Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

08/2018

08/2018

Postprzez Julian FER 18 lut 2018, o 19:12

Informuję o objęciu SD w terminie 18 lutego - 25 lutego 2018 roku. Melduję służbę w składzie:

- kpr. Julian Fer at Atera
- szer. Daniel Szekeres

(-) kpr. Julian Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Re: 08/2018

Postprzez Daniel Szekeres 18 lut 2018, o 19:24

Salut!
Szeregowy Daniel Szekeres- melduję swoją obecność na tygodniowej służbie. Nie mogłem się już doczekać, pełen zapału czekam na rozkazy chyba, że chwilowo nie ma to udam się na szybką wieczorną inspekcję wojsk w koszarach. Sprawdzę co żołnierze porabiają.
(-) sierż. Daniel Szekeres

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lut 2018, o 20:44

Miałem ochotę na SD w tym tygodniu; a ty widzę że dwie gwiazdy KSZ się zebrały do kupy. I ostro działają, przyjrzę się wam jak sobie w tym tygodniu poradzicie.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 19 lut 2018, o 05:08

Panie Hetmanie jakie gwiazdy myślę, że Pan Kapral jak i ja podchodzimy do swoich zadań z bardzo dużym zaangażowaniem tak jak wszyscy żołnierze KSZ.

Melduję, że po nocnej inspekcji koszar znalazłem kilka nieprawidłowości mimo, że niedziela to wolny dzień dla większości żołnierzy ale trzeba dbać o zasady i porządki w pokojach.

W kilkunastu pokojach znalazłem nie regulaminowy ubiór, bałagan na salach i nie poprawne ułożenie rzeczy osobistych w szafkach. Przez dłuższy czas nie było inspekcji w tych pokojach, dlatego niektórzy żołnierze pozwoli sobie na troszkę więcej luzu. Melduję, że poradziłem sobie z tym starą dobra metodą wywrócenia wszystkiego do góry nogami. Po 15 minutach ponownej kontroli wszystko było idealnie ułożone. Spotkałem również 3 stawiających się żołnierzy ale również poradziłem sobie z tym nocne ćwiczenia fizyczne dały im się we znaki i do myślenia. Co pozytywnie mnie zaskoczyło nie znalazłem żadnej osoby pod wpływem alkoholu po przepustkach, nasi żołnierze bardzo poważnie traktują służbę w wojsku albo bardzo dobrze kamuflują się z tym. Ale będę miał to jeszcze na oku.

Postprzez Julian FER 19 lut 2018, o 13:55

Salut!

Kontrola z zaskoczenia to od czasu do czasu dobry element motywujący żołnierzy. Pomocnika proszę o zapoznanie się z "burzą mózgów" w Kancelarii tajnej i przesłanie ewentualnych propozycji na PK.

(-) kpr. Julian Fer at Atera
Oficer Dyżurny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Szekeres 19 lut 2018, o 15:11

Melduję, że zapoznałem się z treścią z Kancelarii Tajne. Zostałem poinformowany, że w najbliższych dniach KSZ chcą odwiedzić dzieci i młodzież szkolna z Eldoratu, Grodziska, Fer, Almery i Srebrnego Rogu szacowana liczba osób zwiedzających w raz z opiekunami to 275 osób. Z miłą chęcią podejmę się oprowadzenia gości, opowiedzenia im o KSZ i rozpalenia w nich odrobinę ciekawości militariami, wojskowością co być może będzie skutkować przyszłymi dobrze zapowiadającymi się żołnierzami.

Postprzez Hetman_Gotfryd 21 lut 2018, o 15:25

Szeregowy w takim razie , zróbcie artykuł o tej wizycie dzieci w KSZ. To musi się ukazać w naszej prasie, to nie tylko propagowanie idei patriotycznych; to świetny pijar :D
Co do tych gwiazd to był komplement w waszym kierunku.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 21 lut 2018, o 19:27

Tak jest Panie Generale postaram się jak najszybciej napisać i opublikować w " Żołnierzu Sarmackim". Dziękuję za komplement Panie Generale ale to zwykła rzetelna praca nic specjalnego ;)

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 lut 2018, o 00:21

Skromność to zaleta; ale nie od dziś wiadomo. Że czasem pochwała od "Starego"- podnosi na duchu :D
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 24 lut 2018, o 19:21

Panie Kapralu melduję, że ostatnio powitałem nowego mieszkańca i zaprosiłem go KSZ. Również pełnym sukcesem udały się spotkania z młodzieżą, które trwały 3 dni nie będę się tutaj rozpisywał. Jeśli ktoś będzie chętny i ciekawy jak przebiegały spotkania mały artykuł ze zdjęciami będzie dostępny już niedługo w Żołnierzu Sarmackim.

Podsumowując żołnierze zasługują na duże słowa pochwały za pedagogiczne i profesjonalne podeście do dzieci i młodzieży. Wszystko jaśnie i przejrzyście wytłumaczyli na czym polegają zadania żołnierza KSZ jak i bezpiecznie obsługiwać się bronią. Wychowawcy klas chcieli by większej ilości takich spotkań ponieważ integruje to uczniów i motywuje do nieszablonowego myślenia i małej rywalizacji między nimi. Żołnierzom też to się podobało mimo, że trudno było czasami ogarnąć sporą ilość osób na strzelnicy, gdzie zasady zachowania i bezpieczeństwa muszą być na najwyższym poziomie. Ale całkiem nowe doświadczenia i trochę ucieczka od rutynowych zadań. Patrząc przyszłościowo warto zastanowić się na dłuższą współpracą ze szkołami.

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna