Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o dotację na założenie miasta

Centrum administracyjne naszej Ojczyzny

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Wniosek o dotację na założenie miasta

Postprzez AJMaat 18 cze 2018, o 22:28

Wasza Książęca Wysokość,
zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na zarejestrowanie miasta Carnuntum w DSG. Uzasadniam to potrzebą rozwijania Valhalli poprzez zakładanie w niej dochodowych instytucji.
Na własną rękę jestem w stanie zapewnić 100 000 lt, więc potrzeba jeszcze tylko 150 000. Z tego powodu chciałbym poprosić o zapewnienie tej kwoty (i pozwolenia na założenie miasta) przez Konsulat.

Łączę wyrazy szacunku,
Albert Jan Maat
(-) Albert Jan Maat
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów
Konsulat Sclavinii

Re: Wniosek o dotację na założenie miasta

Postprzez incisive 19 cze 2018, o 01:54

Jaśnie panujący nam Książe, Szanowny Konsulu, sławetny Albercie Janie.
Jako obywatel Konsulatu Sclawinii postanowiłem odezwać się w sprawie dotacji na założenie miasta w zaprzyjaźnionej Valhalli.
Otóż jestem kategorycznie przeciw. Cesarstwo Valhalli nie jest częścią Konsulatu Sclawinii, i z tego co pamiętam, konsulat Sclawinii nigdy nie miał zapędów kolonialnych. Owszem. Można wspomóc w razie potrzeby narody sprzymierzone pod dumnym sztandarem sarmackiego orła. To nie ujma, lecz zaszczyt dla każdego Sarmaty. Lecz winne to czynić osoby prywatne, zaangażowane w rozwój danego regionu, a nie prowincja która boryka się z własnymi problemami.
Jestem całkowicie za tym, by powstało kolejne miasto, i rosło ku chwale Księstwa Sarmacji. Lecz to powinno odbywać się za sprawą jego mieszkańców, historii, i zaangażowania.
Jako osoba prywatna, jestem całkowicie za tym, by Carnuntum odrodził się z popiołów. I obiecuję przy świadkach, że jeśli tak się stanie sam parę libertów ofiaruję dla jego rozwoju. Lecz puki co, nie widzę powodów, by Konsulat Sclawinii dotował miejsce, mające swoich obywateli, swoje obyczaje, swoje prawa, i ingerował w ich rozwój.
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Konsulat Sclavinii

Postprzez AFvTD 19 cze 2018, o 06:53

Sławetny jedyny żebraku Księstwa Sarmacji Incisive

O ile mnie pamięć nie myli, to patrząc przez pryzmatprawa Valhalla jest częścią i podmiotem administracyjnym Konsulatu Sclavinii. Toteż myślę, że można wniosek rozpatrzyć pod tym względem pozytywnie.

Zupełnie inną sprawą jest polityka administracyjna Konsulatu, która jest nastawiona na centralizację. Powstanie kolejnego miasta jest krokiem do decentralizacji, która to okazała się błędną decyzją - na co już widziałem potwierdzenie (ktoś mówił, teraz nie znajdę)

Dlatego też nie można jednoznacznie rozpatrzyć wniosku i ustosunkowuje się do niego neutralnie. Decyzja nalezy do Senatu.
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 19 cze 2018, o 08:41

Sławetny Baronecie!

W kwestii formalnej — nie jestem pewny, czy rozmawiamy tu o mieście prywatnym, stanowiącym własność Baroneta, czy o mieście publicznym, stanowiącym własność Konsulatu Sclavinii. Z tym zastrzeżeniem, dofinansowania w powołanej kwocie udzielić może Minister Finansów na mój wniosek, a zgody na lokację miejscowości może udzielić Senat. Niezależnie od powyższych wymagana jest zgoda Rady Ministrów. Innymi słowy, od strony procedur wymagana jest akceptacja czterech różnych organów (Konsula, Ministra Finansów, Senatu i Rządu).

W kwestii merytorycznej — z powodów natury demograficznej nie jestem entuzjastą polityki więcej niż jednego miasta w Konsulacie Sclavinii, ale też i nie znajduję dobrych powodów ku temu, aby nie spróbować. Moja jedyna wątpliwość w tym wymiarze ma formę pytania: czy faktycznie potrzebne jest tworzenie nowego miasta w DSG? Miejscowość, z odrębnym (w zasadzie: już istniejącym) działem na forum, i własnymi strukturami i przepisami, może powstać całkowicie niezależnie od obecności w państwowym systemie informatycznym.

Gdybym miał coś rekomendować, byłaby to rekomendacja niezakładania miasta w DSG — wyłącznie z powodu znacznych kosztów — a zamiast tego przyjęcie przez Senat ustawy o lokacji miejscowości, nadanie jej władzom niezbędnych uprawnień, dodanie jej do Systemu Ewidencji Gruntów etc. Gdyby miasto miało być prywatne, sądzę, że należałoby także określić warunki przyznania dotacji; niezależnie od tego, czy powstałoby w DSG czy nie.

N I E C H   T R W A   O S T A T E C Z N A   K R U C J A T A !

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Siedziba Konsula