Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Referat Prezesa KNP na KSW w Wolnogradzie

Kolegium prowadzi badania naukowe

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Referat Prezesa KNP na KSW w Wolnogradzie

Postprzez RCA 27 sie 2017, o 09:50

Drodzy Akademicy i goście naszego Instytutu,

piszę dziś do Was z hotelowego pokoju w Wolnogradzie, gdzie przebywam na Konferencji Szkół Wyższych odbywającej się na Uniwersytecie Bialeńskim. Dzięki zaproszeniu JM Rektora UB miałem przyjemność i zaszczyt wygłosić podczas inauguracji konferencji referat.

Referat dotyczy oceny mikroświatowej edukacji z mojej perspektywy, oraz sugestii w jakim kierunku mogłaby ona iść.

Zachęcam, zapraszam, także do dyskusji.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Referat Prezesa KNP na KSW w Wolnogradzie

Postprzez von Vihren 27 sie 2017, o 10:07

Bardzo ciekawy referat.
O ile jestem za młody by odnieść się czasów świetności szkolnictwa wyższego, o tyle widzę że obecnie nie działa ono tak jak powinno.
Projekt utworzenia międzynarodowego uniwersytetu bardzo mi się podoba. Liczę że będzie on rozwijany.
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 27 sie 2017, o 10:25

Byłbym gotów się w projekt taki zaangażować. Zobaczymy jakie wnioski przyjmie Konferencja.
Żałuję jednak, że obecnie brakuje na niej innych przedstawicieli nauki, choćby z UKD, AZUL, TAM, USTS itd.
Może się to zmieni.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Malcher Estery Naw 27 sie 2017, o 10:40

Ciekawy referat autora, który z nostalgią patrzy na to co już było i nie wróci. Idea ponadnarodowej współpracy nigdy w mikronacjach (z wyjątkiem ligi piłkarskiej) na dłuższą metę się nie udała. Proszę wskazać organizację ogólno-międzynarodową, która działała i przetrwała do dnia dzisiejszego? OPM, inne twory i koalicje polityczne trwały tak długo jak udało się utrzymać kilku entuzjastów. Zazwyczaj na dość krótko.

Nie wydaje mi się, by ten przypadek był inny. Świadczy o tym chociażby fakt braku delegacji z wielu państw. Nie oszukujmy się, mikroświat jako taki ma problem i żadne państwo nie zaangażuje się na rzecz utopijnej idei kosztem wewnętrznego zaangażowania.
Obrazek

Postprzez RCA 27 sie 2017, o 10:52

Zgoda. I dlatego wygłosiłem na wstępie słowa, iż moim zdaniem to się nie uda. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować, bo na pewno nie będzie gorzej niż jest obecnie :)

A co do przykładu to oczywiście poza MUP nie ma innego, ale też jak obedrzeć MUP z narracji piłkarskiej dostaniemy gotowy przepis na sukces -> apolityczna, ponadpolityczna, ponadnarodowa organizacja. Taką samą organizacją może być ogólnomikronacyjna (na zasadach dobrowolności oczywiście) organizacja. Lecz nie musi.

Referat nie jest głosem tęsknoty. Nie patrzę w tył na to co było, jako tło przedstawiam co było. Jako punkt wyjścia. To chyba normalne i oczywiste. Rysuję jednak możliwą przyszłość, choć wyrażam obawy co do niej :) Ale i nadzieje.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 12 wrz 2017, o 14:14

Ciekawy referat. Czy międzynarodowa współpraca naukowa to sposób na rozwój mikronacyjnego szkolnictwa wyższego? No to byłoby coś. Czy był jakiś odzew? Ktoś "podchwycił" temat?
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 13 wrz 2017, o 06:31

Hugo napisał(a):Ciekawy referat. Czy międzynarodowa współpraca naukowa to sposób na rozwój mikronacyjnego szkolnictwa wyższego? No to byłoby coś. Czy był jakiś odzew? Ktoś "podchwycił" temat?

Tak, można powiedzieć, że teza dotycząca np. powołania międzynarodowego uniwersytetu znalazła się na językach, ale i we wnioskach końcowych Konferencji. Jednak do realizacji pomysłu jest bardzo daleko.

W międzyczasie wziąłem też, na zaproszenie organizatorów, udział w hasselandzkim Festiwalu FOT 2017. Tam również miałem przyjemność wystąpić przed szeroką publicznością i wygłosić jedno z przemówień. Na zakończenie imprezy międzynarodowe jury uznało mój referat za najlepszy spośród wszystkich wygłoszonych. Zachęcam WKM również do zapoznania się właśnie z nim.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 28 wrz 2017, o 14:30

Bardzo ciekawy referat. Widać że masz głowę do tego typu spraw :)
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 4 paź 2017, o 09:48

Krzysztof Hans napisał(a):Bardzo ciekawy referat. Widać że masz głowę do tego typu spraw :)

Bardzo Ci Krzysztofie dziękuję za dobre słowo.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Marceli de B.O. 15 paź 2017, o 15:09

Referat niezwykle interesujący. Gratuluję.
Czy podjęto już jakieś kroki w celu stworzenia uczelni?
Obrazek
p.o. Rektora Akademii Sclavińskiej
Dziekan Instytutu Zdrowia Powszechnego
Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Kolegium Nauk Przyrodniczych