Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie na postanowienie wydane przez Przewodniczącego Skł

W tym dziale zarchiwizowano pisma niezwiązane z postępowaniami sądowymi

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Zażalenie na postanowienie wydane przez Przewodniczącego Skł

Postprzez Yennefer 18 lis 2017, o 09:03

Wasza Książęca Mość,
Wielce Czcigodny Marszałku Trybunału,
Drodzy Asesorzy,

Niniejszym składam na ręce Przewodniczącego Trybunału Koronnego zażalenie na postanowienie wydane dnia 17. 11. 2017 roku, oddalające złożony przeze mnie wniosek o utajanie postępowania.

Materiały dowodowe, o których wspomniałam wcześniej są bardzo istotne dla sprawy, gdyż mogą one rzucić światło z innej perspektywy na moje postępowanie względem oskarżyciela, jednakże w związku z tym, iż jest to korespondencja prywatna, nie mogę jej tak w najzwyklejszy sposób pokazać na światło dzienne. W moim odczuciu utajenie rozprawy jest potrzebne na ten moment, by Skład Orzekający mógł właściwie rozeznać się, co do pobudek mojego zniechęcenia, wręcz nienawiści, względem Roberta von Thorna. Pan Przewodniczący Składu Orzekającego uznał, że nie jest koniecznym utajenie rozprawy. Dlatego też składam niniejsze zażalenie.

Licząc na pozytywne roztrzygniecie mojego wniosku z góry serdecznie dziękuję.

Z wyrazami estymy,
(-)Yennefer von Witcher
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zażalenie na postanowienie wydane przez Przewodniczącego

Postprzez Roland 18 lis 2017, o 21:32

Obrazek
MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO
Roland Heach-Romański
Eldorat, 18 listopada 2017 roku

Prześwietny
Yennefer von Witcher

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Na podstawie art. 42 §3 Ustawy Sejmu nr 317 z dnia 4 lutego 2017 r. - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (Dz. P. poz. 9186, z póź. zm.), w związku z art. 32h Konstytucji Księstwa Sarmacji z dnia 24 stycznia 2011 roku (Dz. P. poz. 8360, tekst jedn.)

postanawiam

utrzymać w mocy Postanowienie Przewodniczącego Składu Orzekającego z dnia 17 listopada 2017 roku w sprawie o nr post. sąd.: TK K 17/11/05.

uzasadnienie

Zgodnie z przysługującym wnioskodawcy prawem do złożenia zażalenia na postanowienie wydane przez Przewodniczącego Składu Orzekającego, wnioskodawca złożył na ręce Przewodniczącego Trybunału Koronnego dnia 18 listopada 2017 roku zażalenie na Postanowienie Przewodniczącego Składu Orzekającego z dnia 17 listopada 2017 roku w sprawie o nr post. sąd.: TK K 17/11/05.

Wnioskodawca nie zgodził się z decyzją PSO o oddaleniu wniosku o utajnienie rozprawy. Swoje stanowisko uzasadnił tylko i wyłącznie chęcią przedstawienia w w/w sprawie materiału dowodowego w postaci korespondencji prywatnej.

Marszałek Trybunału Koronnego uznał powyższe za przesłankę niewystarczającą do przeprowadzania rozprawy w trybie niejawnym, a co za tym idzie za przesłankę niewystarczającą do uchylenia przedmiotowego postanowienia.

Kodeks Postępowania przed Trybunałem Koronnym nie określa w sposób ścisły, że wszelkie dowody w sprawie należy umieszczać w sposób jawny na forum Trybunału Koronnego w wątku przeznaczonym na rozprawę w danym postępowaniu. Jedynym obwarowaniem prawomocności przedstawianego dowodu jest konieczność, by znajdował się on na serwerze Księstwa Sarmacji. W związku z powyższym wnioskodawca ma możliwość przedstawienia dowodów o charakterze korespondencji prywatnej w sposób niejawny, chociażby po przez list w Poczcie Konnej do Przewodniczącego Składu Orzekającego, w toku rozprawy wzmiankując o fakcie przedstawienia dowodów w taki właśnie sposób, co reguluje niejako norma prawa zwyczajowego.

Wnioskodawca, poza chęcią przedstawienia dowodów o charakterze korespondencji prywatnej, nie umotywował w żaden inny sposób konieczności utajnienia rozprawy. Co do zasady instytucja rozprawy niejawnej służy zabezpieczeniu wyższych hierarchicznie praw i dóbr stron postępowania sądowego.

W związku z powyższym należało postanowić jak wyżej.

Obrazek
Marszałek Trybunału Koronnego
(—) Roland hr. Heach-Romański,
były funkcjonariusz, płodny artysta,
a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Powrót do Archiwum biur trybunalskich