Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

8 września- ŚWIĘTO KSZ

Moderator: Książęca Żandarmeria Wojskowa

8 września- ŚWIĘTO KSZ

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 sie 2017, o 21:59

Jak już się pewnie zorientowaliście po nagłówku, temat ma dotyczyć naszego najważniejszego święta. W dniu 8 września 2017 r będziemy obchodzić kolejną już rocznice powstania KSZ.
Teraz już konkretnie co planujemy na ten dzień, może nie dosłownie bo 08.09 to piątek. Tak więc pewnie uroczystości główne będą w weekend czyli trzy dni 8-10.09.2017.
Pytanie tyko czy damy radę, czy wybieramy jeden dzień i wtedy kumulacja wszystkiego ? Ja bym to jednak rozbił na te trzy dni, raczej damy rade jak się sprężymy wszyscy.
Jakieś pomysły ?
- Tak sobie myślę że na pewno defilada i uroczystości na IRC jak zawsze, pewnie będzie potrzebna obsada do prowadzenia uroczystości... ( OCHOTNICY )
- Artykuły z wszystkich istniejących już BAZ o uroczystościach w bazach...coś w stylu dni otwartych, jakieś opisy uzbrojenia, opis dnia codziennego itp.
- Okolicznościowy Znaczek :)
- Książę rozda awanse i medale, na które sobie zapracowaliście :)
- Ja dorzucę nagrody pieniężne :)
- Trzeba zrobić plakat na uroczystości, kto w tym roku to zrobi na szybko; nie wspomnę o ZAPROSZENIU na uroczystości.
Aktualizacja Fejsa też by się przydała.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Rada Nauki

Re: 8 września- ŚWIĘTO KSZ

Postprzez Bartek T. Czapka 31 sie 2017, o 07:41

Generale, ja mogę zająć się dowództwem kompanii honorowej podczas uroczystości. To dobra odmiana od roli prowadzącego uroczystości jaką miałem zaszczyt pełnić podczas obchodó 15-lecia Księstwa.

Z pozdrowieniami,
Bartek
Podporucznik KSZ Bartłomiej Czapka
Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień

Postprzez Wespucci 31 sie 2017, o 13:51

Ja proponowałem drogą prywatną, żeby w święto zwodować lotniskowiec flagowy Księstwa Sarmacji. Do 8 września powinienem opisać kolejne 5 lotniskowców. Jak starczy czasu, mogę coś jeszcze skrobnąć. Obawiam się że nie będę w stanie brać udziału w obchodach ircowych.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sławomir Wikidajło 31 sie 2017, o 19:17

Jakiś konkurs z wiedzy o armii? Ja w piątek nie będę mógł na pewno, ale sobota, czy niedziela będę do dyspozycji.
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Postprzez Sławomir Wikidajło 31 sie 2017, o 19:26

W ogóle takie święto to dobry moment na promocję armii. napisać kilka artykułów o strukturach wewnętrznych. o tym jak przebiega szkolenie, czyli o Akademii wojskowej. Pokazać armię od środka jak i wraz z wywiadami z osobami którzy prowadzą Armię i są za nią odpowiedzialni.

Grochówka wojskowa obowiązkowo:)
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.

Postprzez Tomasz Liberi 31 sie 2017, o 19:50

Można by zrobić w niedziele :)
ppłk Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sławomir Wikidajło 2 wrz 2017, o 04:39

W niedzielę urządzić piknik wojskowy, gdzie cywile mogą obejrzeć i dotknąć sprzęt wojskowy i pogadać o wstąpieniu do armii, życiu w armii i zjeść grochówkę:)

Postprzez Wespucci 2 wrz 2017, o 17:05

Tak, tak. Jak zawsze marynarka poszkodowana :(.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sławomir Wikidajło 2 wrz 2017, o 21:32

Wespucci napisał(a):Tak, tak. Jak zawsze marynarka poszkodowana :(.

Zawsze piknik można utworzyć na wybrzeżu. Wystrzał z dział i wieczorem fajerwerki z któregoś okrętu:)

Postprzez Hetman_Gotfryd 3 wrz 2017, o 14:24

Dobra to powiem tak, marnie to widzę jak we czterech mamy zrobić Imprezę na IRC...nie mniej nie mam nic przeciwko waszym pomysłom na artykuły. Tylko musicie kolejność ustalić co i kiedy napisze, żeby nie było że wszystko na raz. Dobrze by było też opracować jakiś wspólny baner lub plakat na ten dni. Tak to ma być termin 8-10 września, dni jest trzy to łatwiej będzie publikować.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Rada Nauki