Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie o przepisy szczególne dot. kary banicji

Biuro obsługi interesantów przyjmuje pozostałe pisma

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Zapytanie o przepisy szczególne dot. kary banicji

Postprzez piwniczak 28 lip 2019, o 16:20

Wysoki Trybunale,

zapoznawszy się z wyrokiem sprawy K 11/19 (Korona vs von Sarm), jako żywo zainteresowany sarmackim prawodawstwem (było się i Asesorem i Marszałkiem TK, Prefektem też), a jednocześnie nie posiadający tak głębokiej ekspertyzy w obecnych przepisach jak PT Asesorowie (przeszedłem na emeryturę przed wejściem KPS), chciałbym się dowiedzieć, jakie są przepisy szczególne zawarte w sarmackim prawodawstwie, które przy orzeczeniu kary banicji wykluczają możliwość złożenia apelacji. Swe zaciekawienie zbudowałem w oparciu o pouczenie zawarte w ogłoszonym w czwartek wyroku, a które traktuje wyłącznie o możliwości ułaskawienia przez Księcia, nic nie wspominając o możliwości apelacji, a w każdym innym wyroku takowe widnieje. Zaś sam KppTK traktuje, że wyłącznie apelacje i sprawy ustrojowe są wyłączone z możliwości apelacji. Niestety nie mogłem zlokalizować przepisu, który rozszerzałby to o banicję.

Łączę wyrazy,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zapytanie o przepisy szczególne dot. kary banicji

Postprzez kaxiu 28 lip 2019, o 22:05

Pozwolę sobie jako osoba, która przeczytała k.p.s. wyręczyć Trybunał i ciekawość diuka zaspokoić. Od kary banicji służy apelacja. Jednocześnie na Trybunale nie ciąży obowiązek pouczania kogokolwiek o czymkolwiek - już pouczenie o prawie łaski było zbędne.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Zapytanie o przepisy szczególne dot. kary banicji

Postprzez Januszek vH-P 30 lip 2019, o 18:59

Jaśnie Oświecony Diuku,

Przyznam się, że źle zrozumiałem przepisy z art. 30. Kodeksu Sprawiedliwości w kontekście art. 37. par. 1. Kodeksu Postępowania przed Trybunałem Koronnym. Z miejsca przepraszam Poważanego Filipa von Sarma oraz wszystkich Sarmatów za tą dużą pomyłkę. W istocie apelacja przysługiwała oskarżonemu za co jeszcze raz przepraszam.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Powrót do Biuro obsługi interesantów