Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zawiadomienie

Kwatera Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej, organizacji odpowiedzialnej ochronę osób, obiektów i urządzeń ważnych ze względu na dobro i interes Królestwa Teutonii, promowania patriotyzmu wśród społeczeństwa i pilnowania porządku publicznego na terytorium Królestwa Teutonii

Moderatorzy: Królestwo Teutonii: władze, Teutońska Lwia Gwardia Królewska - władze

Zawiadomienie

Postprzez AJ Piastowski 26 kwi 2019, o 12:47

ZAWIADOMIENIE

Srebrny Róg, 26.04.2019

Do Dowódcy Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Kmdt Tadeusz von Hippogriff-Brus

Uprzejmie donoszę, że pokłosiem Ankiety dot. tożsamości powinno być zlecenie przeprowadzenia śledztwa mającego na calu zidentyfikowanie obywateli pochodzenia Teutońskiego, którzy zdeklarowali przynależność inną niż Teutońska.

Wszelkie przejawy niesubordynacji wśród obywateli Teutońskich powinny zostać szybko zduszone w zarodku. Mając na uwadze dobro Królestwa Teutoni, oraz naszą historię nie możemy pozwolić, aby nieświadomość oraz ignorancja zapanowała wśród mieszkańców ziemi Teutońskiej. Pielęgnowanie wieloletniej tradycji zobowiązuje do podjęcia działań mających na celu oczyszczenie dobrego imienia wszystkich Teutończyków, oraz umożliwienia zastosowania wszelkich dostępnych środków dzięki którym wyplewimy brudy z mózgów i wskażemy jedyną słuszną drogę :twisted:

Nieskromnie chciałbym wyznaczyć do tego zadania siebie 8-) 8-) 8-)

Z wyrazami estymy
Obrazek
Płk Adam Jerzy Piastowski
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Re: Zawiadomienie

Postprzez TvHB 26 kwi 2019, o 20:12

Złoty Gród, 26.04.2019
Rozkaz Komendanta

WKM Joanno Izabelo,
Narodzie Teutoński,
Czołem Gwardziści!
Po przeczytaniu zawiadomienia Pułkownika Adama Jerzego Piastowskiego, rozkazuję co następuje:
Teutońska Lwia Gwardia Królewska przeprowadza śledztwo w celu cichego zidentyfikowania osoby zamieszkującą Królestwo Teutonii deklarującą narodowość sarmacką i przeprowadzenie moralizującej rozmowy, by nawrócić ją na dobrą ścieżkę świadomości narodowej oraz patriotyzmu.
Sprawę na wniosek zainteresowanego powierzam Pułkownikowi Adamowi Jerzemu Piastowskiemu. Do pomocy w tej delikatnej, a ciężkiej sprawie powierzam Rekruta Alberta Jaan Mata von Hippogriff. Panów proszę o kontakt drogą prywatną, na której będą składane regularnie raporty w tej sprawie. O podjętych działaniach i innych rzeczach Królowa będzie wiedzieć od razu ode mnie. Wszystko ku chwale Teutonii.
(-) Tadeusz von Hippogriff-Brus
Komendant TLGK
kapral Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Hetman_Gotfryd 29 kwi 2019, o 13:36

WKM Joanno Izabelo,
Lordzie Komendancie

Staję tu przed wami , jako pokorny sługa Narodu i Gwardii. Muszę wam się przyznać, do czyny jaki ostatnimi dniami popełniłem. Jestem jednym z tych, którzy wskazali obywatelstwo Sarmackie - jako drugie zaraz za Teutońskim.
Dlatego zdaje się na waszą wolę i ocenę mego czynu.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez TvHB 29 kwi 2019, o 14:39

WKM Joanno Izabelo,
Narodzie Teutoński,
Czołem Gwardziści!
Nie ja mam moc i władzę przyjmowania przeprosin. Przyznam się bez procesu, że też zaznaczyłem obok tożsamości teutońskiej sarmacką. Tak naprawdę czuję się i jednym, i drugim. Moje v-narodziny nastąpiły w Sarmacji i uważam, że wszyscy nimi w niewielkim nawet stopniu. Według mnie, mimo różnic i pochodzenia powinniśmy się wspierać. Wszyscy tworzymy jedną grupę mikronautów. Łączy nas nie tylko władza, ale też kultura wypowiedzi w porównaniu z Dreamlandem. Gratuluję Ci Godfrydzie diuku Slaviku de Ruth. Zdaję sobie sprawę, że może spotkam się z hejtem, ale na tym polega życie. Liczę jednak, że mnie zrozumiecie.
Z wyrazami szacunku i oddania
Opat Teplicki
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 kwi 2019, o 20:10

Cieszą mnie, twoje słowa Lordzie Komendancie. Widać mimo różnicy pokoleniowej, obydwaj myślimy podobnie.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 30 kwi 2019, o 22:23

Ryba psuje się od głowy.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 maja 2019, o 13:02

Arcyksiążę, z dumą i radości noszę T w ID. Przez lata pobytu, na tej ziemi- Robiłem i robię wiele, dla swojej Ojczyzny. Zawsze dbam i pielęgnuje wiedze o KT. Jesli uważasz że zbłądziłem, to jako pierwszy zadaj coś w me serce. Kocham ten Kraj, wierzę w niego. Ale nie znam innej Teutonii, niż w Sarmacji. Nie poprę secesji, tak długo jak. Nie będę miał pewność, że przetrwamy samodzielnie w V-Świecie. Dla niektórych z was, to zdrada...dla mnie
czysty realizm, dnia codziennego.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez TvHB 5 maja 2019, o 16:50

WKM Joanno Izabelo,
Narodzie Teutoński,
Czołem Gwardziści!
Jakiś czas temu pewna osoba, której imienia nie zdradzę, a jest Teutończykiem sama wyznała, że nie ma sensu na tworzenie Teutonii poza KS. Też tak uważam. Gdyby nie to, mnie by tu niebyło. Nie znaczy to jednak, że jestem przeciwko odrębności, patriotyzmowi, innemu językowi. To nas czyni wyjątkowymi i tego trzeba się trzymać. Rozumiem Was, starszych kolegów, że jakiś młody smarkacz będzie się na tak ważne tematy wypowiadał, jednak chce i będę to robić. Nie widzę innej Teutonii jak nie w Sarmacji. Każdy z nas w pierwszej kolejności jest Teutończykiem, ale w drugiej też jesteśmy Sarmatami tak jak inni w Baridasie, Hasselandzie, Sclavini, czy Starosarmacji. Nie może być tak, że nienawiść narodowościowa zasłania nam, że nie każdy mieszkaniec danego regionu jest taki sam. Mam do Was pytanie. Jeśli wielu z nas mocno angażuje się w życie polityczne (i nie tylko) Sarmacji, ma ważne urzędy, władzę, tytuły, pieniądze, a to wszystko w Sarmacji, to po co tu jest Teutonia? Czemu nie stworzyć osobnego państwa? Odpowiedzcie każdy sobie na te pytania i wybierzcie, czy kierujecie się sercem, czy rozumem. WKM Joanno Izabelo! Jesteś naszą królową i przedstawicielką. Proszę Cię za względu na twój autorytet i mądrość, byś się w tej sprawie wypowiedziała.
Z wyrazami szacunku i oddania
Padam na twarz ze łzami w oczach
Uniżony sługa Narodu i jego dobra
Opat Teplicki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 5 maja 2019, o 21:26

Drodzy Teutończycy,

W pierwszej kolejności chciałabym podziękować za przyznanie się, wymagało to pewnej odwagi. Rozumiem, że nie każdy może wywodzić się w prostej linii od Hergoliena dlatego zdarza nam się błądzić, szczególnie ze są wśród nas osoby nie doświadczające represji ze strony okupanta przez co czasami trudno im uwierzyć w inną przeszłość. Wierze jednak, że każdy z was w sercu ma najpierw Teutonie i jej dobro, co pokazuje przez prace na jej rzecz.Chciałabym przypomnieć, że jutro jest święto teutońskiego maja dlatego w celu przypomnienia co nas spotkało liczę na obchody godne Teutonii, oraz że każda z osób powyżej będzie brała w nich aktywny udział.

Teutonia jest światłem Sarmacji, dlatego nie planujemy secesji. Musimy nieść ten kaganek oświaty, aby inne ludy mogły chociaż trochę zbliżyć się do naszej wielkości. Jednak pamiętajmy o naszej tożsamości i nigdy z niej nie rezygnujmy.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 7 maja 2019, o 19:32

Trzeba przyznać że ekspansywny kefaszyzm do dzisiaj zbiera żniwo w narodzie teutońskim. Nie wiedzieć czemu nawet w Teutonii znajdują się osoby, które dały sobie wmówić, że istnieje znak równości między teutonizmem a secesją. Fachowo rzecz ujmując - gówno prawda.

To czy ktoś się czuje czy nie czuje sarmatą nijak się ma do poglądów na konieczność secesji Teutonii. Tak samo kłamstwem jest jakoby to działania rodu były nakierowane na dokonanie tej mitycznej secesji na szkodę dzieci z teutońskich robotniczych rodzin, a celem własnego dobrobytu.

Pewne fakty czuję się w obowiązku przypomnieć.

1. Tzw. Teutoński Maj nie był skutkiem planowanej secesji tylko dążenia do zwiększenia autonomii. Warto porównać ówczesne postulaty z tym co teraz mamy.

2. W rezultacie furii ówczesnego księcia KS większość rodu podjęła decyzję o zasadności secesji (ja akurat uważałem to za złe wyjście, starczy przejrzeć kwity).

3. Do secesji de facto doszło - tak powstało KNT, później połączone z MT, z czego natomiast powstało KT. Nie jest więc prawdą, że chcemy a nie możemy.

Więc jeszcze raz, to że ktoś określa swoją narodowość jako sarmacką nie znaczy, że jest przeciw (pierwszy Książę przecież ewidentnie był za ;)), tak samo jeśli ktoś nie uważa się za sarmatę, to nie znaczy jeszcze, że jest opętanym przez demony secesjonistą.

Inna sprawa to to, czy secesja się nam opłaca. Sarmacja daje nam niestety coraz mniej, więc to żaden argument nie jest. Problemem jest raczej to, że secesja również nic nam nie daje. Jednocześnie narracja okupacji od lat się sprawdza, więc po co z tego zgniłego układu wychodzić, skoro nic lepszego i tak nie ma.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Teutońska Lwia Gwardia Królewska