Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Projekt 1] Podział administracyjny Konsulatu Sclavinii

Badania i studia w obszarze nauk przyrodniczych

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Podział administracyjny Konsulatu Sclavinii

Postprzez Roland 16 cze 2017, o 06:50

Widzę, że jak nie zacznę wylewać wiader zimnej wody, to nie uzyskamy prawidłowego oglądu sprawy. To ja może polecę wiaderkami wody od A do Z.

A) Panie Krzysztofie, fajnie że jest pan Posłem na Sejm Wielki, ale bądź co bądź - tu mamy samorząd, skupiamy się na jego pracy i apel Posła na Sejm Wielki ma dla mnie wartość mniejszą niż apel Radcy Konsulatu Sclavinii. Ot, po prostu próbuje pan podeprzeć się centralą. Nie zadziała.

B) Regiony co do swej zasady miały być miejscami mikroaktywności. Dajmy na to, że był sobie Roland Heach i chciał zająć się regionem. Dostał obszar gminy w zarząd i dział na forum. Jak miał ochotę to symbole opisał. Jak nie miał to nie pisał. Jak go naszło to coś tam sobie zorganizował. Region jego widniał tylko w Odolanisie, a Jurek Obszczymurek von Libertdaj mógł sobie ulokować swoją fabrykę w regionie Rolanda. Im Rolandowi bardziej się chciało działać w swojej koncepcji, tym Jurek miał lepsze bonusy w systemie. Więc Jurek doszedł do wniosku, że będzie Rolandowi pomagał. Po czasie się panom znudziło. Dział trafił do archiwum, a region został opisany w systemie jako nieaktywny. Ot i cały ambaras.

C) Pan Emil Potocki miał region w Odolanisie i zachciało mu się secesji. Nie mógł jednak tego zrobić, bo był tylko zarządcą regionu i szybko naoliwiony przez Konsula opuścił fotel zarządcy po przez "szczał z katapulti".

D) Jak powyższy projekt 3/4/5 regionów ma zakładać, że tylko one będą grywalne, to jestem przeciwny jakiemukolwiek dzieleniu. Stworzymy obiekty na siłę, a potem nie będzie miał kto nimi zarządzać, a nie o to w koncepcji regionów mi chodziło. Chodziło mi o to, by osoba chcąca np.: stworzyć swoiste CdB w Sclavinii mogła to zrobić, jeśli tylko w taki sposób widzi swoją aktywność w mikroświecie. A młodzież miast zakładać Garapenie, mogłaby spróbować sił zakładając region. Chodzi tylko o narrację, która ubogaca. Żadnych autonomii ustrojowo-zarządczych nie będzie, w tym sensie, że raz dostane nie będzie dane na zawsze.

E) Jak już Kolegium ustali, a problemy będą w sporządzeniu aktu prawnego, proszę dać znać. Powagą paragrafów przez Diuków danych, oświecony Odolana światłem myśli legislacyjnej zstąpię zza ksiąg i coś udumamy.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii

Postprzez Roland 16 cze 2017, o 13:50

Bonusik od Konsula dla Kolegium Nauk Przyrodniczych :)

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 16 cze 2017, o 13:55

Bjutiful! Tylko zmieńmy z Nowe Carnuntum na Nilfgaard:)

Bo gdyż...

Obrazek
Ostatnio edytowano 16 cze 2017, o 14:47 przez RCA, łącznie edytowano 1 raz

Postprzez Roland 16 cze 2017, o 14:01

To jesteś cipka, bo sam kilka postów wyżej pisałeś, że NOWE. No nie szanują Konsula nic, a nic :( .

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 16 cze 2017, o 14:06

No wiem, ale dwa dni pozniej znalazlem stary herb :D

Postprzez Roland 16 cze 2017, o 14:42

Powyższa mapa jest jak najbardziej kartometryczna. Spełnia wymagania konwencji kartograficznej (w tym sensie, że wpisana została w układ współrzędnych przyjęty przez KIK w KD). Wszyscy widzą, że to zaczątek, ale z ciekawości postanowiłem sprawdzić jakie powierzchnie wychodzą nam ze współrzędnych. Konwencja kartograficzna daje do zrozumienia (miary stopniowe współrzędnych w formacie B,L), że Pollin jest bryłą, ale nie mówi jaką. Przyjąłem więc, że posiada parametry tożsame dla bryły Ziemi. Stosując odwzorowanie Gaussa-Krugera oraz przykładając do geoidy elipsoidę obrotową WGS84 nadałem powyższej mapie współrzędne i dokonałem przybliżonego wyznaczenia powierzchni (dokładność do 10 m2). Okazuje się, że wielcy nie jesteśmy.

Obrazek

Obrazowo, jesteśmy nieco mniejsi niż realna Korea Południowa. Natomiast nasz sąsiad (tu szacuję z proporcji) - Starosarmacja - ma powierzchnię zbliżoną do realnej Hiszpanii.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Tadhg 16 cze 2017, o 14:45

a tak z ciekawosci. Czy na Thurigenie moze byc lenno czy cala wyspa jest jednym lennem?
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 16 cze 2017, o 14:46

Zgodnie z ustaleniami lennem jest miasto i okalająca je część wyspy stanowiąca 1/3 jej powierzchni. Więc można lokować :D

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Tadhg 16 cze 2017, o 14:49

Inaczej Lenna to same miasta, a nie takie terytoria jak Zollern? W STSie I Baridasie jest inaczej.
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 16 cze 2017, o 14:49

Czy istnieje szansa, by poczynić herb dla Carnuntum w klimacie herbu Nilfgaardu? Nie znalazlem bezpośrednio herbu Carnuntum, ale szkoda by przepadł klimacik ;) Nilfgaard będzie zaś miastem narracyjnym na Valhalli Zachodniej (mniejsza wyspa).

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydział Nauk Przyrodniczych