Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o ustalenie wykładni

Biuro podawcze przyjmuje wnioski o wszczęcie postępowania sądowego

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Wniosek o ustalenie wykładni

Postprzez anglov 14 sty 2019, o 21:10

Szanowny Panie Marszałku,

jako Marszałek Sejmu Księstwa Sarmacji, wnoszę o ustalenie publicznie obowiązującej wykładni przepisów art 4. ust. 5. i 7. Ustawy Sejmu nr 314 – Regulamin Sejmu (dalej Regulamin) w kontekście momentu, w którym projekt ustawy wymagającej opinii w kwestii wykonalności ze strony Naczelnej Izby Architektury, powinien zostać poddany pierwszemu czytaniu.

Uzasadnienie


Art. 4 ust. 5. Regulaminu mówił wprost iż Marszałek zarządza pierwsze czytanie projektu, którego wykonanie wymaga zmian w funkcjonalnościach systemu informatycznego Księstwa Sarmacji, informując Naczelną Izbę Architektury o możliwości wyrażenia opinii o jego wykonalności (pogrubienie własne). Oznacza to, iż pierwsze czytanie jest przez Marszałka zarządzane, wraz z przekazaniem informacji do Naczelnej Izby Architektury o projekcie.

Z drugiej strony Art. 4 ust. 7. mówi, iż jeżeli opinia, o której mowa w ust. 5 jest pozytywna co do wykonalności projektu Marszałek Sejmu dokonuje zmiany brzmienia projektu w przedmiocie przepisu końcowego o wejściu projektu w życie, uwzględniając opinię Naczelnej Izby Architektury co do czasu wykonania projektu i zarządza pierwsze czytanie. Sugeruje to uprzedniość wydania opinii przez Naczelną Izbę Architektury wobec momentu zarządzenia pierwszego czytania ustawy.

Wobec powyższych wątpliwości, uważam za konieczne ustalenie wykładni Regulaminu w kontekście ustalenia procedury rozpoczęcia pierwszego czytania projektu, wobec którego potrzebna jest opinia w kwestii wykonalności ze strony Naczelnej Izby Architektury, o co wniosłem we wstępie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
 

Powrót do Biuro podawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości