Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nabór do Kolegium Nauk Przyrodniczych

Kolegium prowadzi badania naukowe

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Re: Nabór do Kolegium Nauk Przyrodniczych

Postprzez Roland 27 sie 2017, o 11:45

Pani Konsul nie udzieliła odpowiedzi, ponieważ udzielenie tejże poleciła mi, jako Prokonsulowi właściwemu do spraw szeroko rozumianego prawa, polecając również przeprowadzenie stosownej ekspertyzy. To tak pro forma.

Co do zasady w CAŁEJ Sarmacji nie ma definicji prawnej "funkcjonariusza publicznego". Bo nie ma takiej konieczności. Odkąd istnieje Sarmacji, dla osób zajmujących się prawem, jest oczywistym fakt, że funkcją publiczną każdorazowo jest sprawowanie dowolnej funkcji na podstawie regulacji aktem prawnym. Jeżeli urząd, funkcja czy etat są tworzone po przez akt normatywny czy to stanowiący czy to wykonawczy publicznych organów władzy, to jest ona funkcją publiczną.

Kwestia ta była rozpatrywana kilka lat temu w Królestwie Teutonii przy okazji chęci wyłączenia zarządców miast z regulacji dotyczących funkcjonariuszy publicznych (wówczas panowały bardziej restrykcyjne wymogi aktywnościowe). Stanęło na tym, że by zarządca miasta nie był funkcjonariuszem publicznym należy nie powoływać go na funkcję po przez akt normatywny wynikający z przepisów odrębnych, a zawiązać z nim cywilno-prawny stosunek pracy, w drodze umowy.

Należy zauważyć, że nie można tu odnosić się do reala, gdzie urzędnicy, będący funkcjonariuszami publicznymi, są sztywno określeni przepisami, ponieważ w zdecydowanej większości są oni związani z organem publicznym stosunkiem pracy w rozumieniu kodeksu pracy, więc ich enumeratywne określenie, wraz z kompetencjami, prawami, obowiązkami i przywilejami jest konieczne. W Sarmacji, a więc i Sclavinii takiej konieczności nie ma, nie było i mam nadzieję, że nigdy nie będzie.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 27 sie 2017, o 11:49

Nie byłem świadomy faktu, że odbywała się niegdyś taka dyskusja. Bardzo dziękuję za jej przybliżenie. Oczywiście słusznym jest zastrzeżenie, iż nie należy odwoływać się do reala. Tak też nie czynię.

Mając jasne stanowisko w tej sprawie osoby, która na prawie się zna, i za gros prawa SCL odpowiada, pozostaje mi podziękować za ten głos i uznać, że wszystko teraz jest jasne.

Raz jeszcze też proszę pozwolić mi wyrazić podziękowanie za profesjonalizm pana Prokonsula :) Na szczęście dobrze, że są ludzie, którzy to potrafią. Dziękuję!

A teraz przywołuję wątek do porządku. Wszelkie tematy niezwiązane z naborem będą od tej pory przenoszone do wydzielonego wątku.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez von Vihren 3 wrz 2017, o 20:16

Ja Viktor von Vihren (AG648) pragnę dołączyć do Kolegium Nauk Przyrodniczych.
Działam w Sarmacji, Garapenii i MAW (W Kugarii zamykam jedynie ważne sprawy)

Chce dołączyć do KNP ponieważ interesuje się geografią i kartografią. Niestety nie mam zdolności plastycznych, jednak sądzę że otwarty umysł i bujna wyobraźnia, których jestem szczęśliwym posiadaczem, przydadzą się w działalności Kolegium.

Z poważaniem
Viktor von Vihren
Obrazek

Postprzez Peter West 11 wrz 2017, o 20:24

Ja Peter West pragnę dołączyć do Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Chce dołączyć do KNP ponieważ interesuje się biologią (posiadam wykształcenie w tym kierunku) oraz florą.

Z poważaniem
Peter West
Peter West
Peter West
Korona Księstwa Sarmacji

Poprzednia strona

Powrót do Kolegium Nauk Przyrodniczych