Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

TK K 17/04/06 Wojciech Hergemon p-ko Tymoteusz Wrigley

W tym dziale zarchiwizowano postępowania w sprawach karnych, cywilnych i innych

TK K 17/04/06 Wojciech Hergemon p-ko Tymoteusz Wrigley

Postprzez kaxiu 1 kwi 2017, o 17:51

Wniosek o wymierzenie kary

Wnioskodawca: Wojciech Hergemon, T0003
Uczestnik postępowania: Tymoteusz Wrigley, AG543

W imieniu własnym, wnoszę o orzeczenie, że swoim zachowaniem Tymoteusz Wrigley, poprzez stwierdzenie że „złamałem prawo”, że „jako asesor jestem obywatelem państwa obcego”, "na pewno sprawuje funkcje publiczne w państwie obcym" i że zmiana konstytucji „uchroni mnie na posadce” popełnił czyn z art. 43 ust. 1 pkt 3 k.s. i wymierzenie mu kary miesiąca pozbawienia wolności.

Uzasadnienie

Tymoteusz Wrigley złożył do Sejmu projekt nowelizacji konstytucji stwierdzając, że „obecnie jest jeden asesor który jest obywatelem obcego państwa które (chyba) Sarmacja nie uznaję. Ustawa ta będzie mogła takich asesorów jak ten uchronić na posadce”. Następnie na kanale IRC #Sarmacja napisał „Kaxiu złamałeś prawo :p” oraz wskazał, że to właśnie ja jestem wzmiankowanym asesorem.

Zachowanie Tymoteusza Wrigleya to nic innego jak próba zrobienia kariery politycznej męża stanu w oparciu o zwyczajne kłamstwo. Nieszczęśliwie próba ta uderza akurat we mnie, zapewne z uwagi na moją teutońską narodowość.

Twierdzenia takie niewątpliwie mogą mnie poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności – wykonywania zawodu asesora oraz działalności jako właściciel Instytucji zaufania społecznego – GPW. Motywacja Tymoteusza Wrigleya również jest wyjątkowo niska, bowiem czyni to dla swojej kariery politycznej. Równocześnie szkodliwość społeczna czynu jest znaczna, bowiem uderza nie tylko w moją osobę, ale także i cały Trybunał Koronny.

Jednocześnie Tymoteusz Wrigley głosząc swoje poglądy unika konfrontacji, tak aby podtrzymywać nieprawdziwy obraz nieprawidłowości w TK i łamania prawa przez moją osobę. Obecne tłumaczenie „powiedziałem jakie popełnił Pan przestępstwo i pomyliłem się” nie znosi krytyki i nie stanowi okoliczności uniewinniającej, bowiem analogicznie każdy mógłby pisać co chce, aby na koniec powiedzieć, że to pomyłka lub żart. Sprawia to, że za odpowiednią uważam karę miesiąca pozbawienia wolności.

Z uwagi na powyższe wniosek stał się konieczny.

Dowody
Wątek w sejmie - viewtopic.php?f=29&p=247530#p247450
Zapis z kanału #Sarmacja na IRC (niżej),
Zeznania świadków – obecnych na IRC na wypadek kwestionowania zapisu przez uczestnika postępowania.

Kod: Zaznacz cały
[22:50:47] <TymoteuszW> Kaxiu złamałeś prawo :p
[22:50:47] <Arcadio> Interesujące - dodawać twórcę przepisu do gofrów
[22:50:54] <Arcadio> A przyrządzisz coś ze mnie? :D
[22:51:01] <@KonradFriedman> chyba bedzie trzeba zmieniac ustawe o IUS
[22:51:14] <kaxiu> TymoteuszW: ?
[22:51:16] <@KonradFriedman> bo byla pisana pod giełde
[22:51:25] <@KonradFriedman> a ZW juz dostaje w dupe
[22:51:26] <TymoteuszW> Arcadio XD. Możesz dostać kurczak, tani a bardzo dobry
[22:51:38] <@KonradFriedman> bo nie pobiera oplat i prowizji, stąd traci na podatkach
[22:51:41] <@KonradFriedman> i nie zyskuje nic
[22:52:17] <TymoteuszW> kaxiu asesorem nie może być obywatel żadnego państwa wirtualnego, a ty jesteś Cipro
[22:52:41] <TymoteuszW> Dlatego mam nowelizacje dla ciebie :p
[22:52:52] <@KonradFriedman> nie ma czegoś takiego jak obywatelstwo cipro.
[22:53:03] <@KonradFriedman> TymoteuszW ja tam jestem sędzią i następcą tronu
[22:53:07] <@KonradFriedman> niedługo zostanę królem
[22:53:11] <@KonradFriedman> a mimo to jestem kanclerzem.
[22:53:15] Arcadio [Arcadio@staticline-31-182-216-244.toya.net.pl] opuścił protokół IRC: Quit: http://www.kiwiirc.com/ - A hand crafted IRC client
[22:53:30] <kaxiu> TymoteuszW: masz jakis dokument z ktorego wynika ze jestem obywatelem cipro?
[22:53:37] Arcadio [Arcadio@staticline-31-182-216-244.toya.net.pl] dołączył do #sarmacja
[22:53:40] <@KonradFriedman> chociaz gdyby wprowadzic incompatibilitas
[22:53:47] <@KonradFriedman> to oczywiscie zrezygnowałbym z urzędu kanclerza.
[22:53:51] <TymoteuszW> Ale sprawujesz funkcje publiczne :p
[22:53:54] <TymoteuszW> więc wtopa
[22:54:07] <Arcadio> Wywaliło i nie widziałem :P
[22:54:09] <@KonradFriedman> ale cipro nie nadaje obywatelstwa
[22:54:15] <kaxiu> jakie funkcje tam niby sprawuje?
[22:54:31] <@KonradFriedman> idąc tym tokiem rozumowania
[22:54:36] <TymoteuszW> No.... Napewno jakieś XD
[22:54:36] <@KonradFriedman> TymoteuszW musisz zrezygnowac z mandatu posła
[22:54:40] <@KonradFriedman> bo nie jesteś obywatelem cipro.
[22:55:08] <kaxiu> TymoteuszW: no wskaz jakakolwiek
[22:55:29] <TymoteuszW> Dedykowane dla ciebie :p http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=29&p=247450#p247450
[22:55:33] <TymoteuszW> Pa
[22:55:36] TymoteuszW [TymoteuszW@213.233.148.29] opuścił protokół IRC: Quit: http://www.kiwiirc.com/ - A hand crafted IRC client
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
Królestwo Teutonii

Re: TK K 17/04/06 Wojciech Hergemon p-ko Tymoteusz Wrigley

Postprzez Hugo 6 kwi 2017, o 14:11

Eldorat, 6 kwietnia 2017 roku

Z A R Z Ą D Z E N I E

Na podstawie art. 10 § 1 Ustawy Sejmu nr 317 — Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym z dnia 4 lutego 2017 roku (Dz. P. poz. 9186) zarządzam, co następuje:
  1. Na wniosek złożony w dniu 1 kwietnia 2017 roku przez oskarżyciela prywatnego Wojciecha Hergemona (T0003), postanawiam wszcząć postępowanie w sprawie określonej w ww. wniosku;
  2. Nadać sprawie następujący numer postępowania sądowego: TK K 17/04/06;
  3. Wyznaczyć do składu orzekającego: ATK Rolanda Heach-Romańskiego, ATK Vanderleia Bouboulinę-à-la-Triste.
  4. Wyznaczyć ATK Rolanda Heach-Romańskiego na Przewodniczącego Składu Orzekającego.

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Roland 6 kwi 2017, o 15:47

Eldorat 6 kwietnia 2017 roku

Syg. akt: TK K 17/04/06

Otwieram rozprawę.

Za pierwsze stanowisko wnioskodawcy uważa się uzasadnienie z wniosku inicjalnego.

Trybunał poucza uczestnika postępowania Tymoteusza von Hohenzollerna o tym, że w zawitym terminie do 9 kwietnia 2017 roku włącznie może on zająć pierwsze stanowisko w sprawie. W przypadku odstąpienia od prawa do zajęcia pierwszego stanowiska w sprawie przez uczestnika postępowania Tymoteusza von Hohenzollerna, Trybunał obliguje go do poinformowania Trybunału o tym fakcie w niniejszym temacie.

