Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nota o nadaniu odznaczenia

Ambasada Republiki Bialeńskiej

Moderator: Ambasada Bialenii

Nota o nadaniu odznaczenia

Postprzez Tadeusz Krasnodębski 9 lut 2018, o 15:58

Obrazek

Wasza Książęca Wysokość
Robercie Fryderyku!

Z nieskrywaną radością pragnę poinformować, że z dniem 9 lutego 2018 roku, na mocy postanowienia Prezydenta Republiki Bialeńskiej w sprawie nadania folwarków i odznaczeń, uhonorwałem Waszą Wysokość Medalem Brązowym Zasłużonego dla Polityki Zagranicznej.

Medal postanowiłem przyznać w związku z dobiegającą końca kadencją prezydencką w uznaniu zasług Waszej Wysokości w staraniach o nawiązanie jak najbliższej współpracy między Księstwem a Republiką. Nie mogłem pozostać obojętny na liczne rozmowy, jakie odbyliśmy i obustronne chęci utworzenia bliskiego sojuszu sarmacko-bialeńskiego.

Proszę zatem przyjąć odznaczenie jako wyraz wdzięczności ustępującego Prezydenta Bialenii w mojej skromnej osobie. Jednocześnie przesyłam Waszej Wysokości życzenia udanej współpracy z nowym Gabinetem pod kierownictwem 19. Prezydenta Republiki Bialeńskiej Antoniego Kacpra Burbon-Conti.

Z wyrazami szacunku,
(-) Tadeusz Krasnodębski
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Wiceprezydent-elekt Republiki Bialeńskiej
/-/ dr net. Tadeusz Krasnodębski

Re: Nota o nadaniu odznaczenia

Postprzez Gauleiter Kakulski 9 lut 2018, o 18:43

Gratulacje dla JKM, ale czy JKM abdykował w międzyczasie, że stał się JKW? ;)
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Tadeusz Krasnodębski 9 lut 2018, o 19:01

Gauleiter Kakulski napisał(a):Gratulacje dla JKM, ale czy JKM abdykował w międzyczasie, że stał się JKW? ;)

Jak widać poprawna tytulatura może dla gości zagranicznych stanowić niemałą zagwozdkę. Byłem pewien, że określenia te mogą być stosowane zamiennie. Mam nadzieję, że Jego Książęca Mość nie będzie mieć mi tej nieumyślnej pomyłki za złe. :D
/-/ dr net. Tadeusz Krasnodębski

Postprzez Hewret 9 lut 2018, o 19:50

Gauleiter Kakulski napisał(a):Gratulacje dla JKM, ale czy JKM abdykował w międzyczasie, że stał się JKW? ;)

Wynika to z pewnej zależności pomiędzy rangą "króla", a "księcia".
Otóż do pierwszego zwracamy się poprzez "Jego Mość", natomiast do tego drugiego "Jego Wysokość".

Niestety w mikronacjach przyjęło się inaczej, więc stosowana tytulatura na Pollinie jest błędna.
/-/ dr net. Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny

Postprzez Guedes de Lima 10 lut 2018, o 11:04

Gratuluję!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 11 lut 2018, o 10:06

Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie!

Jest Nam niezmiernie miło za docenienie wkładu naszego położonego w rozwój mikronacyjnej polityki zagranicznej i zbliżanie naszych Krajów. Przyjmujemy i bardzo dziękujemy za uznanie.

Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki determinacji zarówno Republiki Bialeńskiej, jak i Księstwa Sarmacji, dawne spory udało się wygasić co umożliwiło nam wejście na nową drogę, drogę bliskiej, coraz bliższej współpracy. Chcielibyśmy widzieć nasze kraje związane sojuszem, i wierzymy, że jesteśmy dnia formalnego jego zawiązania coraz bliżsi.

Współpraca z Wami pełniącym rolę Prezydenta Republiki Bialeńskiej to czas, który będę wspominał bardzo ciepło. Wierzę, że to tylko preludium do tego co nas czeka teraz gdy kontynuujecie swą misję służby Narodowi Bialeńskiemu już jako wiceprezydent. Proszę przyjąć nasze serdeczne gratulacje z okazji objęcia funkcji, jak i życzenia pomyślności i sukcesów w jej sprawowaniu.

Obrazek
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Powrót do Ambasada Republiki Bialeńskiej