Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

K 2/19 - Tehen Dżek vs. Wawrzyniak

W tym dziale zarchiwizowano postępowania w sprawach karnych, cywilnych i innych

K 2/19 - Tehen Dżek vs. Wawrzyniak

Postprzez AFvTD 16 lut 2019, o 16:55

Eldorat
16.02.2019

Alfred Fabian von Tehen-Dżek (AG541)
Almera

JKW Marszałek Trybunału Koronnego
ATK Defloriusz Dyman Wander

Na podstawie Art 43 ust 3. oraz ust 4. Kodeksu Sprawiedliwości wnoszę o ukaranie Szanownego Obywatela Jarosława Wawrzyniaka (AG644). Szanowny dopuścił się publicznego znieważenia mojej osoby. Jednocześnie jego słowa mogły działać na moją szkodę poprzez narażenie na utratę zaufania publicznego ważnego dla pełnionej przeze mnie funkcji Posła na Sejm Księstwa Sarmacji. Dnia 16 lutego o godzinie 10:35 oskarżony zwrócił się do mnie następującymi słowami:

Nie uznam osoby o podejściu nacjonalistycznym i antyprawnym na urzędzie Lorda Szambelana czy Protectora.
[1]

A gdy zwróciłem na nie uwagę, odparł, że je podtrzymuje.[2] Pomimo tego, że można wiele negatywnych rzeczy o mnie powiedzieć, nie można powiedzieć, że jestem nacjonalistą, ani tym bardziej zarzucić zachowania antyprawnego, szczególnie gdy jeszcze dnia poprzedzającego powyższą wypowiedź przedstawiłem opinię w oparciu o prawo Królestwa Hasselandu [3].

SJP definiuje jako nacjonalizm postawę i ideologię uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą. Można powiedzieć, że stawiam interes własnego narodu za wartość najwyższą. Jednak nacjonalista to określenie o zabarwieniu negatywnym. Zdecydowanie różnym od określenia patriota.

Natomiast określenie antyprawny nie ma definicji w SJP. Należy to jednak interpretować jako osobę postępującą niezgodnie z prawem. Z pewnością nie postępuję niezgodnie z prawem, a moje zachowanie wielokrotnie potwierdzało, że postępuje zgodnie z zapisami prawa, a w przypadku jego nieznajomości staram się je poznać.

Dodatkowo oskarżony wcześniej zarzucał mi krętactwo [4], niski poziom intelektualny[5] czego jednak zdecydowałem się nie zgłaszać w chwili zajścia

W związku z powyższym wnioskuję o:
  • Ukaranie oskarżonego wyrokiem pozbawienia wolności
  • Zobowiązanie oskarżonego do publicznych przeprosin

Jednocześnie wnioskuję o zaniżony wymiar kary dla oskarżonego
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Alfred Fabian von Tehen-Dżek vs Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Michal_Feliks 25 lut 2019, o 03:16

Eldorat, 25 lutego 2019 roku

Z A R Z Ą D Z E N I E

Na podstawie art. 4 §1 Ustawy Sejmu nr 317 z dnia 4 lutego 2017 r. - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (Dz. P. poz. 9186, z póź. zm.) zarządzam, co następuje:
[*]Wszczynam postępowanie w sprawie karnej w zakresie objętym w/w wnioskiem;
[*]nadaję sprawie następujący numer postępowania sądowego: K2/19;
[*]do rozpoznania w/w sprawy wyznaczam ATK Wojciecha Hergemona, którego wyznaczam na Przewodniczącego Składu Orzekającego.

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Defloriusz Dyman Wander
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Re: K 2/19 - Tehen Dżek vs. Wawrzyniak

Postprzez Cudzoziemiec 26 lut 2019, o 16:51

Wniosek do Marszałka TK

W związku z rozpoczęciem procesu wobec mojej osoby zwracam się z prośbą o poszerzenie składu orzekającego i zastosowaniu tym samym art 4 &4 kodeksu postępowania przed TK. Liczę także, iż asesor wyznaczony do prowadzenia sprawy zaszczyci nas swoją obecnością co pozwoli rozpocząć już oficjalnie proces. Jak nadmieniłem już wcześniej sam proces ułatwię na tyle na ile TK mi pozwoli w swej politycznej ułańskiej fantazji.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Wawrzyniak
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 26 lut 2019, o 23:25

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Na podstawie art. 47 § 1 k.p.t.k. postanawiam ukarać uczestnika Jarosława Wawrzyniaka (AG644) karą 3 dni więzienia.

uzasadnienie

Uczestnik Jarosław Wawrzyniak swoim zachowaniem naruszył powagę Trybunału Koronnego. Sala rozpraw nie jest właściwym miejscem do wyrażania bliżej niesprecyzowanych poglądów, w tym zarzucania "ułańskiej fantazji" Trybunału, czy też sugerowania opieszałości przewodniczącego składu po upływie niecałych 14 godzin od jego powołania. Przewodniczący składu uprzejmie informuje, że nie będzie na swojej sali tolerować cyrku, jedzenia czipsów, ani wchodzenia ze słomą w ubłoconych butach.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków,
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 26 lut 2019, o 23:34

Nagłówek
1. Zwrócić się do Marszałka Trybunału o rozważenie zasadności zmiany składu poprzez powołanie składu, o którym mowa w art. 4 § 3 k.p.t.k. w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 4 k.s.,
2. Odroczyć rozpoznanie sprawy do czasu udzielenia odpowiedzi przez Marszałka Trybunału co do pkt 1.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Michal_Feliks 27 lut 2019, o 05:09

Nagłówek
Na podstawie art. 4 par. 3. Ustawy KPpTK dołączam do składu siebie, zachowując jednocześnie ATK Wojciecha Hergemona na stanowisku Przewodniczącego Składu.

(—) Defloriusz Dyman Wander
Marszałek TK
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Cudzoziemiec 27 lut 2019, o 06:00

No w końcu wzięliście się do pracy.
Tak poza tym te 3 dni to już coś. Tylko czemu tak mało? Musicie się bardziej wysilić w swym polityczno-koleżeńskim show.
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 16:21

Nagłówek
Na podstawie art. 47 § 1 k.p.t.k. postanawiam ukarać uczestnika Jarosława Wawrzyniaka (AG644) karą 7 dni więzienia oraz grzywną w wysokości 20.000 lt.

uzasadnienie

Uczestnik w dalszym ciągu narusza powagę Trybunału, w związku z czym należy ponowić próbę jego zdyscyplinowania, stosując karę bardziej dolegliwą.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 16:30

Nagłówek
1. Otworzyć rozprawę,
2. Zawiadomić wnioskodawcę i uczestnika o otwarciu rozprawy,
3. Wezwać wnioskodawcę Alfreda Fabiana von Tehen-Dżek do sprecyzowania jakiej dokładnie kary się domaga,
4. Zakreślić uczestnikom termin do dnia 6 marca 2019 roku g. 23:59 na przedstawienie pierwszych wystąpień oraz wymianę dalszych stanowisk w sprawie, względnie zrzeczenie się w/w uprawnienia.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 16:36

Uprzejmie informuję, że planowany tok postępowania jest następujący - uczestnik odniesie się do wniosku, jeżeli strony będą czuły potrzebę, to złożą dalsze stanowiska, repliki itd. Jeżeli strony takiej potrzeby nie będą czuły - zwracam się uprzejmie o oświadczenie, że dalszych stanowisk nie będzie - przyspieszy to rozpoznanie sprawy.
Po zakończeniu tej części przyjdzie pora na ew. pytania składu orzekającego i wyrokowanie.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Archiwum spraw zwykłych