyżurny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: 34/2019

Postprzez Julian FER 26 sie 2019, o 09:43

W związku z nasileniem aktywności piratów na Morzu Gellońskim swojego Pomocnika proszę o składanie codziennych raportów o sytuacji na linii Fer - Punta. W raportach należy wskazać:

• ilość zlokalizowanych okrętów pirackich;
  • podejmowane interwencje np. kontrola przepływających statków podejrzewanych o piractwo oraz sprawdzenie
  • przewożonych towarów (wraz z datą i godziną interwencji);

Obrazek

Ponadto w związku z brakiem praktyki w witaniu nowo przybyłych osób do Księstwa Sarmacji swojemu Pomocnikowi polecam każdą nowo przybyłą osobę, która przedstawi się w wątku "Przywitaj się" powitać w imieniu służby dyżurnej KSZ. Dla ułatwienia poniżej zamieszczam kod do skopiowania i wklejenia.

Kod: Zaznacz cały
[d=ksz_sd][center][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/C9Tn4t7H.gif[/img][/center]
Witaj w Sarmacji!
Jako Pomocnik Oficera Dyżurnego Książęcych Sił Zbrojnych w imieniu wszystkich żołnierzy mam zaszczyt zaprosić Cię w nasze szeregi.

Przydatne linki:
[url=http://ksz.sarmacja.org]Książęce Siły Zbrojne[/url]
[url=http://fc.sarmacja.org/download/file.php?id=1137]Poradnik rekruta *[/url]
[url=http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=642&t=25432#p285751]Wniosek o przyjęcie w poczet rekrutów KSZ[/url]

*) Poradnik podlegać będzie aktualizacji.

Z serdecznymi pozdrowieniami!

[wciecie](-) szer. Joahim von Ribertrop von Sarm,
Pomocnik Oficera Dyżurnego[/wciecie][/d]

(-) ppor. Julian at Atera
Oficer Dyżurny
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joahim-von-R 26 sie 2019, o 10:07

Szeregowy Joahim von Ribertrop von Sarm melduję się na służbie dyżurnej.
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Starosarmacja

Postprzez Julian FER 26 sie 2019, o 10:34

Salut!

Cieszy mnie bardzo, że mój Pomocnik pojawił się już na służbie. Mam nadzieję, że odespał wszystkie trudy związane z tym, że to już trzecia służba pod rząd i to na ochotnika. To się chwali. Mam nadzieję, że postawione zadania nie sprawią problemów i dlatego od tej pory udaję się "incognito" na rozpoznanie wód przybrzeżnych od strony Teutonii.

PS: Proszę pomocnika o używanie stopnia i funkcji pełnionej na służbie w swoim podpisie ;)

(-) ppor. Julian Fer at Atera
Oficer Dyżurny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joahim-von-R 27 sie 2019, o 09:32

Raport z 26.08.2019 roku
Wypłyneliśmy z Feru o 9:00. Przez pierwszą godzinę nie napotkaliśmy żadnego statku. Ok. 10:10 zostaliśmy zaatakowani przez piratów. Po krótkiej bijatyce udało nam się schwytać ich herszta. Reszta piratów się poddała. Nie mam pojęcia, co potem robić ze statkiem, więc po prostu kazałem piratom płynąć za nami do Puntu. Aż do Tropicany nie napotkaliśmy nikogo. Tam napotkaliśmy jeszcze jeden statek handlowy (godzina 13:08), przewożący ryby. Potem dotarliśmy do Puntu.
Joahim-von-R
Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 27 sie 2019, o 22:50

Wzmocnijcie patrole, przez zwiększenie ilości lotów. Dronów nad tym, obszarem operacyjnym.
Jak idą, wam przygotowania do Święta KSZ ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joahim-von-R 28 sie 2019, o 18:23

Raport z 27.08.2019
Wypłyneliśmy z Puntu o godzinie 8:27. Wieści tu bardzo szybko się rozchodzą, bo nie napotkaliśmy żadnych piratów. Gdy już dopływaliśmy do Feru, zostaliśmy zaatakowani. Piraci i my walczyliśmy bardzo ostro. Niestety, piraci walczyli tak zaciekle, że zaczęliśmy strzelać, aby przeżyć. Zginął jeden z nich. W końcu jedna osoba z mojej załogi weszła na statek wroga i odpłynęła nim kawałek. Piraci, którzy nie zauważyli ,,abordażu" poddali się. W końcu o 15:00 dopłyneliśmy do Feru.
(-)szer. Joahim von Ribertrop von Sarm,
Pomocnik Oficera Dyżurnego.
Joahim-von-R
Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 sie 2019, o 21:41

Zatem, następuje radykalizacja działań. Ze strony wrogich, jednostek piratów. Nowością jest, ich pojawienie się w tym rejonie. Do tej pory głownie, operowali u wybrzeży Brugii oraz Al-Rajn.

Wszystkich zatrzymanych piratów, kierujemy do ŻW. A ta osadza ich w aresztach, do czasu procesów o piractwo. Na podstawie prawa międzynarodowego, oraz naszych przepisów karnych.

Po wyrokach, będą odsiadywali kary w naszych więzieniach. Lub będą odsyłani, do państw z których pochodzą.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 31 sie 2019, o 10:19

Panie Marszałku!

Jak da się zauważyć czytając opisane przez mojego pomocnika piraci są coraz bardziej bezczelni i chyba sądzą, że ręka sprawiedliwości ich nie dosięgnie. Smuci mnie fakt zaprzestania opisu zdarzeń z kolejnych dni i mam nadzieję, że mój pomocnik nie został porwany!

Komendanta ŻW Pana Generała LIberiego @TomaszLiberi w zawiązku z decyzją Hetmana Wielkiego proszę o interwencję dostarczając piratów zamkniętych obecnie w celach tymczasowych służby dyżurnej. Zatrzymani są w drodze do kwatery ŻW i powinni dotrzeć tam do godziny 11.00.

Pomocnikowi dziękuję @joahimvonribertrop za przekazane informację i jednocześnie z przykrością muszę stwierdzić, że od strony Dreamlandu kwitnie przemyt na wielką skalę przez który nasza gospodarka może stracić miliony, a może nawet miliardy libertów.

Jak wcześniej informowałem skupiłem się na rozpoznaniu sytuacji panujących na wodach przybrzeżnych Księstwa Sarmacji w okolicy Królestwa Teutonii, więc prawie cały tydzień spędziłem na pokładzie okrętu podwodnego. W czasie tej podwodnej wachty analizowałem ruch morski wzdłuż granicy wód przybrzeżnych korzystając z dostępnych urządzeń lokalizujących w zanurzeniu oraz analizowałem meldunki załogi prowadzącej obserwacje w zanurzeniu na głębokości peryskopowej gdy było to możliwe.

W prowadzonym dzienniku największy ruch morski odnotowałem od strony zachodniej Teutonii tj. od dreamlandzkich miast Vari, Gedania, Maribor i Grodu Siedmiu Słońc. Dla zobrazowania sytuacji załączam mapę, która jest już może trochę nie aktualna. ale poglądowo daje zorientować się w sytuacji.

Obrazek

W dzienniku od strony Dreamlandu w stronę Sarmacji odnotowałem następujący ruch morski z podziałem na typ statku, który wymaga sprawdzenia, czy wszystkie statki kursują legalnie: Łącznie od 26 do 30.08 rozpoznano 315 statków:
  • 78 kontenerowców
  • 50 zbiornikowców (tankowców)
  • 150 drobnicowców
  • 20 chemilaliowców
  • 17 samochodowców

(-) ppor. Julian Fer at Atera
Oficer Dyżurny
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Służba Dyżurna