Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek w sprawie afery sejmowej

W tym dziale zarchiwizowano pisma niezwiązane z postępowaniami sądowymi

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Re: Wniosek w sprawie afery sejmowej

Postprzez Krzysztof Hans 29 cze 2017, o 10:02

Szanowny Panie Marszałku
W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak złożyć odwołanie od pańskiej opinii, gdyż w przytoczonej przeze mnie sprawie ewidentnie mogły istnieć przesłanki do działania niezgodnego z prawem. Jednym z takich działań jest likwidacja Sejmu Wielkiego bez usunięcia go z prawa. W obecnej chwili prawnie SW dalej istnieje więc usuwanie go nawet na podstawie referendum jest ruchem niezgodnym z prawem. W moim odczuciu Kanclerz i Marszałek Sejmu zamknęli instytucje w sposób nie właściwy gdyż nie przeprowadzili w Sejmie Wielkim procedur wyłączających prawnie Sejm Wielki. W zamian za tego, jak gdyby nic od tak dzięki swojej decyzji związanej z pełnionym urzędem od tak wyłączyli organ dalej działający w świetle prawa i to w czasie jego pracy, co jasno stanowi o próbie zamachu stanu.

Również procedura powołania Sejmu Wielkiego do nie kontrowersyjnych nie należy gdyż, tak jak wspomniałem przez Sejm zwyczajny przeszła ustawa o Sejmie Wielkim w której to aż "śmierdzi" bublami prawnymi pod tymi kątami od których wspomniałem w poprzednich wiadomościach, gdyż na przykład nie przewidziano wariantu przejściowego pomiędzy jednym a drugim Sejmem przez co opisywanych wyżej problemów by nie było.

Nieco kontrowersji jest też w ordynacji wyborczej, gdzie nie przewidziano osobnej listy dla niezrzeszonych osób które to już nie są nowe, względem listy przeznaczonej dla takich osòb. Brak takowej listy kłóci się z zasadą powszechności wyborów i prawa do udziału w nich obywateli jako kandydatów.

W parze za wypowiedziami zawsze szły czyny więc śmiało można je potraktować jako dowód w prawie. Jeżeli zaś TK uznaje że w tej sprawie można też użyć innych metod przewidzianych przez ustawodawcę to bardzo proszę o ich użycie, gdyż ostatnio przeprowadzane działania w Sejmie nie mogą pozostać bezkarne.

Przy okazji informuje teź że wbrew temu co pan piszę rozumiem istotę instytucji sprawy kontrolnej, której celem jest kontrola działalności organu władzy publicznej w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że w działalności organu władzy publicznej wystąpiły nieprawidłowości. Zgodnie z prośbą przedstawiłem nawet konkretne czynności przedstawione przez dane organy ale niestety nie zostało to zauważone przez Trybunał Koronny. Dlatego więc bardzo proszę o ponowne zbadanie sprawy i wyciągnięcie wobec wspomnianych przeze mnie osób konsekwencji prawnych za ich niezbyt prawidłowe działanie. Poza tymsam pan Marszałek przyznaje że:
Trybunał nie neguje jednocześnie, że niektóre z działań organów wskazywanych przez wnioskodawcę a podejmowanych przez te organy w związku z wydarzeniami, o których wnioskodawca pisze, mogłyby być potencjalnie przedmiotem sprawy kontrolnej

Dlaczego zatem jeżeli zatem Marszałek Trybunału Koronnego sam widzi że coś jest nie tak to nie reaguje? Przytoczone przeze mnie czynności, które to są w dosyć mnogiej ilości pokazują że naprawdę coś się złego dzieje. Dlatego też TK nie powinien wybierać a zbadać po kolei przytoczone przeze mnie okoliczności używając do tego wszystkich możliwości przewidzianych w prawie Księstwa Sarmacji. Jeżeli jakaś czynność z tych przytoczonych przeze mnie nadaje się do szerszej kontroli, to bez zwłoki takowa powinna zostać uruchomiona. Poza tym jeżeli istnieje możliwość popełnienia przestępstwa a wnioskodawca niezbyt płynnie wskazuje okoliczności rolą TK jest pomoc wnioskodawcy w celu sklecenia pełnego wniosku. Ja chętnie jestem otwarty na ewentualne pytania ze strony pana i Trybunału Koronnego.

Tym samym Trybunał Koronny ma już informacje na czym polegają wspomniane przeze mnie nieprawidłowości. Liczę więc na ponowne rozpatrzenie sprawy i wyciągnięcie odpowiedniego werdyktu w jej sprawie.

Z uszanowaniem
(-) Krzysztof Hans van der
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Krzysztof Hans 29 cze 2017, o 10:03

Szanowny Panie Marszałku
W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak złożyć odwołanie od pańskiej opinii, gdyż w przytoczonej przeze mnie sprawie ewidentnie mogły istnieć przesłanki do działania niezgodnego z prawem. Jednym z takich działań jest likwidacja Sejmu Wielkiego bez usunięcia go z prawa. W obecnej chwili prawnie SW dalej istnieje więc usuwanie go nawet na podstawie referendum jest ruchem niezgodnym z prawem. W moim odczuciu Kanclerz i Marszałek Sejmu zamknęli instytucje w sposób nie właściwy gdyż nie przeprowadzili w Sejmie Wielkim procedur wyłączających prawnie Sejm Wielki. W zamian za tego, jak gdyby nic od tak dzięki swojej decyzji związanej z pełnionym urzędem od tak wyłączyli organ dalej działający w świetle prawa i to w czasie jego pracy, co jasno stanowi o próbie zamachu stanu.

Również procedura powołania Sejmu Wielkiego do nie kontrowersyjnych nie należy gdyż, tak jak wspomniałem przez Sejm zwyczajny przeszła ustawa o Sejmie Wielkim w której to aż "śmierdzi" bublami prawnymi pod tymi kątami od których wspomniałem w poprzednich wiadomościach, gdyż na przykład nie przewidziano wariantu przejściowego pomiędzy jednym a drugim Sejmem przez co opisywanych wyżej problemów by nie było.

Nieco kontrowersji jest też w ordynacji wyborczej, gdzie nie przewidziano osobnej listy dla niezrzeszonych osób które to już nie są nowe, względem listy przeznaczonej dla takich osòb. Brak takowej listy kłóci się z zasadą powszechności wyborów i prawa do udziału w nich obywateli jako kandydatów.

W parze za wypowiedziami zawsze szły czyny więc śmiało można je potraktować jako dowód w prawie. Jeżeli zaś TK uznaje że w tej sprawie można też użyć innych metod przewidzianych przez ustawodawcę to bardzo proszę o ich użycie, gdyż ostatnio przeprowadzane działania w Sejmie nie mogą pozostać bezkarne.

Przy okazji informuje teź że wbrew temu co pan piszę rozumiem istotę instytucji sprawy kontrolnej, której celem jest kontrola działalności organu władzy publicznej w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że w działalności organu władzy publicznej wystąpiły nieprawidłowości. Zgodnie z prośbą przedstawiłem nawet konkretne czynności przedstawione przez dane organy ale niestety nie zostało to zauważone przez Trybunał Koronny. Dlatego więc bardzo proszę o ponowne zbadanie sprawy i wyciągnięcie wobec wspomnianych przeze mnie osób konsekwencji prawnych za ich niezbyt prawidłowe działanie. Poza tymsam pan Marszałek przyznaje że:
Trybunał nie neguje jednocześnie, że niektóre z działań organów wskazywanych przez wnioskodawcę a podejmowanych przez te organy w związku z wydarzeniami, o których wnioskodawca pisze, mogłyby być potencjalnie przedmiotem sprawy kontrolnej

Dlaczego zatem jeżeli Marszałek Trybunału Koronnego sam widzi że coś jest nie tak to nie reaguje? Przytoczone przeze mnie czynności, które to są w dosyć mnogiej ilości pokazują że naprawdę coś się złego dzieje. Dlatego też TK nie powinien wybierać a zbadać po kolei przytoczone przeze mnie okoliczności używając do tego wszystkich możliwości przewidzianych w prawie Księstwa Sarmacji. Jeżeli jakaś czynność z tych przytoczonych przeze mnie nadaje się do szerszej kontroli, to bez zwłoki takowa powinna zostać uruchomiona. Poza tym jeżeli istnieje możliwość popełnienia przestępstwa a wnioskodawca niezbyt płynnie wskazuje okoliczności rolą TK jest pomoc wnioskodawcy w celu sklecenia pełnego wniosku. Ja chętnie jestem otwarty na ewentualne pytania ze strony pana i Trybunału Koronnego.

Tym samym Trybunał Koronny ma już informacje na czym polegają wspomniane przeze mnie nieprawidłowości. Liczę więc na ponowne rozpatrzenie sprawy i wyciągnięcie odpowiedniego werdyktu w jej sprawie.

Z uszanowaniem
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji

Postprzez Hugo 30 cze 2017, o 10:11

Eldorat, 30 czerwca 2017 roku

P O S T A N O W I E N I E

Na podstawie art. 42 par. 1 Ustawy Sejmu nr 317 — Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym z dnia 4 lutego 2017 roku (Dz. P. poz. 9186, tekst jedn.)
postanawiam:

pozostawić bez rozpoznania odwołanie od zawiadomienia Marszałka Trybunału Koronnego z dnia 28 czerwca 2017 roku o uznaniu kontroli działalności organów wskazanych przez wnioskodawcę za niepotrzebną.

UZASADNIENIE

Środkami zaskarżenia przewidzianymi przez Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (zwanym dalej "Kodeksem"), są apelacja, skarga kasacyjna, zażalenie. Kodeks dopuszcza możliwość złożenia apelacji od orzeczenia, złożenia skargi kasacyjne od orzeczenia w przedmiocie apelacji, natomiast złożenia zażalenia od postanowień, jeśli ustawa to przewiduje. Nawet, gdyby potraktować przedmiotowe oddalenie zgodnie z treścią, jako zażalenie, Kodeks nie uznaje odmownej odpowiedzi Marszałka Trybunału Koronnego - uznaniu kotroli działalności organów wskazanych przez wnioskodawcę za niepotrzebną za postanowienie oraz nie przewiduje żadnego środka zaskarżenia wobec takiej odpowiedzi.

W związku z powyższym należało postanowić, jak w sentencji.

Od niniejszego postanowienia nie służą środki zaskarżenia.

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum biur trybunalskich