Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

13/2019

Żołnierze KSZ pełnią Służbę Dyżurną stojąc codziennie na straży porządku i bezpieczeństwa kraju

Moderatorzy: Wojska Bojowe, Książęca Żandarmeria Wojskowa

Re: 13/2019

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 kwi 2019, o 19:35

Faktycznie, trochę nam utrudniło - to zdarzenie funkcjonowanie. Ale procedura jest, procedura i trzeba było ją zastosować.
Brygada zyskała na, nowo w 100% mobilność. Co na pewno, okazje się przydatne w najbliższym czasie.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 5 kwi 2019, o 19:22

Co racja to racja od razu morale pilotów się podniosły. Już to siedzenie na dupach (lądzie) ich irytowało mimo, że byli w gotowości i mieli też inne zajęcia w bazie. Ale to nie to samo co latanie. Zanim objąłem tą brygadę też myślałem, że latanie to nic wielkiego. Ale jak się przeleci nawet mimo jako pasażer to, aż chce się więcej. Bo znają się na swojej robocie z czystym sumieniem i spokojem można korzystać z przyjemności przelotu nawet czasem z taką przerośniętą nutką brawury ;)

Dziś mało ambitnie ale byłem sprawdzić stan porządków w izbach i czujność dyżurnych odpowiadających za nie. I było parę niedociągnięć wiec kazałem jak zwykle przypomnieć jak to się robi w starym wojskowym stylu. Również, odbyłem wizytę w salach dydaktycznych i przyglądałem się przez chwilę paru wykładowcą jak podchodzili do swojej pracy i wykładali aktualne tematy. I tu jestem pod wrażeniem bardzo dużej kompetencji wykładowców umieją w czytelny, prosty i szybki sposób przekazać najważniejsze informacje. Spróbowałem też za sabotować i wyprowadzić troszkę z rytmu prowadzących zadając podchwytliwe pytania. Wyszły z tego bardzo fajne dyskusje i wiele ciekawych nowych wątków wiec zajęcia nie są prowadzone według oklepanych tematów i żadne pytania nie zaskoczą prowadzących.
(-) sierż. Daniel Szekeres
Dowódca 2 "Książecej" Brygady Kawalerii Powietrznej
Kasztelan Królewskiego Miasta Almera

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 kwi 2019, o 13:25

Ciesze się że piloci zadowolenie, a Brygada na nowy zyskała skrzydła. Tylko proszę im zwrócić uwagę, by nie schodzili poniżej 150 m w terenie zurbanizowanym...bo mamy skargi mieszkańców na hałas. Cywile też mają swoje prawa- niestety :lol:
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 kwi 2019, o 14:04

A tzreba na jutro rano, przygotować dodatkowe pojazdy. Dla zabezpieczenie, poruszania się konwojów parlamentarnych. ŻW przekazała, dane o zabezpieczeniu Wyborów. Odnotowano kilka drobnych, incydentów ale nie wpływających na ich przebieg.

Służba Informacji, wskazał na próby ataku hakerów. Ale został, on skutecznie zatrzymany- trwają czynności wyjaśniające.Nie jest tajemnicą , że rozwój technologi cyfrowych- wymuszają na nas, reagowanie na takie niebezpieczne sytuacje.

Rozpoznanie lotnicze w ostatnich dniach, ma sporo roboty. Odnotowano zwiększoną aktywność, lotnictwa w poblizu naszej strefy powietrznej. Udało nam się nagrać sygnał, stacji radiolokacyjnych- które próbowały namierzyć nasze samoloty na patrolu na zachodzie.

Do stoczni remontowej w Ruhnhoff, skierowany został na planowy remont. Jeden z naszych Okrętów Podwodnych, obecnie na patrolu jest 5 takich jednostek. Dalsze 3 sa w gotowości, do rejsu w razie alarmowego wyjścia w morze. W sumie 2 jednostki są w trakcie remontu, a dalsze 3 w tym roku zasilą nasze szeregi.

Do lipca 2 Brygada - otrzyma ostanie 3 zmodernizowane śmigłowce OH-58, w sumie będzie to razem 6 maszyn zmodernizowanych. Odciąża one Apacze w ramach misji rozpoznawczych...
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 6 kwi 2019, o 22:08

Tak jest! Już wszystko przygotowane wszystkie pojazdy rządowe, które nie są aktualnie używane są w pełnej gotowości i czekają tylko na sygnał do wyjazdu.

A co do przelotów to piloci starają się latać nad terenami zurbanizowanym powyżej 150m, ale czasem mimo pełnej prędkości, dużych obrotów silnika jak również od kierunku wiatru i czy nad lądem jest mgła dźwięk inaczej się rozchodzi i zawsze ciężko dogodzić. Staramy się nie utrudniać życia cywilom i nawet jeśli były by to elektryczne maszyny nie wytwarzające głośnych dźwięków to i tak pewnie jakiemuś cywilowi by to przeszkadzało. Nikt celowo nie przeszkadza ludności cywilnej w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli jest potrzeba wykonać ćwiczenie, które zmusza do przelotu w pobliżu miejsc zamieszkania ludności cywilnej to zawsze wybieramy godziny, w których najmniej przeszkodzimy w spaniu czyli godziny od 10-17 i na pewno nie w weekendy.

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 kwi 2019, o 15:22

Dziękuje za wspólna SD, miło mi było z wami posłużyć. A teraz zasłużony odpoczynek i resetujcie akumulatory :D
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 7 kwi 2019, o 17:37

Również dziękuję Panie Marszałku za kolejną wspólną służbę ;) Jak zwykle korzystając z przebywania razem w dyżurce idzie dowiedzieć się dużo ciekawostek i pomocnych informacji o życiu wojskowym.

Postprzez Hetman_Gotfryd 8 kwi 2019, o 11:41

Może za jakiś, czas znowu się spotkamy- na warcie.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia strona