Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Korona vs Katiuszyn Rewoluty Lepki

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy

Korona vs Katiuszyn Rewoluty Lepki

Postprzez kielbasa-krakowski 8 gru 2013, o 16:26

Wysoki Sądzie!

W związku z art. 40 ust. 8 ustawy Kodeks Sprawiedliwości oskarżam ob. Katiuszyna Rewolutego Lepkiego (AE985) o złamanie obowiązującej na nim kary więzienia.

Ob. Katiuszyn Rewoluty Lepki dnia 08.12.2013 roku logując się na sarmacki kanał IRC naruszył zakaz wynikającego z kary więzienia, nałożonej jako kara porządkowa w postępowaniu toczacym się przed Sądem Najwyższym. Jest to jawne złamanie art. 40 ust. 8 Kodeksu Sprawiedliwości.

Wnoszę o wymierzenie ob. Katiuszynowi Rewolutemu Lepkiemu kary miesiąca więzienia.

W załączniku materiał dowodowy.
Załączniki

lepki2.jpg

lepki1.jpg
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Korona vs Katiuszyn Rewoluty Lepki

Postprzez Simon Liberi 8 gru 2013, o 17:47

Wyznaczam do składu siebie samego, jako przewodniczącego, oraz Markiza Henryka K. Leszczyńskiego.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic

Postprzez Simon Liberi 8 gru 2013, o 17:59

Otwieram rozprawę.

Sąd Koronny prosi oskarżonego, Pana Katiuszyna Rewoluty Lepkiego o zajęcie stanowiska w sprawie oskarżenia w terminie do 12 grudnia 2013 roku do godziny 18:00.

Sąd poucza chcących się wypowiedzieć, a nie będących stronami w sprawie, że z całą stanowczością będzie wykorzystywany art. 8 ust. 1 Ustawy Sejmu o Sądzie Koronnym.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Markiz Rychtowic

Postprzez KR Lepki 8 gru 2013, o 18:50

Wysoki Sądzie!

Do zarzucanego mi czynu oczywiście się przyznaje. Wiedząc o uwięzieniu mojej skromnej osoby, wszedłem na Sarmacki IRC pod zmienionym nickiem. Może tylko warto dodać że do momentu przyciśnięcia mnie żebym wyjawił swoją tożsamość, siedziałem cicho.

Niemniej, skoro Wysoki Sąd dał mi szansę do przemawiania (w przeciwieństwie do Iva i ATW), sądzę że warto jest również przedstawić motywy działań które miały miejsce dzisiejszej nocy. Ktokolwiek zna mnie choć trochę lepiej, ten wie że jestem bardzo spokojnym człowiekiem, którego bardzo trudno czymś zdenerwować i wyprowadzić z równowagi. W mikronacjach zdarzyło mi się to pierwszy raz, a przynajmniej nie przypominam sobie bym w swojej dość długiej bytności w mikroświatach stracił panowanie nad sobą. Zatem tak, motywem były nieopanowane emocje, nie zaś przemyślana akcja-prowokacja. Nie zamierzam jednak za to przepraszać, ani też nie żałuje. Czasem dobrze dać upust emocjom, a i przymusowy urlop od pisania w Sarmacji też dobrze mi zrobi. Pod rozwagę tylko warto wziąć, że skoro spokojnemu i opanowanemu człowiekowi jak ja puszczają nerwy, to jednak coś musiało się stać, musiał być jakiś powód. Szczególnie polecam to pod rozwagę tym, co widzą tylko to co publicznie jawne.

Wysoki Sądzie! Czyń swoją powinność.
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII

Postprzez Simon Liberi 14 gru 2013, o 13:55

Zdejmuję z składu Markiza Henryka K. Leszczyńskiego, wyznaczam Diuka Krzysztofa Czuguł-Chan.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Markiz Rychtowic

Postprzez Simon Liberi 14 gru 2013, o 14:24

Zamykam rozprawę, sąd wyda wyrok.

Srebrny Róg, 14 grudnia 2013 r.

Obrazek

Wyrok
w imieniu Księstwa Sarmacji

Sąd Koronny w składzie:

• Simon Peter Liberi, ASK – przewodniczący
  • Krzysztof Czuguł-Chan, ASK

po rozpoznaniu sprawy Katiuszyna Rewoluty Lepkiego oskarżonego o to, że dnia 08.12.2013 roku logując się na sarmacki kanał IRC naruszył zakaz wynikającego z kary więzienia, nałożonej jako kara porządkowa w postępowaniu toczacym się przed Sądem Najwyższym

tj. o czyn z art. 40 ust. 1 pkt. 8 k.s.

ORZEKA

Sąd uznaje Oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu,
wymierza Oskarżonemu karę dwóch tygodni więzienia,

UZASADNIENIE

Oskarżony przywoływanego dnia celowo wszedł na sarmacki kanał IRC i wypowiadał się na nim, co wypełniło znamiona czynu zabronionego.

Wobec powyższego Sąd postanawia orzec jak w sentencji.

Sąd poucza Strony, że zgodnie z art. 7b ust. 3 Ustawy o Sądzie Koronnym w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku strona może złożyć do Jego Książęcej Mości wniosek o uchylenie niniejszego wyroku.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Markiz Rychtowic

Postprzez kielbasa-krakowski 14 gru 2013, o 14:47

Wysoki Sądzie!

Niniejszym informuję, że wyrok wykonano.
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski

Powrót do Sąd Koronny