Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Księga skarg i zażaleń na Starosarmację

Korpus ekspedycyjny Ostatecznej Krucjaty

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Księga skarg i zażaleń na Starosarmację

Postprzez MSchlesinger 2 cze 2016, o 20:22

Obrazek

P O G N Ę B I M Y   N A S Z Y C H   W R O G Ó W   N A   Z I E M I,   W   P O W I E T R Z U   I   N A   W O D A C H

Sclavińczyku!

Ekspedycje karne mają to do siebie, że powinny mieć jakąś przyczynę. A gdy wróg czepia się zbrodni wojennych, dobrze jest móc mu wytknąć, że sam zaczął. Jest to, bądź co bądź, argument uświęcony wielowiekową tradycją jego stosowania. Wszyscy czujemy intuicyjnie, że Starosarmacja jest wrogiem i powinna zostać zniszczona, ale co, gdyby ktoś spytał: dlaczego? Tutaj pojawiasz się Ty.

Starosarmaci podrzucili stonkę na twoje pole i uważasz, że zasługują na odwetowe bombardowanie dywanowe? Któryś z nich zwinął Ci sprzed nosa ostatnią parę butów z przeceny? Może ucierpiałeś w wyniku ich niedawnego najazdu na Konsulat? Albo masz krewnego, który uczestniczył w tym konflikcie i wciąż jest bezprawnie przetrzymywany jako jeniec wojenny?

Poskarż się w Sztabie Głównym korpusu ekspedycyjnego Ostatecznej Krucjaty — my pomścimy Twoje krzywdy!

(—) Martin hr. Schlesinger-Asketil
Komendant Waffen-OK

Re: Księga skarg i zażaleń na Starosarmację

Postprzez Roland 2 cze 2016, o 20:37

Uprzejmie donoszę, że niediuk Paczenko w dniu wczorajszym w sposób zasługujący na najwyższą pogardę ukradł z mego kanclerskiego kurnika koguta rasy "Rosołowy Zacny" i w związku z tym musiałem się zadowolić jakąś tam ekologiczną sałatą. Mój dietetyk mówi jasno: "jeszcze raz, a nie daj Zwitariusz wątroba znowu będzie wam pracować!". Sami rozumiecie, że to jawny zamach. Zgroza. Fit kanclerz, bleh.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MSchlesinger 2 cze 2016, o 20:44

Panie Kanclerzu!

Zdjęła mnie groza, gdy zapoznałem się z Pańską skargą. Jeżeli Starosarmaci idą ręka w rękę z wywrotowymi środowiskami ekologicznymi, to zagrożenie jest jeszcze poważniejsze, niż szacowali analitycy Sztabu Głównego. Prognozy zostaną niezwłocznie zaktualizowane. Serdecznie dziękuję Panu za zgłoszenie; gdyby chciał Pan zabezpieczyć kurnik na przyszłość, proszę zgłosić się do Arsenału w Berezie Kotwickiej — dyżurny sierżant wyda Panu tuzin min przeciwpiechotnych.

Komendant Waffen-OK

Postprzez Roland 2 cze 2016, o 21:07

Po sałacie mam błonnikowe rewolucje, a tymczasem w Starosarmacji planują akcję "Wydziob oczko", której celem jest oślepienie wszystkich niedowiarków! Czy w związku z tym Bereza uruchomi fabrykę betonowych okularów ochronnych?
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MSchlesinger 2 cze 2016, o 21:28

Panie Kanclerzu!

Eksperci z Instytutu Studiów nad Aplikacją Przemocy wskazują, że akcja starosarmacka nie ma szans powodzenia. Oko jest celem niewielkim; tymczasem przeciętny żołnierz starosarmacki trafia w cel o wymiarach dwa na dwa metry zaledwie raz na trzy próby. Wobec czego korpus nie będzie podejmował działań w tej sprawie.

Komendant Waffen-OK

Postprzez Michal_Feliks 3 cze 2016, o 00:00

Uprzejmie donoszę Szanownemu Panu Komendantowi, że Starosarmacja jest stara!!!

Stara baba
Stara baba
To ona jest stara to ona jest stara
Nocą robi dupne switry
Za pomocą drutów
Drutów
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Postprzez OvS 3 cze 2016, o 01:59

Uprzejmie donoszę, że Starosarmaci robią herbatę na wodzie po parówkach, czym naruszają moje uczucia religijne i kulinarne.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez MSchlesinger 3 cze 2016, o 06:41

Wasza Książęca Wysokość!

Doskonałe spostrzeżenie! I doskonały wiersz. Poleciłem odczytać go na wieczornym apelu we wszystkich oddziałach, wraz ze stosownym komentarzem na użytek mniej wrażliwych artystycznie żołnierzy.

Komendant Waffen-OK

Postprzez MSchlesinger 3 cze 2016, o 06:44

Synu!

Dziękuję za informację. Zjawisko to jest zapewne spowodowane starosarmacką biedą i zacofaniem, tym niemniej nie możemy dać bezcześcić herbaty. Rozkazałem wciągnąć wszystkie zakłady produkujące parówki na listę bombardowań.

Komendant Waffen-OK

Postprzez Hugo 3 cze 2016, o 08:43

Panie Kanclerzu!
Przecież koguta wręczył mi Pan Kanclerz po ostatnim posiedzeniu RM. Czyżby za dużo Pan Kanclerz mówił i w konsekwencji zapomniał o tym?
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Waffen-OK