Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

TK C 18/09/24 | Królestwo Baridasu v. Laurencjusz at Atera

W tym dziale zarchiwizowano niesklasyfikowane materiały

Re: TK C 18/09/24 | Królestwo Baridasu v. Laurencjusz at Ate

Postprzez VAT 3 paź 2018, o 09:24

W związku z tym, że 30 września 2018 r. minął, rozumiem, iż pozwany nie ma już nic więcej do dodania.

Mając na uwadze powyższe - zamykam rozprawę. Orzeczenie zostanie wydane niezwłocznie po przeanalizowaniu materiału dowodowego.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
 

Re: TK C 18/09/24 | Królestwo Baridasu v. Laurencjusz at Ate

Postprzez VAT 12 lis 2018, o 22:39

Na podstawie art. 43 §1 Ustawy Sejmu nr 317 z dnia 4 lutego 2017 r. - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (Dz. P. poz. 9186, z póź. zm.) postanawiam dokonać zmiany składu orzekającego w przedmiotowej sprawie poprzez odwołanie swojej osoby ze składu orzekającego i powołanie ATK Seweryna Siepacza-Rębajłę do rozpoznania przedmiotowej sprawy.

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
 

Re: TK C 18/09/24 | Królestwo Baridasu v. Laurencjusz at Ate

Postprzez Verwaltung 13 lis 2018, o 15:48

Herb wielki Księstwa Sarmacji

Nagłówek: „Wyrok w imieniu Księstwa Sarmacji”
Trybunał Koronny w składzie:

  • ATK Seweryn Siepacz-Rębajło, przewodniczący,
rozpoznawszy, na wniosek Królestwa Baridasu, reprezentowanego przez Premiera Rządu JKM Arsacjusza Arpeda (AF905) przeciwko Laurencjuszowi Ma Hi at Atera (AF766) pozew cywilny o ochronę dóbr prawnych i ustalenie stosunku prawnego

rozstrzygniecie


  • Ustala, że Królewska Gwardia Baridasu jest instytucją powołaną przez Królestwo Baridasu i stanowi jego własność.
  • Nakazuje Laurencjuszowi Ma Hi At Atera (AF766), wystosowanie właściwego wniosku do odpowiedniego Organu Księstwa Sarmacji w celu zmiany nazwy instytucji funkcjonującej w sarmackim systemie informatycznym „DSG” o numerze identyfikacyjnym (S00028) na inną, niesugerującą żadnego związku z nazwą „Królewska Gwardia Baridasu” w zawitym terminie 168 godzin od publikacji niniejszego orzeczenia.

uzasadnienie


W dniu 23 września 2018 roku Królestwo Baridasu, reprezentowane przez Premiera Rządu JKM, Arsacjusza Arpeda wystosowało do Trybunału Koronnego pozew cywilny wobec pozwanego Laurencjusza Ma Hi At Atera o ochronę dóbr osobistych osoby prawnej i ustalenie stosunku prawnego. Wnioskowane przez Powoda rozstrzygnięcie dotyczyło zmiany nazwy instytucji „Królewska Gwardia Baridasu” funkcjonującej w systemie Księstwa Sarmacji „DSG”, o numerze identyfikacyjnym (S00028), na inną, niesugerującą żadnego związku z nazwą „Królewska Gwardia Baridasu” oraz sądowe potwierdzenie prawa własności Królewskiej Gwardii Baridasu do Królestwa Baridasu.

Królestwo Baridasu, na mocy art. 1. Ustawy Sejmu nr 149 o Królestwie Baridasu z dnia 18 marca 2012 r., traktowane jest jako kraj Korony. Wspomniana ustawa, w art. 4, nadaje Królestwu Baridasu prawa tożsame z prowincjami sarmackimi, wobec czego zastosowanie w tej sprawie mają przepisy art. 35 Konstytucji Księstwa Sarmacji z dnia 24 stycznia 2011 stanowiącego o kompetencjach prowincji, a w szczególności ust 1. pkt. 2, 4, 6, 7 rzeczonego artykułu. Wyszczególnione przepisy niepodważalnie wskazują prowincję (kraj koronny) jako osobę prawną właściwą do zarządzania instytucjami, ich nazwami, symbolami, etc. przez siebie ustanowionymi.

Po przestudiowaniu Ordonansu Króla Baridasu o Królewskiej Gwardii Baridasu z dnia 28 października 2016 r., a w szczególności art.7,ust.1 tegoż aktu prawnego i innych materiałów dowodowych zgromadzonych w tej sprawie, Trybunał jednoznacznie stwierdził przynależność Królewskiej Gwardii Baridasu sensu largo do mienia Królestwa Baridasu, ze względu na brak jakiejkolwiek wzmianki o przekazaniu jej innemu podmiotowi prawnemu.

Warto wspomnieć, jak zresztą sam Powód zauważył, że sama instytucja systemowa o numerze identyfikacyjnym (S00028) została założona przez osobę prywatną, za środki prywatne, wobec czego Królestwu Baridasu się ona nie należy, a Pozwany ma prawo do zarządzania nią, jednak, nolens volens – musi być ono zgodne z prawem.

Konkludując, Pozwany nie został przez Królestwo Baridasu, jako prawowitego właściciela instytucji Królewskiej Gwardii Baridasu, stosownie upoważniony do posiadania instytucji systemowej o nazwie „Królewska Gwardia Baridasu”.

W związku z powyższym, Trybunał orzekł jak w sentencji.

pouczenie


Na podstawie art. 37. § 1. Ustawy Sejmu nr 317 - Kodeks Postępowania przed Trybunałem Koronnym, stronom przysługuje prawo do złożenia apelacji na ręce Księcia (Marszałka Trybunału) w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia orzeczenia.
(—) Severin von Verwaltung
Konsylier na Dworze JKM Filipa I Gryfa
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dwór Jego Książęcej Mości
 

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości