Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Badania i studia w obszarze nauk historycznych i humanistycznych
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Postprzez Guedes de Lima 28 lis 2016, o 22:28

POCZET WŁADZ SCLAVIŃSKICH 2007 - 2016


Prezydenci Rzeczpospolitej Sclavińskiej:

1. Michał Stoyałowski (12.05.2007 - 07.07.2007)
2. Guedes de Lima (12.07.2007 - 11.10.2007) (1 kadencja + połowa 2 kadencji)
3. Matesz von Lichtenstein-Iontz (11.10.2007 - 20.04.2008)
4. Aaron Rozman von Lichtenstein (20.04.2008 - 02.08.2008)
5. Piotr von Thorn-Cetnarovich (02.08.2008 - 09.11.2008)
6. Mateusz von Lichtenstein-Iontz (09.11.2008 - 04.02.2009)
7. Michał August Staropodlaski (07.02.2009 - 03.03.2009) (ostatni Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej)


Sejm sclavińskie:

Sejm I Kadencji (18.05.2007 - 06.062007)

1. Emil Potocki - Marszałek Sejmu
2. Guedes de Lima
3. Izaak Amadej


Sejm II kadencji (06.06.2007 - 16.07.2007)

1. Guedes de Lima - Marszałek Sejmu
2. Izaak Amadej
3. Mateusz von Lichtenstein-Iontz

Sejm III kadencji (16.07.2007 - 29.10.2007)

1. Gwidon Semeur - Marszałek Sejmu
2. Aaron Rozman von Lichtenstein
3. Jordan van Zjom

Sejm IV kadencji (29.10.2007 - 28.12.2007)

1. Aaron Rozman von Lichtenstein - Marszałek Sejmu
2. Stanisław Gertald
3. Mustafa Owski
4. Daniel Wiński
5. Lowenbrau van Wattsen

Sejm V kadencji (29.10.2007- 03.03.2008)

Jan Dmowski y Potocki - Marszałek Sejmu (29.10.2007- 04.02.2008)
Mustafa Owski - Marszałek-Premier (04.02.2008 - 08.02.2008)
Emil Potocki - Marszałek-Premier (08.02.2008 - 03.03.2008)
Teresa Weber
Giorgio Armeńczyk

Sejm VI kadencji (03.03.2008 - 05.05.2008)

Aleksander Nowak - Marszałek- Premier (03.03.2008 - 08.04.2008)
Stanisław Gertald - Marszałek-Premier (08.04.2008 - 05.05.2008)
Piotr von Thorn-Cetnarovich
Aaron von Lichtenstein- Rozman
Emil Potocki

Sejm VII kadencji (05.05.2008 - 12.07.2008)

Piotr von Thorn-Cetnarovich - Marszałek-Premier
Stanisław Gertald
Mustafa Owski

Mateusz von Lichtenstein-Iontz
Michał August Staropodlaski


Sejm VIII kadencji (12.07.2008 - 29.09.2008)

Guedes de Lima - Marszałek Premier (12 VII- 20 VIII)
Mustafa Owski
Mateusz von Lichtenstein-Iontz
Piotr von Thorn-Cetnarovich
Emil Potocki (poseł do 20.08.2008)
Michał August Staropodlaski (poseł od 20.08.2008) Matszałek- Premier (20.08.2008 - 29.09.2008)

Sejm IX kadencji (29.09.2008 - 09.11.2008)

Stanisław Gertald - Marszałek-Premier (29.09.2008 - 03.10.2008)
Michał August Staropodlaski - Marszałek-Premier (03.10.2008 -09.11.2008)
Pedro Cavalairo
Daniel Wiński
Aleksander Nowak

Sejm X kadencji (09.11.2008 - 03.03.2009)

Jan Dmowski y Potocki - Marszałek Sejmu
Aaron Rozman von Lichtenstein
Stanisław Gertald


---

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Sclavińskiej:

1. Guedes de Lima (19.05.2007 - 17.07.2007)

Ministerstwo Oświaty:

1. Emil Potocki (19.05.2007 - 07.07.2007)
2. Mateusz von Lichtenstein-Iontz (07.07.2007 - 12.10.2007)
3. Stanisław Gertald (12.10.2007 - 12.01.2008)
4. Aleksander Nowak (12.01.2008 - 04.03.2008)
5. Stanisław Gertald (04.03.2008 - 09.04.2008)
6. Aaron Rozman von Lichtenstein (09.04.2008 - 19.04.2008)
7. Michał August Staropodlaski (19.04.2008 - 22.07.2008)
8. Pedro Cavalairo (22.07.2008 - 27.08.2008)
9. Karolina von Lichtenstein - Minister Oświaty i Sportu (27.08.2008 - 10.11.2008)
10. Michał August Staropodlaski (10.11.2008 - 06.02.2009)