Ponadto Trybunał poucza uczestnika postępowania Tymoteusza von Hohenzollerna o brzmieniu przepisu art. 19 Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym:
§ 1. Uczestnik postępowania w pierwszym stanowisku w sprawie obowiązany jest przedstawić wszelkie okoliczności faktyczne sprawy, dowody, na jakie zamierza się powoływać oraz wszelkie wnioski o powołanie świadków, pod rygorem pominięcia przez Trybunał.
§ 2. Przepisów § 1, nie stosuje się do spraw ustrojowych oraz, jeśli uczestnik uprawdopodobni, że w czasie zajmowania pierwszego stanowiska nie mógł tego uczynić lub nie mógł wiedzieć, że powołanie się na okoliczność faktyczną czy dowód lub przesłuchanie świadka okaże się potrzebne.
§ 3. Wszelkie dowody, niezależnie od swojej postaci, muszą znajdować się na serwerach Księstwa Sarmacji, pod rygorem ich pominięcia przez Trybunał. Przewodniczący składu może wezwać uczestnika postępowania do uzupełnienia braków, jeżeli dowody nie spełniają warunków określonych w zdaniu poprzednim.

Przewodniczący Składu Orzekającego
Obrazek
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 6 kwi 2017, o 17:09

Szanowny Trybunale.

Zajmuję pierwszę stanowisko w rozprawie. Jeżeli mogę, proszę o nadanie mi Adwokata, wicehrabinę Yennefer Heach. Chcę też powiedzieć, że obecnie jestem jeszcze nowym mieszkańcem, o pochodzeniu teutońskiego Pana Wojciecha nie wiedziałem, a mówił że pewnie przez jego pochodzenie zrobiłem taki czyn. 43 ust. 1 pkt 3 k.s. obowiązuję rozpraw w Trybunale, co moim zdaniem nie ma siły w tej rozprawie ponieważ ani ja ani Pan Wojciech nie uczestniczył w żadnej rozprawię wspólnie.
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Roland 8 kwi 2017, o 09:35

Eldorat, 8 kwietnia 2017 roku

Jako, że KppTK nie precyzuje trybu i zasad ustanawiania pełnomocników, po konsultacji z Przewodniczącym Sądu, Trybunał Koronny poucza uczestnika postępowania Tymoteusza von Hohenzollerna, że w Księstwie Sarmacji nie funkcjonuje instytucja obrońcy z urzędu, a jeżeli uczestnik wyraża wolę posiadania pełnomocnika, do jego skutecznego ustanowienia wystarczy stosowne oświadczenie, potwierdzone przez osobę, która uczestnika w niniejszym postępowaniu będzie reprezentować.

Powyższą wypowiedź Trybunał Koronny przyjmuje jako zajęcie pierwszego stanowiska w sprawie. W związku z powyższym Trybunał poucza, że uczestnikom przysługuje prawo do zajmowania kolejnych stanowisk, za zgodą przewodniczącego składu orzekającego. O chęci zajęcia kolejnego stanowiska proszę informować w tym temacie.

Obrazek

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 8 kwi 2017, o 09:41

Przepraszam, ale pani Heach wyraziła zgodę w rozmowie prywatnej na Discordzie.
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 8 kwi 2017, o 10:10

Eldorat, 8 kwietnia 2017 roku

Trybunał Koronny przystąpi teraz do przesłuchania uczestników postępowania. Trybunał Koronny wyznacza czas na udzielenie odpowiedzi na zadanie pytania w zawitym terminie do 10 kwietnia 2017 roku, włącznie. Poucza się też, że uczestnik postępowania może odmówić odpowiedzi, a jeśli odmówi odpowiedzi na wszelkie pytania, wówczas przewodniczący składu nie zadaje mu pytań.

Pytania do Wnioskodawcy Wojciecha Hergemona:
Czy wnioskodawca posiada obywatelstwo innych państw wirtualnych (zarówno uznawanych jak i nieuznawanych przez Księstwo Sarmacji) niż Księstwo Sarmacji? Jeśli tak, to jakich?
Dlaczego wnioskodawca uważa, że działania uczestnika postępowania zostały we wnioskodawcę wymierzone m. in. ze względu na teutońską narodowość?
Czy wnioskodawca jest obywatelem Ciprofloksji? Czy w Ciprofloksji funkcjonuje instytucja obywatelstwa lub instytucje tożsame co do cech, charakteru i skutków faktycznych posiadania, będące instytucjami równorzędnymi instytucji obywatelstwa w rozumieniu przepisów Księstwa Sarmacji?

Pytania do Uczestnika postępowania Tymoteusza von Hohenzollerna:
Co uczestnik rozumie pod pojęciem "uchronić na posadce"?
Na jakiej podstawie uczestnik stwierdził, że wnioskodawca jest obywatelem innego państwa wirtualnego, tu: Ciprofloksji?
Czy w Ciprofloksji funkcjonuje instytucja obywatelstwa lub instytucje tożsame co do cech, charakteru i skutków faktycznych posiadania, będące instytucjami równorzędnymi instytucji obywatelstwa w rozumieniu przepisów Księstwa Sarmacji?

Jednocześnie pouczam uczestnika Tymoteusza von Hohenzollerna, że bez zgody przewodniczącego składu orzekającego, uczestnicy mogą zgłaszać jedynie wnioski formalne o podjęcie czynności przewidzianych KppTK. Dalsze, nieuprawnione zabieranie głosu na sali rozpraw skutkować będzie nałożeniem kary porządkowej.

Obrazek

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez kaxiu 8 kwi 2017, o 10:54

Wysoki Trybunale,

Nie posiadam innych obywatelstw niż obywatelstwo Księstwa Sarmacji. Ostatni raz inne obywatelstwo posiadałem około rok przed moim powrotem do Księstwa.

Przyczyna zachowania uczestnika stanowi jedynie moje przypuszczenie - nagonka na Teutończyków znowu jest w modzie. Niemniej z uwagi na treść art. 43 ust. 1 pkt 3 k.s. szczegółowa motywacja uczestnika pozostaje w moim odczuciu bez żadnego znaczenia.

Nie posiadam obywatelstwa Ciprofloksji. Zgodnie z moją wiedzą w Ciprofloksji nie funkcjonuje żadna inna instytucja tego typu. Jedyne co przewiduje ustrój Ciprofloksji to przynależność do ziemiaństwa, przy czym przykładowo dowolny sarmacki arystokrata, gdyby się hipotetycznie na terytorium Cipro pojawił - traktowany byłby jako ziemianin wraz z przysługującym mu w Sarmacji tytułem (mimo faktu, że Sarmacja wpisana jest przez Ciprofloksję na listę państw niebezpiecznych).

EDIT: Nadmieniam, że jedyne wymogi odnośnie pełnienia funkcji publicznych (co w ocenie TK może być uznane za swego rodzaju odpowiednik obywatelstwa) zawarte są w art. 5 Ustawy Stanów Generalnych nr 6 o państwach niebezpiecznych (http://cipronex.boo.pl/prawo.php?prawo=20). Księstwo Sarmacji wpisane jest na listę państw niebezpiecznych od ponad 5 lat (http://cipronex.boo.pl/forum/viewtopic.php?f=105&t=925) - zatem z uwagi na pełniony urząd asesora w Sarmacji oraz posiadany tytuł kawalera - nie jestem uprawniony do pełnienia funkcji publicznych w Ciprofloksji.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
Królestwo Teutonii

Postprzez Tadhg 8 kwi 2017, o 17:39

"Oświadczam, że ustanawiam pełnomocnika w sprawie, Wielmożną Wicehrabinę Yennefer Heach, która od tego momentu będzie moim przedstawicielem w sprawie."
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 8 kwi 2017, o 19:29

Mam dowody iż oskarżyciel popełnił przestępstwa o które ja go oskarżałem. Jest przewodniczacym Stanów Generalnych w Wolnym Państwie Ciprofliksja. Inaczej, sprawuje on funkcję publiczne w innym kraju. Mam świadków którzy mogą potwierdzić moje słowa, tak samo dowody.

"uchronić na posadce" traktuję jako "skończenie kadencji asesora".

Obywatelstwo w ciproflokcji istnieje, są nimi "ziemianini", jest to obecna nazwa obywateli ciproflokcji.

Co do pytania "Na jakiej podstawie uczestnik stwierdził, że wnioskodawca jest obywatelem innego państwa wirtualnego, tu: Ciprofloksji?" uważam to tym dowodem

Obrazek
Jest to spis "ziemianinów", inaczej obywateli ciproflokcji

Spis władz ciproflokcji, jest tam pan Hergemon jako przewodniczący stanu generalnego.
profil Pana Wojciecha
Dowód, że to jest właśnie jego konto
Kolejny dowód
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum spraw zwykłych