Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie ws. komnaty zasłużonych

Śmiecie i rupiecie

Re: Zapytanie

Postprzez Hohenzollern 17 kwi 2017, o 10:33

Królewskie Miasto Almera, 17 kwietnia 2017 roku

Fryderyk mar. von Hohenzollern, AE372
ul. Monarchofaszystowska 7

Marszałek Baridasu JWP
Laurencjusza at Atera

Trakt Królewski 50
M00003 Almera

Jaśnie Wielmożny Markizie,

żeby nie tworzyć nie potrzebnych wątków, pozwolę sobie złożyć zapytanie w tym już istniejącym. Nie mniej jednak nie oczekuje natychmiastowej odpowiedzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę że mamy okres świąteczny. Chciałbym złożyć zapytanie w związku z zgłoszeniem Czcigodnego Barona Krystiana Arpeda w poczet Komnaty Zasłużonych. Niezmiernie wdzięczny bym był za informację czy wniosek w najbliższym czasie zostanie rozpatrzony? Czy Marszałek Baridasu, wie w ogóle o wpłynięciu tej kandydatury, i jak do niej podchodzi? W końcu na kiedy jest przewidziane danie oficjalnego biegu tej sprawie. Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

(—) Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zapytanie ws. komnaty zasłużonych

Postprzez Laurencjusz 18 kwi 2017, o 21:10

Jaśnie Wielmożny!

W związku z tym, że sprawa związana z wpisem Czcigodnego Barona Krystiana Arpeda do komnaty zasłużonych zaczęła budzić moje wątpliwości zacząłem gromadzić argumenty. Niniejszym nadaję bieg sprawie oraz spróbuję wyjaśnić poniżej.

Argumenty za:
- niewątpliwie Markiz Altborski,
- nadanie Orderu Białego Orła
- wywiązywanie się z obowiązków urzędniczych w Baridasie, w czasie ich pełnienia

Argumenty przeciw:
- cytat z wniosku JW Pisarza "...Czcigodny Baron Krystian Arped jest, i czuje się Baridajczykiem z krwi i kości..." - według mnie na pewno nie jest, a to co widać to tylko cień,
- Obywatelstwo Sarmackie (w tym baridajskie) uzyskał 12.08.2015, a życie społeczne w Baridasie zakończył 18.08.2016 - według mnie rok kreowania pozytywnych działań w roli urzędnika i odejście w związku z "baridajskim sierpniem" przynajmniej w mojej subiektywnej opinii nie jest równoznaczne z wkładem pracy na rzecz Baridasu włożonym przez Siergiusza Asketila, który również opuścił nas w związku z "baridajskim sierpniem".

W związku z tym, że nie czuję się w pełni kompetentną osobą by samodzielnie podjąć decyzję w sprawach dodania do komnaty zasłużonych byłych obywateli: Wiernego Obywatela Siergiusza Asketila i barona Kristiana Arped zamierzam zwrócić się o podjęcie decyzji w tej sprawie do JKM Tomasza Ivo Hugo. Niech Król rozstrzygnie według własnej woli czy godni są dostąpić tego zaszczytu.

PS: Ceniłem i nadal cenię Prześwietnego Hrabiego za różne rzeczy. Jedną z nich była szczerość okraszona sercem i dlatego dziękuję za ten słowa, które pozwoliłem sobie zacytować:

Führanka napisał(a):Pompatyczny romantyzm zawsze był moją cechą szczególną.

Długo myślałem jak odnieść się do słów Markiza i w sumie odniosę się tylko do zarzutu o nic nie robienie. Prawda, wyskoczyłem jak Filip z konopi i to z dość barwnym romantycznym spojrzeniem na sprawę, jednakże przez ponad cztery lata poświęciłem wiele czasu na przede wszystkim baridajską kulturę. Na historię, na sonety, na język. Być może nie było w tym wiele jakości(nie mi oceniać) jednak włożone było w to sporo wysiłku. Dlaczego się nie udzielam? Odsunąłem się gdyż moja wizja nie było spójna z wizją większości i z dobra dla ogółu po prostu postanowiłem odejść. Mieliście wolną rękę, wybraliście inną drogę i teraz zbieramy z tego owoce. Czy moja wizja była lepsza? Nie wiem, ale nigdy się o tym raczej nie przekonamy.

(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera
Marszałek Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Führanka 18 kwi 2017, o 21:52

Po przeczytaniu wiadomości Marszałka odnoszę wrażenie, że odmowa jest podyktowaną osobistą niechęcią do osoby, która niewątpliwie jest osobą zasłużoną dla narodu i państwa baridajskiego. Odejście podczas "baridajskiego sierpnia" nie powinno mieć żadnego wpływu na ocenę. Baridajski Sierpień był okresem trudnym dla Baridajczyków, którzy zostali jak i dla Baridajczyków, którzy odeszli. Był to wyraz buntu, rewolucji przeciw pewnym zjawiskom, mający na celu w głównej mierzę dobro naszego państwa.

Jeśli według Markiza taka osobowość jak Kristian Arped nie jest Baridajczykiem z krwi i kości to nikt nie ma prawa nosić miano Baridajczyka. Kristian jest osobą, która rozumie sens poświęcenia się jednostki dla narodu. Jest osobą, która wyznaczała kierunki intelektualne nie tylko dla Baridajczyków ale i dla wszystkich narodów mikroświata. Jest osobą, która była duchowym przewodnikiem dla nas wszystkich. Jest osobą, na której wzorować powinny się przyszłe pokolenia Baridajczyków. Jest baridajską perłą, otoczoną przez sarmackie morza. Jest Baridajczykiem z krwi i kości. Jest moim przyjacielem.

Jeśli według Was Kristian Arped jest tylko cieniem Baridajczyka, to ja śmiem twierdzić, że teraźniejszy Baridas jest tylko cieniem wspaniałego narodu, który tak dobrze wspominam.

Dlatego apeluję o bezkompromisowe włączanie Kristiana Arpeda w poczet zasłużonych Baridajczyków.
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 18 kwi 2017, o 22:13

Prześwietny Hrabio!

Po pierwsze chciał bym by ten bezpodstawny zarzut jak to jest poniżej cytowane o osobistej niechęci został odwołany gdyż nie poczuwam się do tego typu czynów kierowanych w kierunku osoby, o której rozmawiamy. Cieszy mnie natomiast samo podjęcie tematu, bo każda opinia w tej sprawie może być istotna, a wracając do sedna sprawy to wystarczy przejrzeć obecny skład komnaty by zwrócić uwagę, że znikoma jest część współczesnych baridajczyków.

Moja subiektywna ocena świadczy o tym, że się waham, a nie o tym że jestem przeciw, a to że zamierzam zapytać się JKM w tej sprawie niczego nie przesądza.

Führanka napisał(a):Po przeczytaniu wiadomości Marszałka odnoszę wrażenie, że odmowa jest podyktowaną osobistą niechęcią do osoby, która niewątpliwie jest osobą zasłużoną dla narodu i państwa baridajskiego. Odejście podczas "baridajskiego sierpnia" nie powinno mieć żadnego wpływu na ocenę. Baridajski Sierpień był okresem trudnym dla Baridajczyków, którzy zostali jak i dla Baridajczyków, którzy odeszli. Był to wyraz buntu, rewolucji przeciw pewnym zjawiskom, mający na celu w głównej mierzę dobro naszego państwa.

Nie wiem jak kwalifikować do komnaty kogokolwiek na podstawie tego czy ktoś jest kogoś przyjacielem, czy nie. Co to za argument?
Führanka napisał(a):Jest moim przyjacielem.

Każdy zorientowany baridajczyk wie, że część tak zwanych baridajczyków z krwi i kości przestała się udzielać i jak widać po braku wypowiedzi sama może kwalifikować się do bycia cieniem. Nie wiem tylko dlaczego nikt z nich nie napisał, że nie godzi się z tym co obecnie dzieje się w Baridasie i na przykład nie wyemigrował do innej sarmackiej prowincji by robić coś pożytecznego. Lepiej z za winkla od czasu do czasu chrząknąć?

Führanka napisał(a):Jeśli według Was Kristian Arped jest tylko cieniem Baridajczyka, to ja śmiem twierdzić, że teraźniejszy Baridas jest tylko cieniem wspaniałego narodu, który tak dobrze wspominam.

Prześwietny Hrabio, niedługo zostaną Wam tylko wspomnienia o tym co przestanie istnieć. Róbcie tak dalej, albo nie róbcie nic jak do tej pory. Zawsze można sobie od czasu do czasu postękać, ale co to zmienia w baridajskiej rzeczywistości? Nic to nie zmienia. tak samo nic nie zmienia jak pisanie odświętnego postu raz na kilka miesięcy.

PS: Proszę nie brać tego jako jakiejś formy ataku na Prześwietnego, ale nic nie robienie to też niestety jest jakiś wkład w obecną baridajską rzeczywistość i nie ma co się później co dziwić, że nie da się zastosować prostej reguły "nic o nas bez nas".

Kto jeszcze podejmie wyzwanie i będzie miał odwagę rzeczowo wypowiedzieć się w tej sprawie?
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Hohenzollern 19 kwi 2017, o 07:53

Królewskie Miasto Almera, 19 kwietnia 2017 roku

Fryderyk mar. von Hohenzollern, AE372
ul. Monarchofaszystowska 7

Marszałek Baridasu JWP
Laurencjusza at Atera

Trakt Królewski 50
M00003 Almera

nie ukrywam swego zaskoczenia owym obrotem tej sprawy, a tym bardziej stawianymi wątpliwościami przez Marszałka Baridasu. Nie chcę tu oceniać, czy też wysuwać jakiś nieprzemyślanych spiskowych wniosków. Nie mniej argumentacja JWP Marszałka jest dosyć słaba, a argumenty które przedstawił Marszałek są wątpliwe. Po pierwsze Marszałek Baridasu, obojętnie jaki urzędnik królewski, a ani nawet Król, nie mają prawa mówić kto jest a kto nie jest Baridajczykiem. Baridajskość to stan duszy i umysłu, więzy krwi i ziemi(w sensie narracyjnym, oraz koligacyjnym), to korzenie, integracja z społeczeństwem, poczucie więzi z wspólnotą, to coś czego nie definiuje żaden przepis prawa, w końcu to coś co w sobie czujemy, etc.. Po drugie idąc tokiem rozumowania Marszałka, należało by wyczyścić komnatę zasłużonych z wszystkich baridajczyków którzy utracili status obywatelstwa sarmackiego/baridajskiego, bądź zawiesili działalność w mikronacjach. Co by było niewątpliwie głupotą, i przekreślało by sens i idee istnienia komnaty zasłużonych, jako swoistego pomnika pamięci względem jednostek nad wyraz wyróżniających się, których praca wpisała się w historię Baridasu, i jego rozwoju. Natomiast czas działalności w Baridasie, nie powinien być decydującą przesłanką odnośnie zamieszczenia w Komnacie. Ponieważ jak wiadomo to nie on jest decydującym czynnikiem, lecz praca jaka w tym czasie została wykonana przez taką osobę. Dlatego też ta jak wcześnie napisałem uważam że argumentacja i podnoszone wątpliwości przez Marszałka są wątpliwe, a co więcej mało merytoryczne.

W każdym razie doceniam fakt szybkiej odpowiedzi, oraz to że nie będąc w stanie podjąć jednoznacznej decyzji Marszałek Baridasu, nie odrzuca bezpodstawnie wniosku, lecz wkracza on na kolejny level, pułap konsultacji. Mam nadzieję że informacje odnośnie stanu, oraz ewentualnych decyzji w tej sprawie będą w najbliższym czasie podane do publicznej wiadomości. Chciałbym jednak zapewnić Marszałka Baridasu, że cały czas będę monitorowała sytuację w tej materii.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 19 kwi 2017, o 08:28

Ja Was bardzo proszę... spuśćcie z tonu.

Z jednej strony Hrabia Alatriste uderza w ton pompatyczny, że jeśli Baron Arped nie jest Baridajczykiem, to nikt nie jest. Takie frazesy są szkodliwe dla... Barona, któremu ktoś może wyciągnąć jego bialeńskość albo przeciwstawić go innym prawdziwym Baridajczykom, którzy byli i są od początku Bariadjczykami, znacznie dłużej. A z kolei Markiz von Hohenzollern w swej pompatyczności zabrania komukolwiek oceniania baridajskości kogokolwiej, bo Baridajczykiem się jest, jeśli samemu się tak zdecyduje. W przeszłości wiele razy próbowano odmawiać, np. bezczelnie odmawiano tej baridajskości choćby JWP Marszałkowi. Nie pojawiali się obrońcy jakoś.

Zanim staniecie w czyjejś "obronie" (bo tu nikt nie atakuje Barona Arpeda), to zastanówcie się nad doborem argumentów, żebyście przypadkiem komuś niedźwiedziej przysługi nie zrobili.

Fakty są takie, że z jednej strony ktoś może nawet jednym czynem przekreślić swe uprzednie zasługi, a z drugiej - nie zawsze inne czyny muszą przekreślać zasługi. I to jest ogólne stwierdzenie, nikogo konkretnego w tej chwili nie dotyczy, więc zanim się do niego odniesiecie, oblejcie sobie głowy kubłem zimnej wody.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Hohenzollern 19 kwi 2017, o 09:12

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
JWP Marszałku,

Pozwolę sobie odnieść się do słów JKM, a raczej zarzutu, czy też pytania jakie padło pod moim adresem, z pod klawiatury JKM. Mianowicie o ile dobrze sobie przypominam, o ile pamięć mi nie zawodzi, to w przypadku, a raczej przypadkach,bo zdarzało się ich więcej, względem osoby Jaśnie Wielmożnego Markiza at Atera, gdzie to podważano jego tożsamość baridajską. To zawsze, a przynajmniej wtedy kiedy byłem aktywny w Baridasie jak i w Księstwie Sarmacji, moje stanowisko było wszystkim znane w tej sprawie. Nawet śmiem twierdzić że jako jedna z nielicznych osób, brałem w obronę osobę JWP Markiza, a przynajmniej zazwyczaj kierowałem do JWP Markiza słowa otuchy i wsparcia. Co więcej za każdym razem zachęcałem do pozostania w Baridasie, do pracy na jego rzecz, nie bacząc na złośliwe opinie jego oponentów. Tak to pamiętam, i zapewne podobnie pamięta to JWP Markiz.

Daleki jestem w swych wypowiedziach od pompatyczności, czy też ich ostrości. Myślę jednak że swoje argumenty w tej sprawie wybrałem dobrze. W kwestii natomiast zasług, czynów haniebnych, oraz wpływu ich na ogólny dorobek człowieka to tak JKM ma rację. W każdym razie uważam że jeżeli padły argumenty jednej z stron, to nie ma się co dziwić że również padły argumenty drugiej strony. Natomiast to jak zostaną odebrane, jakie będą miał wpływ na przebieg tej sprawy, pozostawiam do rozważenia osób decyzyjnych w tej materii.

Edit:/ Wasza Książęca Mość, gdyby JKM przyglądnął się wnioskowi który wpłynął, a który przedstawia kandydaturę Barona Arpeda, są w nim zaznaczone jego bialańskie korzenie - do których przecież nie ma powodu aby się wstydzić, a tym bardziej Baridajczycy nie mają powodu aby się wstydzić za to że swoją ścieżkę kariery rozpoczął w innej mikronacji. Bo jakby nie patrzeć w znacznej mierze Księstwo Sarmacji jest krajem emigrantów, a w związku z czym również samorządy mają swych szeregach dość spory odsetek ludności napływowej, która większej mierze przeszła etap naturalizacji. W każdym razie uważam, że nigdy nie powinno się wstydzić swoich korzeni, gdyż one są częścią naszej tożsamości.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 19 kwi 2017, o 09:41

Co do obrony JWP Marszałka - zwracam honor.

Hohenzollern napisał(a):
Edit/ Wasza Książęca Mość, gdyby JKM przyglądnął się wnioskowi który wpłynął, a który przedstawia kandydaturę Barona Arpeda, są w nim zaznaczone jego bialańskie korzenie - do których przecież nie ma powodu aby się wstydzić, a tym bardziej Baridajczycy nie mają powodu aby się wstydzić za to że swoją ścieżkę kariery rozpoczął w innej mikronacji. Bo jakby nie patrzeć w znacznej mierze Księstwo Sarmacji jest krajem emigrantów, a w związku z czym również samorządy mają swych szeregach dość spory odsetek ludności napływowej, która większej mierze przeszła etap naturalizacji. W każdym razie uważam, że nigdy nie powinno się wstydzić swoich korzeni, gdyż one są częścią naszej tożsamości.

A tutaj, to Markiz nadinterpretował strasznie... Proszę przeczytać ze zrozumieniem, ja na pewno nie czepiłem sie bialeńskich korzeni Barona Arpeda. Najdelikatniej rzecz ujmując - trafił Markiz kulą w płot; a mi się przykro zrobiło, że akurat Markiz nic nie zrozumiał.
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Hugo 19 kwi 2017, o 10:01

Co do meritum zaś, to... najpierw od niego odbiegnę. Czasem i król, książę chce się pożalić, tylko nie ma kiedy i komu, więc pozwólcie lub nie...

Staram się być w swoich decyzjach obiektwny. Nie, nie twierdzę, że jestem zawsze obiektywny - staram się. Ta obiektywność nie zawsze wychodzi mi na dobre. Przecież to powinno być sprawą naturalą, zwłaszcza dla kogoś na takim stanowisku. Dlatego może, że jest traktowana jako sprawa naturalna, rzadko bywa zauważalna. Za to, gdy zdarzy się porzucić bycie obiektywnym na chwilę, dwie, nagle jestem w ogóle postrzegany, jako nieobiektywny (tyran i takie tam). Z drugiej strony, gdy obiektywnie oceniam, doceniam osoby mi nieprzychylne, nawet bardzo, dzieje się coś dziwnego... Bycie obiektywnym jest czymś naturalnym dla księcia, a skoro tak, to można kpić i z księcia, i z jego obiektywności albo ją wykorzystywać - skoro taki obiektywny, można "jechać".

A mimo to, właśnie to bycie obiektywnym w przypadku Barona Arpeda powoduje, że przyjmuję w tej sprawie stanowisko, że to, co zrobił "w centrali", nie powinno, a przynajmniej nie miało takiej skali, żeby mogło wpływać negatywnie na jego zasługi dla Baridasu.
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Jul 19 kwi 2017, o 16:13

Zasługi Baridajczyków w Komnacie Zasłużonych oceniane są jakościowo czy ilościowo? Co to za argument "był w Baridasie tylko rok"? Był nieszablonową postacią. Nie działał automatycznie, wg schematów. Nie był tępym, ślepo wykonującym obowiązki urzędnikiem. Miał swoją wizję i fantazję!
Owszem, Kristian to barwna postać. Z definicji musi się z tym wiązać pewna doza pikanterii. Ale szczerze? Jeśli chcecie wykluczyć buntowników, spójrzmy najpierw na naszego Wicekróla ;-) Od razu wytłumaczę - to żaden pocisk, jedynie uzmysłowienie, że żeby v-życie miało smaczek... Dokończcie sobie sami ;-)
Juliette Alatriste

Następna strona

Powrót do Archiwum Kurii