Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawy urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Sprawy urzędowe

Postprzez Laurencjusz 19 gru 2017, o 22:21

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

W związku z nieusprawiedliwionym zaniechaniem powierzonych obowiązków nałożonych na Podskarbiego tj. brakiem działań zmierzających do poboru podatków oraz należnych wynagrodzeń wynikających z art. 2 i 3 Uniwersału Rady Królestwa o finansach Królestwa Baridasu działając na podstawie nadanych mi uprawnień wynikających z art. 1 ust. 1 i 4 oraz art. 5 ust 2 Praw Kardynalnych Królestwa Baridasu:

P O S T A NA W I A M

1. Ze względu na okres Świąt oraz doniosłą chwilę oczekiwania na wybór Króla Baridasu nie odwoływać Wiernego Obywatela Siergiusza Asketila z urzędu Podskarbiego, a jedynie udzielić mu upomnienia wraz z pozbawieniem go bieżącego wynagrodzenia z tytułu niedopełnienia ciążących na nim obowiązków nez stosownego powiadomienia o niemożliwości pełnienia tych obowiązków lub usprawiedliwienia w postaci dokonania stosownego wpisu lub powiadomienia np. w PK.

2. Przygotować zestawienie należnych bieżących podatków i wynagrodzeń poprzez wykonanie podsumowań zrealizowanych do dnia 21.12.2017 r. przez Marszałka Baridasu.

Fare Aryon!
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Sprawy urzędowe Wicekróla

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 11:51

Wasza Królewska Wysokość!

W związku z otrzymanym zadaniem niezwłocznie przystępuję do prac zwiazanych z wyliczeniem należnych podatków i wynagrodzeń.

Fare Aryon!

(—) Julian hrabia Fer at Atera,
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 16 sty 2018, o 21:21

W związku z tym, że polityka informacyjna Królestwa Baridasu to niezmiernie ważny element funkcjonowania kraju, więc po przeprowadzonych rozmowach postanowiłem powołać Pisarza.

Liczę na to, że Konrad Jakub wicehrabia Arped-Friedman jako doświadczony i ceniony Baridajczyk, który jeszcze do niedawna piastował urząd Kanclerza Sarmacji będzie prowadził redakcję "Herolda" oraz informował o sprawach ważnych dla istnienia Baridasu.

PS: proszę również Baridajki i Baridajczyków o konsultowanie z Pisarzem wszelkich działań informacyjnych w Baridasie.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 26 sty 2018, o 20:20

Kontynuując sprawy związane z doprecyzowaniem podziału administracyjnego Królestwa Baridasu rozpocząłem spis ziem Królestwa Baridasu.

Sukcesywnie dodawane będą kolejne Kantony.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 30 sty 2018, o 20:05

Wasza Królewska Mość!

W dniach 31.01 - 09.02.2018r. będę nieobecny i w związku z tym powołałem Regenta.

PS: pilne sprawy proszę kierować na PK, na którą postaram się zaglądać i odpowiadać na listy (choć nie mogę obiecać, że będę zaglądał codziennie i regularnie).

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 12 lut 2018, o 22:32

W związku z tym, że wraz z nowym Prezesem BZPN staramy się zrobić porządki związane z funkcjonowaniem sportu w Baridasie postanowiłem sformalizować sprawę wyboru Prezesa BZPN w wydanym postanowieniu.

Ponadto do rady Ministrów został złożony wniosek w sprawie wydzielenie grup w dziale Sport w Baridasie.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 15 lut 2018, o 23:49

Zaktualizowano [KB] Podział - Kanton Królewski (Almera) Márivar.

Ponadto zaktualizowano spis lenn Królestwa Baridasu o wyżej wymienione lenno w Baridasie.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 18 lut 2018, o 22:25

Zaktualizowano dział Sport w Baridasie . Od tej chwili w tym dziale prezentowane będą ogłoszenia, wizyty itp., a pozostałe sprawy kierowane zostaną do kolejnych działów:

1. Baridajski Związek Piłki Nożnej - gdzie głównie zarządzać nim będzie Prezes BZPN.
2. Sport — sprawy ogólne.
3. Archiwum sportowe Baridasu.

Gdyby kiedyś zaistniała taka potrzeba kolejne zmiany mogą być poczynione.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 25 lut 2018, o 16:49

W celu zapewnienia płynności wyżywienia mieszkańców niniejszym postanawiam podnieść o 2 poziomy industrializację baridajskich miast systemowych:

1. Almery - obecny poziom 16 - wpłata 20 132, zwrot do skarbca z tytułu podatku 10 066. Łączny koszt 10 066 lt. na rzecz Rady Ministrów.
2. Ciuad de Bravo - obecny poziom 18 - wpłata 20 736, zwrot do skarbca z tytułu podatku 10 368. Łączny koszt 10 368 lt na rzecz Rady Ministrów.

Kosztami podniesienia poziomu industralizacji obciążony zostaje skarbiec korony w kwocie 20 434 lt na rzecz Rady Ministrów.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 25 lut 2018, o 22:41

Wasza Królewska Mość!

W związku z tym, że w chwili obecnej sytuacja w naszym kraju się zmieniła oraz mając na uwadze fakt, że część z wyznaczonych urzędników sprawdza się w innych rolach postanowiłem o redukcji etatów w Dworze Królewskim.

1. Pretor - wyznaczony wcześniej na urząd Prześwietny Tomasz hrabia Liberi po zmianie przepisów karnych w Baridasie jak się okazało nie miał możliwości skorzystać z przysługujących mu uprawnień w sprawach karnych. Osobiście mnie to nie martwi, a wręcz przeciwnie cieszy, bo sama zmiana przepisów prawnych w sprawach porządkowych jak widać znacznie wpłynęła na sposób wysławianie się różnych osób na terenie Królestwa Baridasu. Myślę wiec, że Marszałek Baridasu na wszelki wypadek będzie strażnikiem porządku. Odwołanemu urzędnikowi bardzo dziękuję szczególnie za witanie nowych mieszkańców w Baridasie, bo dzięki niemu między innymi w Baridasie osiedlił się Poważny Daniel kawaler Szekeres.

2. Kasztelan Almery - wyznaczony na urząd Wielmożny Henryk wicehrabia Wespucci z nie znanych mi powodów przestał odpowiadać na moje zapytania, a skoro w Almerze nic się nie dzieje to nie widzę powodu utrzymywania tego urzędu do czasu pojawienia się osoby, która z zapałem podejmie się opieki nad naszą Stolicą.

3. Kustosz - wyznaczony na urząd Prześwietny Eradl Adrien Marcus Pius hrabia da Firenza niejednokrotnie sprawdził się w imprezach okolicznościowych organizowanych na IRC-u. Szczególnie dziękuję za pomoc w ceremonii koronacji Króla Baridasu za co należy się solidna premia.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Kurii