Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana warty

Dział archiwalny

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Zmiana warty

Postprzez Führanka 8 paź 2018, o 20:20

Wasza Królewska Mość,

Wysoka Rado,

Szanowni Baridajczycy,

Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że jako przedstawiciel władz Królewskiej Gwardii Baridasu, mogę przedstawić przed narodem baridajskim informację na temat zadań stawianych w zakresie rozwoju obronności naszego kraju. Liczę na harmonijną współpracę z Królem, z rządem oraz narodem, gdyż owocna współpraca wzmacnia pozycję Baridasu.

Po pierwsze, reorganizacja. Będziemy dążyć do urealnienia struktur jednostek wojskowych, tak by byłby w stanie sprostać zadaniom stawianym w dzisiejszych czasach, jednak bez niepotrzebnej arogancji i megalomanii.

Po drugie, aktywizacja i atrakcyjność. Sporym problemem Gwardii jest brak chętnych do udziału w takiej zabawie. W moim mniemaniu dobrym pomysłem jest wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej dla nowych obywateli. Trwałaby ona dość krótko, zakończona byłaby łatwym testem z podstawowej wiedzy. Pozwalałoby to poznać KGB od środka i być może zdecydowanie się na ten rodzaj swojej aktywności w Baridasie. Reszta przeszkolonych obywateli trafiała by do rezerwy, co wiązałoby się również z uposażeniem(jednak odpowiednio mniejszym niż wojsko zawodowe). Wiadomym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność jest wysokość wynagrodzenia, to również chcemy odpowiednio uregulować i stosownie dopasować do stopni wojskowych.

Po trzecie, tradycja. Planujemy przygotować monografie istniejących jednostek w przeszłości(historia przedinternetowa), tak by współczesne jednostki wojskowe miały możliwość kultywowania tradycji swoich poprzedników. Łączy to się również z odpowiednim prestiżem i budowaniem poczucia przynależności do danej jednostki.

Z tego miejsca chciałbym również podziękować za służbę Jaśnie Wielmożnemu Julianowi Fer at Atera. Życzę samych sukcesów na nowych, wybranych przez siebie drogach.

(-) Adrien E.E.J. Alatriste
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
 

Re: Zmiana warty

Postprzez Konrad Jakub 10 paź 2018, o 15:18

Dziękuję Komendantowi za przedstawienie planów. Na dniach w Radzie ukaże się projekt nowego ordonansu o KGB, który powstał w konsultacji z nowym komendantem.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.


Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
 


Powrót do Archiwum KGB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości