Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Plac Apelowy (Šprakiš Plats)

Plac Apelowy (Šprakiš Plats)

Postprzez Juarez 26 sty 2017, o 17:26

Obrazek
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejsce zebrań, obrad i rozmów na wszelkie tematy dotyczące Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gwardziści!

Nadszedł wreszcie czas aby wziąć się do kupy i zacząć realizować nasze statutowe cele. Osobiście chciałbym zacząć od stworzenia systemu obrony lokalnej Teutonii, o którym wspominał artykuł na głównej. Schemat jest dość prosty.

1. Gwardyjski Krighopt Królewski (dowództwo: Sztab Główny w Srebrnym Rogu)
Skład:

• 1. Gwardyjski Landwaht Piechoty "Teutonia" (dowództwo: wyznaczony gwardzista, okręg "Teutonia")
    Skład:
      - 1. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Srebrnym Rogu, 380 ludzi

- 2. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Zielnyborze, 380 ludzi

- 3. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Eltdorf, 380 ludzi

- 4. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Ruhnhoff, 380 ludzi

• 2. Gwardyjski Landwaht Piechoty "Nowa Teutonia" (dowództwo: wyznaczony gwardzista, okręg "Nowa Teutonia")
    Skład:
      - 5. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Złotym Grodzie, 380 ludzi

- 6. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Jakobstadt, 380 ludzi

• 3. Gwardyjski Landwaht Piechoty "Loardia" (dowództwo: wyznaczony gwardzista, okręg "Loardia")
    Skład:
      - 7. Waht Piechoty Gwardyjskiej (garda dowodzenia, 2x wahtliga przeciwpancerna, 2x wahtliga lekkiej piechoty, garda saperów, garda łączności, garda medyczna) garnizon w Auterrze, 480 ludzi

Oprócz tego przewiduje jeszcze jednostkę reprezentacyjną, która będzie brać udział podczas obchodów naszych świąt narodowych. Będziemy musieli opracować jakiś "ceremoniarz gwardyjski" żeby to wszystko miało ręce i nogi. ;)

Waht Reprezentacyjny Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej (dowództwo: wyznaczony gwardzista)
Skład:

• garda dowodzenia
  • wahtliga reprezentacyjna
  • garda salutowa
  • garda kawalerzystów gwardyjskich
  • orkiestra reprezentacyjna

Powyższy skład jest oczywiście papierkowy, w praktyce każdy gwardzista będzie w wahcie reprezentacyjnym aby cała ceremonia wypadła przyzwoicie.

A więc, Gwardziści, co o tym wszystkim myślicie? Coś wymaga dopracowania/usunięcia? Lepiej ograniczyć się jedynie do stolic prowincji, czy zostawić tak jak jest? :)
Obrazek
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Re: Plac Apelowy (Šprakiš Plats)

Postprzez AJ Piastowski 26 sty 2017, o 20:43

Pomysł super, będziesz potrzebować dużo samozaparcia. Szkoda, że nie ma Martesa - dogadałbyś się z nim, miał dużo pomysłów na funkcjonowanie TLGK, no ale może kiedyś przestanie chorować na realiozę i powróci.

Możesz liczyć na moją pomoc na tyle na ile będę w stanie jej udzielić i na tyle na ile wystarczy mi czasu. Wcześniej skupiałem się na wymyślaniu grafik, wyszło jak wyszło. Nasz znak rozpoznawczy, mundury i stopnie są wymyślone przeze mnie. Kiedyś jeszcze stworzyłem coś a'la stempel/pieczątkę.

Wrzucam ją pod tym linkiem do ściągnięcia, bo chyba jej nigdzie nie prezentowałem. Być może się na coś przyda. Niestety tylko mam ją w marnym formacie JPG, gdzieś mi się zapodział oryginał tworzony w programie graficznym :/

A teraz pytanie - Czy i kiedy zwracamy się do siebie na Ty, a kiedy zachowując odpowiednią tytulaturę?
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 26 sty 2017, o 21:16

Grafika powiadasz... Pisałem kiedyś o koncepcji Korpusu Propagandowego. Wiesz, plakaty, slogany itd. nasiąknięte pokaźną dawką teutonizmu. Czujesz się na siłach aby się tym w przyszłości zająć? :) Co do pieczątki to jest sto razy lepsza niż ta mojego autorstwa. Spróbuje się z nią pobawić w Gimpie i zobaczymy. A tytulatura gwardyjska powinna być przestrzegana głównie tu na forum TLGK i na naszym PW gdzie informuje o rozkazach i innych rzeczach. Poza tym nikt nie broni jej stosować w innych miejscach, ale to już zależy od Was. ;)
Obrazek
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 31 sty 2017, o 15:26

Juarez napisał(a):Czujesz się na siłach aby się tym w przyszłości zająć?

Panie dowódco, melduję posłusznie, że od bidy, jak nie będę miał co do roboty w domu to mogę coś machnąć :P
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir Wikidajło 24 maja 2017, o 05:00

Czyżby zapał minął? Czy pomysłów nie ma?

Jaki jest powód powstania gwardii? Do ochrony Króla? Do tłumienia niepokojów? Czy do jakiś innych celów?
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Postprzez von Lichtenstein 24 maja 2017, o 18:50

Skromne liczby. Ja bym co najmniej dziesięciokrotnie je zwiększył :P
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 cze 2017, o 11:23

A ja się akurat nie zgodzę z potrzebą, zwiększania kadrowego liczebności tych jednostek.
Nie mniej jestem pod wrażeniem zaangażowania w odtworzenie TLGK w obecnej formie. Jak zawsze kiedy tylko będę mógł i potrafił to pomogę w ich tworzeniu.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 6 cze 2017, o 18:44

Moim skromnym zdaniem TLGK w obecnym wydaniu to szajs... Nie spełnia swojej roli. Wciskanie papierowych jednostek bez jakiejkolwiek wartości bojowej (nawet w warunkach wirtualnych) mija się z celem. A pisanie artykułów o domniemanych szkoleniach i akcjach gdzie 1/2 to "kopiuj/wklej" nie daje ni radości ni efektu.

Gdyby Lwia Gwardia się udała to jej członkowie by się w nią zaczęli angażować. Niestety, jak widać nie wyszło i póki co nie wychodzi. Na dzień dzisiejszy nie wiem jak to zmienić, ale wiem jedno - trzeba to zmienić. W innym wypadku już teraz można wnioskować o rozwiązanie TLGK. Fuj.
Obrazek
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Archiwa Teutońskie [Úren Teutonišen Aahiven]