Strona 1 z 1

Wniosek o dotację na założenie miasta

PostNapisane: 18 cze 2018, o 22:28
przez AJMaat
Wasza Książęca Wysokość,
zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na zarejestrowanie miasta Carnuntum w DSG. Uzasadniam to potrzebą rozwijania Valhalli poprzez zakładanie w niej dochodowych instytucji.
Na własną rękę jestem w stanie zapewnić 100 000 lt, więc potrzeba jeszcze tylko 150 000. Z tego powodu chciałbym poprosić o zapewnienie tej kwoty (i pozwolenia na założenie miasta) przez Konsulat.

Łączę wyrazy szacunku,
Albert Jan Maat

Re: Wniosek o dotację na założenie miasta

PostNapisane: 19 cze 2018, o 01:54
przez incisive
Jaśnie panujący nam Książe, Szanowny Konsulu, sławetny Albercie Janie.
Jako obywatel Konsulatu Sclawinii postanowiłem odezwać się w sprawie dotacji na założenie miasta w zaprzyjaźnionej Valhalli.
Otóż jestem kategorycznie przeciw. Cesarstwo Valhalli nie jest częścią Konsulatu Sclawinii, i z tego co pamiętam, konsulat Sclawinii nigdy nie miał zapędów kolonialnych. Owszem. Można wspomóc w razie potrzeby narody sprzymierzone pod dumnym sztandarem sarmackiego orła. To nie ujma, lecz zaszczyt dla każdego Sarmaty. Lecz winne to czynić osoby prywatne, zaangażowane w rozwój danego regionu, a nie prowincja która boryka się z własnymi problemami.
Jestem całkowicie za tym, by powstało kolejne miasto, i rosło ku chwale Księstwa Sarmacji. Lecz to powinno odbywać się za sprawą jego mieszkańców, historii, i zaangażowania.
Jako osoba prywatna, jestem całkowicie za tym, by Carnuntum odrodził się z popiołów. I obiecuję przy świadkach, że jeśli tak się stanie sam parę libertów ofiaruję dla jego rozwoju. Lecz puki co, nie widzę powodów, by Konsulat Sclawinii dotował miejsce, mające swoich obywateli, swoje obyczaje, swoje prawa, i ingerował w ich rozwój.

Re: Wniosek o dotację na założenie miasta

PostNapisane: 19 cze 2018, o 06:53
przez AFvTD
Sławetny jedyny żebraku Księstwa Sarmacji Incisive

O ile mnie pamięć nie myli, to patrząc przez pryzmatprawa Valhalla jest częścią i podmiotem administracyjnym Konsulatu Sclavinii. Toteż myślę, że można wniosek rozpatrzyć pod tym względem pozytywnie.

Zupełnie inną sprawą jest polityka administracyjna Konsulatu, która jest nastawiona na centralizację. Powstanie kolejnego miasta jest krokiem do decentralizacji, która to okazała się błędną decyzją - na co już widziałem potwierdzenie (ktoś mówił, teraz nie znajdę)

Dlatego też nie można jednoznacznie rozpatrzyć wniosku i ustosunkowuje się do niego neutralnie. Decyzja nalezy do Senatu.

Re: Wniosek o dotację na założenie miasta

PostNapisane: 19 cze 2018, o 08:41
przez Helwetyk
Sławetny Baronecie!

W kwestii formalnej — nie jestem pewny, czy rozmawiamy tu o mieście prywatnym, stanowiącym własność Baroneta, czy o mieście publicznym, stanowiącym własność Konsulatu Sclavinii. Z tym zastrzeżeniem, dofinansowania w powołanej kwocie udzielić może Minister Finansów na mój wniosek, a zgody na lokację miejscowości może udzielić Senat. Niezależnie od powyższych wymagana jest zgoda Rady Ministrów. Innymi słowy, od strony procedur wymagana jest akceptacja czterech różnych organów (Konsula, Ministra Finansów, Senatu i Rządu).

W kwestii merytorycznej — z powodów natury demograficznej nie jestem entuzjastą polityki więcej niż jednego miasta w Konsulacie Sclavinii, ale też i nie znajduję dobrych powodów ku temu, aby nie spróbować. Moja jedyna wątpliwość w tym wymiarze ma formę pytania: czy faktycznie potrzebne jest tworzenie nowego miasta w DSG? Miejscowość, z odrębnym (w zasadzie: już istniejącym) działem na forum, i własnymi strukturami i przepisami, może powstać całkowicie niezależnie od obecności w państwowym systemie informatycznym.

Gdybym miał coś rekomendować, byłaby to rekomendacja niezakładania miasta w DSG — wyłącznie z powodu znacznych kosztów — a zamiast tego przyjęcie przez Senat ustawy o lokacji miejscowości, nadanie jej władzom niezbędnych uprawnień, dodanie jej do Systemu Ewidencji Gruntów etc. Gdyby miasto miało być prywatne, sądzę, że należałoby także określić warunki przyznania dotacji; niezależnie od tego, czy powstałoby w DSG czy nie.

N I E C H   T R W A   O S T A T E C Z N A   K R U C J A T A !

Obrazek