Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

W tym dziale zarchiwizowano pisma niezwiązane z postępowaniami sądowymi

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

Postprzez RCA 17 maja 2017, o 17:05

Wielce Szanowny Panie Marszałku,

niniejszym składam zażalenie na postanowienie wydane przez Przewodniczącą Składu Orzekającego (w imieniu składu orzekającego) w sprawie TK/17/05/13 dotyczące odroczenia postępowania w rzeczonej sprawie aż o kolejne 3 tygodnie. Postanowienie to zostało wydane na wniosek strony oskarżonej jednak PSO nie odniosła się do mojego sprzeciwu wobec wniosku formalnego złożonego przez oskarżonego. Ponadto uważam, że odkładanie spraw na okres tak daleki jest zaprzeczeniem idei sprawiedliwego procesu w taki sposób, że poprzez przeciąganie postępowania w nieskończoność traci na znaczeniu sprawa, czyn itd. Jak wiadomo czas leczy rany.

Nie pierwszy raz oskarżony ucieka z pola walki — tu postępowania sądowego w związku z bliżej nieokreślonymi problemami z czasem. Nie przeszkadza mu to jednak czynnie obserwować życia sarmackiego. Dość istotne jest to także to, że oskarżony odgrażał się, już po złożeniu aktu oskarżenia przeciwko niemu, jak to on mi pokaże... a nie móc spełnić tej groźby uszedł niepyszny sprawiedliwości licząc zapewne na to, że z biegiem czasu odpuszczę.

Niewątpliwie prawo do sprawiedliwego procesu daje każdemu z nas prawo do obrony. Nie neguję tego. Ale odkładanie sprawy w nieskończoność, powielanie realnych bolączek naszych sądów powszechnych, nie jest realizacją prawa do obrony bo niestawianie się w sądzie, wysyłanie "zwolnień lekarskich" i "usprawiedliwień od mamy" nie jest w żaden sposób związane ze sprawiedliwym procesem.

Co będzie jak 7 czerwca oskarżony wróci po to tylko by napisać, że... niestety potrzebuje kolejnych 3 miesięcy "bo mu real nie pozwala". Co wówczas? PSO się przychyli i uzna, że wolno, że tak trzeba? Są granice, czas w mikronacjach biegnie niezwykle szybko.

Panie Marszałku wnoszę o uchylenie postanowienia PSO i wyznaczenie znacznie krótszego terminu dla oskarżonego na ustosunkowanie się do sprawy. Szanujmy wszystkie strony postępowania, nie tylko jedną.

Z poważaniem.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Zażalenie na postanowienie wydane przez przew. sądu

Postprzez RCA 21 maja 2017, o 07:34

minęły cztery dni od mojego zażalenia i wniosku, do rzeczonego 7 czerwca jest jeszcze wiele wiele czasu, ale tak jak przewidywałem, jak dowodziłem, oskarżony nie jest chory na realiozę. Zapomniał już o swoim wniosku i jest w Księstwie aktywny, zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. Wszystko wskazuje na to, że "realioza" się u oskarżonego zakończyła, a termin do 7 czerwca przedstawiony przez niego nosi znamiona nieuzasadnionego przeciągania postępowania w czasie.

Oto dowody.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

Dlatego wnoszę, raz jeszcze, jak we wniosku.

Postprzez RCA 22 maja 2017, o 14:43

w związku z przychyleniem się przez SO do mojego wniosku wycofuje swoje zażalenie.

Z poważaniem.

Postprzez VAT 22 maja 2017, o 21:51

Eldorat, 22 maja 2017 roku

Wobec cofnięcia wniosku przez skarżącego Roberta von Thorn, umarzam postępowanie.

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Powrót do Archiwum biur trybunalskich