Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Biuletyn Informacyjny KNP

Kolegium prowadzi badania naukowe

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Biuletyn Informacyjny KNP

Postprzez RCA 28 sie 2017, o 08:50

Obrazek

W tym wątku pojawiać się będą kolejne wydania Biuletynu Informacyjnego KNP. Na początek archiwalne, z dzisiejszym włącznie, kolejne jako kolejne posty.

Pierwsze trzy biuletyny ograniczały się do suchych informacji na temat kolejnych glosowań, nie będziemy ich przypominać, bo trochę wstyd ;)

---------
[20.08.2017]
Drodzy Koledzy Akademicy,

Po pierwsze chcę oficjalnie w naszym gronie powitać Ludwika. Witaj!

Po drugie zaś pragnę zaprosić Was do ważnego głosowania (tu szczegóły). Powoli zbliżamy się do końca prac nad wdrożeniem podziału administracyjnego. Jak to uzgodnimy to będzie można skierować stosowne projekty do Rady w celu formalnego przegłosowania.

Po trzecie chcę Wam gorąco podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i aktywność. Jest mi szalenie miło z Wami pracować, bez Was nie szlibyśmy na przód. Jest super.

Po czwarte garść przypominajek:
a) temat z określonymi priorytetami i Wasze deklaracje co Wam pasuje by się zająć - zachęcam do deklaracji tych, którzy jeszcze nie zadeklarowali.
b) temat związany z nazwami ogólnogeograficznymi (rzek, gór, wzgórz, dolin, etc.) Sclavinii. W tym momencie projekt obejmuje wszelkie propozycje, które padły. Zachęcam Was do kolejnych zgłoszeń/sugestii zmian (konkretnych). Nie ma tu nic o lasach, bagnach, itd. Na to przyjdzie pora. Pojawiła się też prośba o utworzenie jeziora, tak by uwzględniało stan z planu Krasnegostoku. Tu proszę w wątku o dyskusję o tym.
c) i w końcu też rozpoczęty przeze mnie [url=http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=573&t=23247temat związany z tektoniką[/url]. Uwagi, sugestie, pytania itd. mile widziane :)

Pozdrawiam!

---------
[23.08.2017]
Dzień dobry!

Witam Was serdecznie w BIULETYNIE INFORMACYJNYM KNP nr 5/2017 ;)
  1. Na wstępie chcę zaprosić tych z Was, którzy jeszcze nie skorzystali z opcji oddania głosu, do uczynienia tego [url=http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=573&t=22686&p=258647#p258647]w tym głosowaniu[/url]. Głosowanie to ma fundamentalny charakter, bowiem po jego zakończeniu będziemy mieli jasną sytuację czy KNP opowiada się za propozycją określonego podziału administracyjnego i wewnętrznych granic jednostek administracyjnych, czy też tak nie jest. Jeśli KNP opowie się za takim kształtem będziemy mogli przedłożyć Radzie projekt podział ten wprowadzający. Głosowanie kończy się niebawem.
  2. Gdybyście zastanawiali się kto obecnie wchodzi w skład naszego Kolegium to w tym miejscu znajduje się aktualizowany spis członków KNP, wraz z aktami ich powołania.
  3. Gorąco zapraszam Was do dołączenia do nowo utworzonej instytucji Kolegium Nauk Przyrodniczych, która posiada prawo publikacji w DSG. Dzięki tej instytucji będziemy mogli dzielić się naszą pracą z szeroką publicznością. Wiem, że plany co do tego ma Akademik Otto von Spee-Asketil, który wkrótce zacznie przedstawiać nam opisy flory i fauny sclavińskiej. Również w ramach tej instytucji publikowane będą opisy zagrożeń pogodowych, tektonicznych, czy ogólnie informacje z życia Kolegium. Każdego zapraszam do dołączenia, zaś zainteresowanych pisaniem w ramach instytucji o kontakt ze mną celem nadania stosownych uprawnień. Od razu zaznaczam — nie każdemu je przyznam. Będzie to element dbałości o wysoki poziom jakościowy i merytoryczny tekstów.
  4. Ponawiam też swą prośbę o wypowiedzenie się w tym wątku. Pojawił się postulat by na terenie Sclavinii pojawiło się jezioro. Decyzję musimy podjąć wspólnie.
  5. No i w końcu raz jeszcze podrzucam link do utworzonego przeze mnie wątku związanego z tektoniką płyt na terenie Sarmacji.
  6. Chcę przedstawić Wam także jak obecnie wygląda obłożenie projektów. Szczegóły tu (nominacje kierownicze!).
    Projekt 1 — Podział Administracyjny Konsulatu Sclavinii — kierownik: RCA, skład: wszyscy
    Projekt 2 — Uporządkowanie nazewnictwa ogólnogeograficznego — kierownik: Ludwik, skład: RCA, Salvadore, Ludwik
    Projekt 3 — Stworzenie map Konsulatu — kierownik: , skład: RCA, Salvadore
    Projekt 4 — Monitorowanie trzęsień ziemi i przewidywanie tsunami — kierownik: , skład: RCA, Otto
    Projekt 5 — Monitorowanie pogody i przewidywanie gwałtownych zjawisk — kierownik: Hans, skład: RCA, Otto, Hans
    Projekt 6 — Badania nad florą i fauną — kierownik: Otto, skład: RCA
Dziękuję za Waszą uwagę :) Wszelkie uwagi, sugestie i propozycje mile widziane! Zapraszam Was do aktywnego działania!

Vivat!

---------
[28.08.2017]
Dzień dobry!

Witam Was serdecznie w BIULETYNIE INFORMACYJNYM KNP nr 6/2017 ;)

Kolegium Nauk Przyrodniczych jest jedną z najaktywniejszych jednostek działających w wirtualnym świecie, nie tylko w Sarmacji. To dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu. Od poprzedniego wydania biuletynu mamy kilka kolejnych aktualizacji i zgodnie z misją biuletynu przekazuję Wam byście trzymali rękę/ręce na pulsie.

1. W związku z zakończeniem prac nad ustaleniem podziału administracyjnego Konsulatu, przebiegu wewnętrznych granic, nazw poszczególnych jednostek, itd. do Rady Konsulatu trafił już projekt stosownej Ustawy. Zapewne czeka go przebudowa i rozbudowa, sam projekt jest bardzo krótki i mocno ogólny. Zachęcam wszystkich Akademików do udziału w dyskusji, jak i ostatecznego poparcia Ustawy w trakcie głosowania.
  2. Kolejnym elementem związanym z omawianą kwestią podziału administracyjnego Konsulatu jest sprawa lokacji przyszłych miast i ewentualnych wysp. Czy w ogóle ich potrzebujemy? Czy w ogóle przewidujemy taką możliwość? Czy też jednak to co obecnie zakładamy w zupełności nam wystarczy a jedyne co nas wzbogaci to sensowna polityka związana z lennami? Zapraszam do dyskusji!
  3. W czasie dyskusji związanej z nazwami ogólnogeograficznymi w Konsulacie wypłynął temat Krasnystoku i leżącego obok niego jeziora. Obecne plany tego jeziora nie przewidują, ale warto sprawę podnieść. Ludwik podrzucił temat do przedyskutowania i gorąco proszę Was o zabranie głosu. Rozmowa na ten temat toczy się w tym wątku.
  4. Krzysztof Hans van der Ice rozpoczął projekt pogodowy. Już wkrótce powinny pojawić się pierwsze prognozy. Liczymy na dużo słońca i miły wrześniowy wiaterek od morza. A Was zachęcam do udziału w dyskusjach nad pogodą. Na pewno warto wesprzeć Krzyśka w tym dziele, ma to fajny potencjał. Docelowo chciałbym byśmy dysponowali skryptem generującym bieżącą pogodę podobnie jak ma to Starosarmacja.
  5. Z kolei do projektu tektoniki płyt uwagi wniósł Daniel von Witt. Najogólniej mówiąc projekt zjechał. Jak to Daniel. Niemniej na pewno warto z jego uwagami się zapoznać i dorzucić swoje trzy grosze. Dajcie też znać czy wobec jego uwag chcemy, czy nie, ciągnąć ten projekt.

Na koniec chcę Was zaprosić do zapoznania się z referatem, który miałem okazję wygłosić podczas inauguracji Konferencji Szkół Wyższych, która odbywa się w Wolnogradzie, w Republice Bialeńskiej. Referat dotyczy szeroko pojętej mikroświatowej edukacji, jej kondycji, oceny i możliwych planów na przyszłość. Dajcie znać co sądzicie!

A już na sam samiuteńki koniec zostawiłem informację o ogromnym wyróżnieniu, które spotkało KNP, w tym oczywiście Was wszystkich. Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo objął nasz instytut Honorowym Patronatem! To tylko potwierdza to co mówiłem na wstępie — dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu wyrośliśmy na bardzo ważny element sarmackiego życia. Wasza determinacja i pomysły zostały docenione, chylę czoła!

Dziękuję za Waszą uwagę :) Wszelkie uwagi, sugestie i propozycje mile widziane! Zapraszam Was do aktywnego działania!

Vivat!
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Powrót do Kolegium Nauk Przyrodniczych