Ministerstwo Stanu:

1. Aleksander Wielopolski (01.06.2007 - 07.07.2007)
2. Mustafa Owski (07.07.2007 - 06.02.2008)
3. Kacper Kruczek (06.02.2008 - 04.03.2008)
4. Paweł Heczko (04.03.2008 - 27.07.2008)
5. Mateusz von Lichtenstein-Iontz - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (27.07.2008 - 10.11.2008)
6. Mustafa Owski - Minister Administracji i Skarbu (10.11.2008 - 06.02.2009)

Ministerstwo Skarbu:

1. Izaak Amadej (17.05.2007 - 12.07.2007)
2. Radecco Radecco(12.07.2007 - 20.08.2007)
3. Aaron Rozman von Lichtenstein (20.08.2007 - 08.09.2007)
4. Vacat (08.08.2007 - 12.10.2007)
5. Aaron Rozman von Lichtenstein (12.10.2007 - 04.03.2008)
6. Guedes de Lima (04.03.2008 - 20.03.2008)
7. Mustafa Owski (20.03.2008 - 09.04.2008)
8. Robert Janusz von Thorn (09.04.2008 - 23.04.2008)
9. Mateusz von Lichtenstein-Iontz (23.04.2008 - 22.07.2008)
10. Mustafa Owski - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (22.07.2008 - 27.08.2008)
11. Mateusz von Lichtenstein-Iontz - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (27.08.2008 - 10.11.2008)
12. Mustafa Owski - Minister Administracji i Skarbu (10.11.2008 - 06.02.2009)


---

Namiestnicy Sclavinii (od powrotu do korony w roku 2011):

1. Guedes de Lima (13.11.2011 - 19.11.2011)
2. Michał August Staropodlaski (19.11.2011 - 25.11.2012)
3. Michał Jerzy Hass (25.11.2012 - 17.03.2013)
4. Andrzej Swarzewski (17.03.2013 - 20.07.2013)


Konsulowie Sclavinii (ex officio współnamiestnicy Sclavinii):

I konsulat (10.10.2013 - 10.12.2013):
Michał Jerzy Hass
Młynek Kawowy

II konsulat (10.12.2013 - 10.02.2014) :
Karolina von Lichtenstein
Michał Jerzy Hass (po raz drugi)

III konsulat (10.02.2014 - 10.04.2014)
Krzysztof Stanisław Michał Kwazi
Młynek Kawowy (po raz drugi)

IV konsulat (10.04.2014 - 10.06.2014)
Krzysztof Stanisław Michał Kwazi (po raz drugi)
Rafał Jan (do 8.05.2014)
Młynek Kawowy (konsul suffecti od 10.05.2014; po raz trzeci)

V konsulat (10.06.2014 - 10.08.2014)
Michał Bryennios
Michał Jerzy Hass (do 21.07.2014; po raz trzeci)
Guedes de Lima (konsul suffecti od 21.07.2014)

VI konsulat (10.08.2014 - 10.10.2014)
Karolina von Lichtenstein (po raz drugi)
Guedes de Lima (do 20.08.2014; po raz drugi)
Martin Schlesinger-Asketil (konsul suffecti od 31.08.2014)

VII konsulat (10.10.2014 - 10.12.2014)
Młynek Kawowy (do 28.11.2014; po raz czwarty)
Krzysztof Kura
Yutte Pónkrokk (konsul suffecti od 28.11.2014)

VIII konsulat (10.12.2014 - 10.02.2015)
Yutte Pónkrokk (po raz drugi)
Michał Bryennios (po raz drugi)

IX konsulat (10.02.2015 - 10.04.2015)
Helwetyk Romański
Wincenty Wałachowski (do 07.03.2015)
Martin Schlesinger-Asketil (konsul suffecti od 22.03.2015; po raz drugi)

X konsulat (10.04.2015 – 10.06.2015)
Helwetyk Romański (po raz drugi)
Karolina von Lichtenstein (po raz trzeci)

XI konsulat (10.06.2015 – 14.08.2015)
Helwetyk Romański (po raz trzeci)
Daniel Chojnacki
Karolina von Lichtenstein (od 14.07.2015; po raz czwarty)

XII konsulat (15.08.2015-14.10.2015)
Młynek Kawowy (do 20.09.2015; po raz piąty)
Don Mad
Michał Bryennios (od 20.09.2015)

XIII konsulat (15.10.2015 – 14.12.2015)
Michał Bryennios (do 04.11.2015; po raz drugi)
Don Mad (po raz drugi)
Młynek Kawowy (od 04.11.2015; po raz szósty)

XIV konsulat (15.12.2015 – 14.01.2016)
Ignacy Kurs
Wincenty Wałachowski (po raz drugi)


Pierwszy Krzyżowiec

Martin Schlesinger-Asketil (15.01.2016 – 18.02.2016)
Otto von Spee-Asketil (11.03.2016 – 12.05.2016)


Prokonsulowie Sclavinii

Maxymilian Velmilla-Popow (11.02.2016 – 18.02.2016)
Alexander White (11.02.2016 – 18.02.2016)
Otto von Spee-Asketil (11.02.2016 – 18.02.2016)


XV konsulat (24.02.2016 – 11.03.2016) (przejściowy do momentu zwołania Konsystorza Generalnego)
Martin Schlesinger-Asketil (po raz trzeci)
Otto von Spee-Asketil

Marszałkowie Republiki Sclavinii

Martin Schlesinger-Asketil (26.02.2016 – 21.04.2016)
Wincenty Wałachowski (21.04.2016 – 12.05.2016)
Helwetyk Romański (12.05-2016 - 15.05.2016)

XVI konsulat (15.05.2016 – 20.07.2016)
Helwetyk Romański (po raz czwarty)

Legat Jego Książęcej Mości

Otto von Spee-Asketil (20.07.2016)

Prezydium Rady Konsulatu Sclavinii

Martin Schlesinger-Asketil (20.07.2016 – 19.08.2016)
Otto von Spee-Asketil (20.07.2016 – 20.09.2016)
Robert Janusz von Thorn (20.07.2016 – 28.08.2016)
Guedes de Lima (29.07.2016 – nadal)
Emil Potocki (19.08.2016 – 20.09.2016)
Mustafa Owski (04.11.2016 – nadal)
Malcher Estery Naw (12.11.2016 – nadal)


Przewodniczący Izby Obywatelskiej oraz Marszałkowie Kapituły:

1. Młynek Kawowy (24.09.2013 - 25.11.2013)
2. Michał Jerzy Hass (25.11.2013 - 30.01.2014)
3. Mateusz von Lichtenstein-Iontz (30.01.2014 - 6.04.2014)
4. Rafał Jan (6.04.2014 - 28.04.2014)
5. Michał Bryennios (30.04.2014 - 30.06.2014)
6. Młynek Kawowy (30.06.2014 - 26.08.2014)
7. Michał Bryennios (26.08.2014 - 18.09.2014)
8. Yutte Pónkrokk (18.09.2014 - 18.11.2014)
9. Wincenty Wałachowski (18.11.2014 - 18.01.2015)
10. Młynek Kawowy (18.01.2015 - 13.04.2015)
11. Wincenty Wałachowski (od 13.04.2015)
12. Martin Schlesinger-Asketil (01.05.2015–10.08.2015)
13. Helwetyk Romański (23.08.2015–31.10.2015)
14. Martin Schlesinger-Asketil (31.10.2015–18.01.2016)
15. Michał Bryennios (18.01.2016–17.02.2016)
16. Maxymilian Velmilla-Popow (17.02.2016–19.02.2016)


(-) Guedes v-hr. de Lima
Dyrektor Sclavińskiej Instytutu Historycznego
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Postprzez Malcher Estery Naw 28 lis 2016, o 22:31

Bardzo dobra robota! Musiało to sporo czasu kosztować. Tym bardziej... wyrazy uznania za tą pracę.
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Postprzez Guedes de Lima 28 lis 2016, o 22:38

Malcher Estery Naw napisał(a):Bardzo dobra robota! Musiało to sporo czasu kosztować. Tym bardziej... wyrazy uznania za tą pracę.


Dziękuję bardzo za słowa uznania. Ubolewam jedynie, że na chwilę obecną brak jakichkolwiek źródeł dotyczących władz sclavińskich z okresu istnienia Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu (2009-2010), a także secesyjnej II Rzeczpospolitej i II Królestwa Sclavinii (2010-2011). Wierzę jednak, że z czasem, sclavińscy archiwiści odkryją źródła o których jeszcze nie wiemy.

Bibliografia:

Historia władz Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Stanisław Gertald, 2008.
Strona internetowa Konsulatu Sclavinii, Helwetyk Romański, 2016.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Postprzez Mustafa Owski 28 lis 2016, o 22:48

O. Zapomniałem że w Ministerstwie Stanu a potem Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji się zasiedziałem najdłużej. Good times.
v-hr. Mustafa Owski h.Roch
TRUP
- kmdr ppor. Książęcej Marynarki Wojennej
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
 

Re: Poczet władz sclavińskich 2007 - 2016

Postprzez Guedes de Lima 29 lis 2016, o 14:33

Mustafa Owski napisał(a):
O. Zapomniałem że w Ministerstwie Stanu a potem Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji się zasiedziałem najdłużej. Good times.


I można by rzec, że jeszcze etatowy poseł na Sejm. :roll:
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 


Powrót do Wydział Historii i Nauk Humanistycznych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron