Strona 1 z 1

Święto TLGK

PostNapisane: 12 cze 2019, o 09:04
przez AJ Piastowski
Wasza Królewska Wysokość
Szanowni Konfratrzy Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Drodzy Mieszkańcy Królestwa Teutonii


Działając w imieniu Dowódcy Kom. Tadeusza von Hippogriff-Brus chciałbym zwrócić się do Obywateli KT o pomoc.

Od pewnego czasu nosimy się z zamiarem ustanowienia konkretnej daty będącej Świętem TLGK. Padło kilka propozycji, z których chcielibyśmy na drodze głosowania wyłonić jedną, najlepiej pasującą do Gwardii.

Propozycje ułożone chronologicznie:

10 listopada 2014 - Przybycie do KS założyciela Gwardii, Sławetnego Martes von Padors. Pomysłodawcy powstania TLGK.

20 grudzień 2014 - Z ramienia Loży Rycerzy Teutońskich powstaje zbrojna organizacja Teutońska Gwardia Rycerska.

22 luty 2015 - Na mocy postanowienia Króla Teutonii zostaje wyznaczony pierwszy dowódca Baronet Martes von Padors, będący jednocześnie organizatorem Gwardii. Postanowienie Króla Teutonii nr 2/2015 w sprawie powołania Dowódcy TLGK.

26 październik 2015 - Na mocy dekretu Króla Teutonii zostaje utworzona TLGK. Dekret Króla Teutonii nr 2/2016 w sprawie utworzenia Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej

Prosiłbym o drobną przysługę i zagłosowanie w ankiecie wg własnego uznania. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, która z powyższych propozycji powinna być wybrana jako dzień kojarzący się ze Świętem TLGK?

Z wyrazami estymy
Obrazek
Płk Adam Jerzy Piastowski

Re: Święto TLGK

PostNapisane: 12 cze 2019, o 13:14
przez TvH-P
Wasza Królewska Wysokość
Gwardziści
Narodzie Teutoński
Na początku chciałbym podziękować wszystkim Gwardzistą za zaangażowanie, a w szczególności Adamowi Jerzemu Piastowskiemu i Gotfrydowi Slavikowi de Ruth. Proszę też Królową Joannę Izabelę o dodatkowe punkty aktywności dla tych dwóch panów Pułkowników za zaangażowanie w rozwój TLGK m. in. wzięcie udziału w dyskusjach na różne tematy i przeprowadzenie części historycznej szkolenia rekrutów . Zachęcam do wypowiadania się na temat daty święta wszystkich Teutończyków, w szczególności znawców tematu @kaxiu i @Vladimir oraz panów Pułkowników.
Czołem! Úr geaned Teutonie ifá lejbi! (Niech żyje Zjednoczona Teutonia!)
Komendant TLGK
Tadeusz von Hippogriff-Brus

Re: Święto TLGK

PostNapisane: 16 cze 2019, o 10:49
przez kaxiu
Szczerze powiedziawszy nie jestem w stanie Wam pomóc ;). Gwardia Teutońska nigdy nie była formacja, z którą czułbym się szczególnie związany i też przez to jej historię znam fragmentarycznie.

Re: Święto TLGK

PostNapisane: 19 cze 2019, o 13:44
przez AJ Piastowski
Minął założony tydzień na sondę, oficjalne wyniki jakie są każdy widzi. Wygrywa propozycja 20 grudnia. Bardzo dziękuję za poświęcenie chwili uwagi i oddanie cennych głosów.

Z wyrazami estymy
Obrazek
Płk Adam Jerzy Piastowski