Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Raporty finansowe GPW

Siedziba Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu.

Re: Raporty finansowe GPW

Postprzez kaxiu 5 paź 2016, o 15:18

Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 14 paź 2016, o 06:57

Z uwagi na zarzuty oszustwa stawiane Giełdzie publicznie przez Kanclerza - prezentują raport finansowy na dzień dzisiejszy. Same fakty, a nie partyjna gadka.

http://www.gielda.sarmacja.org/R/R6.pdf

Jakby ktoś nie umiał sam odjąć - oświadczam także, iż na koncie Instytucji znajduje się obecnie 657.853,08 lt, od których Giełda płaci 0,1%podatku dziennie.
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 14 paź 2016, o 07:04

Bzdura.

Nie odnosi się Pan do istoty zarzucanych Panu czynów, i dalej Pan manipuluje faktami. Wspaniale. Ale wie Pan co? Mam to zwyczajnie gdzieś. Proszę dalej manipulować, dalej rzucać oszczerstwa. To Pan pogrąża się robiąc z ludzi i odbiorców idiotów, nie ja.

Raz jeszcze z całą mocą podkreślę, że Rząd Księstwa Sarmacji, w tym i ja jako Kanclerz i odpowiedzialny za publiczne finanse, będziemy z całą mocą dążyć do tego, by interesy każdego mieszkańca Księstwa były zabezpieczone. Takim interesem jest, między innymi, równość wobec prawa i podatków. Wykorzystywanie mechanizmów prawnych (* "umowa gwarancyjna") do podatków unikania jest zwyczajnym oszustwem, o którym ten Rząd i ja nie będziemy milczeć. Pan doskonale sobie zdaje sprawę z tego co Pan robi, rozpętując jednak wokół propozycji Rządu gównoburzę stara się Pan uwagę od faktów odwrócić. Nie tędy droga. Zapewniam. NIE MA ZGODY MOJEJ I TEGO RZĄDU NA MACHINACJE FINANSOWE UDERZAJĄCE W SPOŁECZEŃSTWO. I nie ma znaczenia czy Pańska inicjatywa jest fajna, czy nie jest, jakie jest moje i nasze do niej podejście. To Pańska decyzja by rozpowszechniać wokół kłamstwa o braku przychylności do Pańskiej inicjatywy. Żadne działanie podjęte przez ten Rząd nie było wymierzone w KOGOKOLWIEK, w tym również nie w Giełdę i pańską inicjatywę. Twierdzenie, że było inaczej to zwykłe bezczelne kłamstwo. Nie zostawię tego tak.

Kolejna korespondencja w temacie giełdy będzie się między nami odbywać jedynie w drodze służbowej.

Miłego dnia.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 24 gru 2016, o 12:32

Przedstawiam aktualny raport z sytuacji finansowej Giełdy.

Paru słów komentarza, w tym spostrzeżeń kto stoi tam gdzie stało ZOMO, można spodziewać się w szerszym artykule, zapewne jutro.

Co oczywiste, z uwagi na głęboką niechęć Rządu do udzielenia inicjatywie jakiegokolwiek wsparcia (czy ktoś jeszcze pamięta obiecanki cacanki Kanclerza i jego ministrów, że nam pomogą, że będą zwolnienia podatkowe itd.) trzeba też będzie się zastanowić nam reformą zasad funkcjonowania Giełdy. Niestety ale nie stać nas na to, żeby dawać zarobić i inwestorom i biurokratom.

Z góry też mówię, że na zaczepki Kanclerza w niniejszym wątku odpowiadać nie będę. Fakty bronią się same, a jak ktoś jest na tyle nierozgarnięty, że wierzy w bajki Kanclerza to i tak nie ma sensu go przekonywać.

I tak na marginesie, słynne kłamstwo, że na Giełdzie nie da się zarobić - inwestorzy od ostatniego raportu zarobiłi łącznie koło 300.000,00 lt.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 24 gru 2016, o 12:51

I tak informacyjnie - jako inwestor dokonałem zbycia papierów za około 56.000 lt, które to środki wypłaciłem, tak że wartość konta równa jest 50.000. Wkrótce wprowadzone zostaną takie opłaty, żeby nie opłacało się posiadać więcej niż 75 tys na koncie - Giełda chce aby każdy mógł zarobić, a nie tylko parę osób które konsekwentnie zbierają zyski (tak jak ja do dzisiaj ;)).
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 gru 2016, o 12:56

Szanowny Panie,
Szanowni Inwestorzy,

w temacie wsparcia Giełdy, czy szerzej inicjatyw o wyjątkowym charakterze, wypowie się Minister ds. Społecznych, baronet Orjon von Thorn-Surma. Ja w dyskusjach związanych z tym tematem udziały brać nie będę. Jest to decyzja podyktowana chęcią uniknięcia wikłania w te rozmowy zupełnie niepotrzebnych emocji.

Ufam, że Minister von Thorn-Surma rozwieje wątpliwości.

Z poważaniem,
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Orjon 24 gru 2016, o 13:00

Projekt poprawionej ustawy o IUS jest w przygotowaniu. Chcę go najpierw poddać powszechnym konsultacjom, a później skierować do Sejmu. Z uwagi na to, że są Święta - niniejszy projekt będzie przedstawiony do maks. 2 stycznia.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez OvS 24 gru 2016, o 13:24

A ja w imieniu KT oferuję wszelką pomoc, w razie problemów z Radą Ministrów.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna

Postprzez kaxiu 24 gru 2016, o 13:54

20 października 2016 r.:
Orjon napisał(a):Z uwagi na to, że za to odpowiadam, odpowiem:
Projekt całościowych zmian jest znany i został poddany konsultacji z NIA, prace nad ustawą trwają, sądzę, że w najbliższym czasie (tydzień/dwa), po konsultacji z RM, projekt ustawy trafi do Sejmu.

Jak widać projekt wsparcia dla inicjatyw rzekomo był już znany 20 października. Mamy 24 grudnia.

21 października 2016 r.
RCA napisał(a):Potwierdzam słowa ministra ds. społecznych. Uzgodnienia w tym zakresie trwają, również z udziałem NIA, jako, że dotykają materii systemowej. Gdy uzgodnienia takie się zakończą pod obrady RM zostanie wniesiony projekt stosownego prawa. Krok ten zapowiedział już minister von Thorn-Surma.

22 października 2016 r.
RCA napisał(a):w art. 1 dodaje się ust. 3 w brzmieniu: "Stawka podatku w odniesieniu do rachunków bankowych stanowiących własność instytucji użytecznej publicznie w rozumieniu przepisów odrębnych wynosi połowę wskazanej stawki podatku lecz nie więcej niż 100 lt dziennie.";

Słynne słowo Roberta Janusza von Thorn, na którym można polegać.

Pozdrawiam i życzę radosnych świąt. Damy sobie radę sami bez was.

Linki, żeby nie było że nikt nic takiego nie mówił viewtopic.php?f=412&t=20968&start=20#p235514.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez KJAF 24 gru 2016, o 14:21

Szefie, ja bym na szefa miejscu porobił jednak trochę skirnów.

Tak dla bezpieczności.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Giełda Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu