Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

W tym dziale zarchiwizowano pisma niezwiązane z postępowaniami sądowymi

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

Postprzez Hohenzollern 2 cze 2017, o 17:44

Wielce Szanowny Panie Marszałku,

niniejszym składam zażalenie na postanowienie wydane przez Przewodniczącą Składu Orzekającego (w imieniu składu orzekającego) w sprawie TK/17/05/13 dotyczące złożonego przez moją osobę wniosku formalnego na podstawie Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym Rozdziale III Art. 6. § 1 o utajnienie rozprawy. W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć że swój wniosek należycie umotywowałem przedstawiając stosowne argumenty, które pozwolę sobie zacytować;

Wniosek swój motywuje faktem że chciałbym dołączyć do materiału dowodowego wypowiedź JWP Laurencjusza at Atera legitymujący się paszportem (AF766) z dnia 03.05.2017, która przeczy słowom Hrabiego von Thorna jakie zawarł w swym ostatnim stanowisku, a co więcej może rzucić nowe światło na toczące się tu postępowanie. Wypowiedź Markiza at Atera, miała charakter opinii, przekazanej w drodze korespondencji prywatnej przez pocztę konną. W związku z faktem że że dla mnie tajemnica korespondencji jest czymś nie mal że świętym, nie chciałbym w żadnym stopniu łamać prawa, bądź narażać osób trzecich na jakiekolwiek nie przyjemności. W kwestii utajnienia, chodzi jedynie o wypowiedź Markiza at Atera, następnie myślę że możemy procedować dalej w trybie jawnym. Ta jak napisałem na początku, chodzi tu o zachowanie elementarnych zasad współżycia społecznego. Nie mniej jednak wypowiedź Markiza At Atera, jest bardzo istotna z względu na przebieg rozprawy z mego punktu widzenia. Inaczej nie formułowałbym, II stanowiska w taki sposób jaki to zrobiłem, używając takich a nie innych argumentów. Z góry dziękuje za rozpatrzenie powyższego wniosku.

Wielce szanowny panie Marszałku, pragnę przytoczyć tu decyzję PSO;
Yennefer napisał(a):
[justify]
Eldorat, dn. 22 maja 2017 roku

Syg. akt: TK K 17/05/13

W związku z wpłynięciem od stron zainteresowanych wniosków formalnych, Skład rozpoznający sprawę, pod przewodnictwem Yennefer wicehrabiny Heach postanawia co następuje:

1. Oddalić wniosek JWP Fryderyka von Hohenzollerna o powołanie świadka, w związku z tym, że uczestnik postępowania, Sz.P. von Hohenzollern w sposób oczywisty, w mniemaniu PSO dąży do niepotrzebnego przedłużania procesu sądowego.
  2. W związku z powyższym, oddalić wniosek o utajenie rozprawy.
  3. Udzielić zgody na zabranie przez JWP von Thorna głosu w odniesieniu do słów oskarżonego w wiążącym terminie dwóch dni, tj do 4 czerwca włącznie.

Strony zainteresowane zostały poinformowane o podjętych czynnościach za pomocą Poczty Konnej.

Przewodnicząca Składu Orzekającego
(-)Yennefer Heach

Wielce szanowny panie Marszałku, pragnę tu zaznaczyć że nie padł żaden wniosek o powoływania świadka. Dlatego też uzasadnienie PSO odbiega od stanu faktycznego. Naprawdę nie wiem gdzie PSO doczytało się w wniosku że zamierzam powołać świadka, takie sformułowanie nie padło. Ta jak powiedziałem nie padł taki wniosek. Natomiast padł inny, mianowicie o częściowe utajnienie rozprawy. W związku z faktem iż chciałem dołączyć materiał dowodowy pochodzący z tzw prywatnej korespondencji mieszczącej się na serwerach Księstwa Sarmacji, który mógłby naruszyć dobra osób trzecich. Dowód w którego jestem posiadaniu w mym mniemaniu mogły by rzucić nowe światło na przebieg sprawy. Nie mniej wniosek ten odrzucono w ogóle go nie uzasadniając, więc trudno się domyślić z jakich względów został on odrzucony. W każdym bądź razie utajnienie rozprawy, czy też jej części ta jak to zawarłem w wniosku, w żaden sposób nie rzutowało by na przebieg rozprawy jeżeli chodzi przyjęte terminy.

Wielce szanowny panie Marszałku, uważam iż PSO popełniło po prostu błąd proceduralny, niestarannie interpretując złożony przez moją osobę wniosek formalny. Stąd też takie a nie inne postanowieni PSO, zwłaszcza te dotyczące odrzucenia wniosku o powołania świadka z mojej strony, choć wcale taki wniosek nie padł.

Panie Marszałku wnoszę o uchylenie postanowienia PSO i składam prośbę o ponowne rozpatrzenie mego wniosku, który padł w sprawie o sygnaturze TK/17/05/13. Z góry dziękuje za rozpatrzenie powyższego pisma.

Z wyrazami szacunku,
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

Postprzez VAT 4 cze 2017, o 13:35

Eldorat, 04 czerwca 2017 roku

Szanowny Panie,

czy wobec zmiany zaskarżonego postanowienia, poprzez jego sprostowanie, podtrzymuje Pan swoje zażalenie, ewentualnie, chciałby je Pan zmodyfikować?

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hohenzollern 4 cze 2017, o 13:43

Wysoki Trybunale,

W związku z z sprostowaniem PSO, wycofuje zażalenie.

Z wyrazami szacunku,
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 4 cze 2017, o 16:58

Zielnybor, 04 czerwca 2017 roku

W związku z cofnięciem zażalenia przez skarżącego, umarzam postępowanie.

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Powrót do Archiwum biur trybunalskich