Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[TK KN 19/01/09A] Kontrola działań Kancelrza (2)

Na tej sali Trybunał Koronny rozpoznaje większość spraw

Moderatorzy: Trybunał Koronny, Trybunał Koronny: przewodniczący

[TK KN 19/01/09A] Kontrola działań Kancelrza (2)

Postprzez anglov 5 sty 2019, o 12:52

Wysoki Trybunale,

w związku z wydaniem aktu prawnego bez stosownej delegacji ustawowej, tj. Rozporządzenia Kanclerza ws. wniosków dotyczących forum (http://prawo.sarmacja.org/akt,10633.html), wnoszę o kontrolę działalności Kanclerza Petera Westa, w celu sprawdzenia, czy nie naruszył on art. art. 30. ust. 1. Konstytucji Księstwa Sarmacji co jest w oczywisty sposób nieprawidłowością w działaniu Kanclerza.

Mam nadzieję, że zawiadomienie zostanie rozpatrzone pozytywnie, a Wysoki Trybunał przyjrzy się zaistniałej sytuacji.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Zawiadomienie o nieprawidłowości działań Kanclerza (2)

Postprzez VAT 9 sty 2019, o 13:22

Zielnybor, 09 maja 2019 roku

Z A R Z Ą D Z E N I E

Na podstawie art. 10 §1 Ustawy Sejmu nr 317 z dnia 4 lutego 2017 r. - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (Dz. P. poz. 9186, z póź. zm.) zarządzam, co następuje:
  1. Na wniosek Andrzeja Fryderyka, złożony w dniu 05 stycznia 2019 r., wszczynam postępowanie w sprawie kontrolnej w zakresie objętym w/w wnioskiem;
  2. nadaję sprawie następujący numer postępowania sądowego: TK KN 19/01/09A;
  3. do rozpoznania w/w spraw wyznaczam siebie.

MARSZAŁEK TRYBUNAŁU KORONNEGO

/—/ Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Re: [TK KN 19/01/09A] Kontrola działań Kancelrza (2)

Postprzez VAT 9 sty 2019, o 13:29

Otwieram rozprawę.

Wyznaczam Peterowi West 3-dniowy termin, tj. do dnia 12 stycznia 2019 r., na zajęcie stanowiska w sprawie.

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 11 sty 2019, o 12:01

W związku z powołaniem Kanclerza, niezależnie od zobowiązania nałożonego na Petera West, wyznaczam również Kanclerzowi Księstwa Sarmacji, Andrzejowi Swarzewskiemu, 3-dniowy termin, tj. do dnia 14 stycznia 2019 r., na zajęcie stanowiska w sprawie.

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Andrzej Swarzewski 11 sty 2019, o 22:10

Wysoki Trybunale,
Nie czekając na wyrok dotyczący zgodności rozporządzenia z prawem postanowiłem je uchylić. Realizacja wniosków jest obowiązkiem Rady Ministrów. Jeżeli rząd nie jest w stanie realizować swoich obowiązków, to powinien podać się do dymisji, a nie obciążać swoimi zadaniami inne organy państwowe.
http://prawo.sarmacja.org/akt,10658.html
Z wyrazami szacunku,
Andrzej Swarzewski
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Mazdaistyczny
Dobry Obywatel

Postprzez Peter West 12 sty 2019, o 11:27

Rozporządzenie owszem zostało przeze mnie wydane. Nie było innej możliwości gdyż sejmu nie było. Kosultowalem to z JKM i przyznał że to trochę patowa sytuacja (Książę w żadnym stopniu nie przyczynił się do wydania rozporządzenia).
Zaraz po wyborach złożyłem wniosek do Marszałka Sejmu o podjęcie mojego rozporządzenia na forum Sejmu. Do dzisiaj mój wniosek nie został rozpatrzony.
Argumenty Kanclerza są śmieszne...wszyscy wiedzą w jakiej sytuacji się znalazłem...poza tym jak miałem podać się do dymisji...kto rozpatrywał by wnioski?...pozostawiam to do przemyślenia.
Dodam jeszcze że rozporządzenie nic w sumie nie zmieniało...była to czysta formalność. NIA dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.

Wnoszę także o umorzeniu postępowania wobec mnie, argumentując to powyższa wypowiedźią.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Instytut Edukacji Sarmackiej
Starosarmacja

Postprzez VAT 14 sty 2019, o 11:08

Dziękuję obecnemu i byłemu kanclerzowi za zabranie głosu. Zamykam rozprawę. Orzeczenie zostanie wydane niezwłocznie po przeanalizowaniu materiału procesowego przez Trybunał.

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Powrót do Sala rozpraw i posiedzeń jawnych