Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Badania i studia w obszarze nauk historycznych i humanistycznych
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

[WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 2 sie 2016, o 18:09

Szanowni czytelnicy,

Misja Sclavińskiego Instytutu Historycznego nie ogranicza się jedynie do przekazywania potomnym informacji dotyczących pięknych kart sclavińskiej historii. Instytut rzetelnie podchodzi do każdego okresu historii sclavińskiej. W związku z tym chcemy przedstawić szerszej publiczności zachowane informacje, dotyczące secesyjnego Królestwa Sclavinii. W związku z faktem, iż z tego okresu zachowała się szczątkowa ilość archiwaliów, poniższe informacje należy traktować jako bezcenną spuściznę okresu rządów JKM Emila Potockiego y Bahamonde.


piątek, 20 maja 2011
Przegląd Polityczny - wydarzenia ze Sclavinii 19.05.2011


PROKLAMOWANO KRÓLESTWO HELLADY!

Dzień 18 maja 2011 roku przyniósł proklamację Królestwa Hellady jako terytorium zależne od Królestwa Sclavinii.

Wraz z podpisaniem przez Jego Królewską Mość Konstytucji Królestwa Hellady gubernatorem nowego, autonomicznego regionu Królestwa Sclavinii stał się Ioannis Kapodistrias, który jak sam zadeklarował chce do Sclavinii przenieść wiele elementów z kultury bizantyjskiej.

Dzięki liberalnemu podejściu Króla Sclavinii, Hellada otrzymała własne, tzw. Helleńskie Siły Zbrojne podlegające dowództwu Królewskim Siłom Zbrojnym.

Ponadto każdy obywatel Królestwa Sclavinii, który osiedli się na terenach helleńskich otrzyma autonomiczne obywatelstwo, które podkreśla odrębność Królestwa Hellady od centrali w Nowym Eldoracie.

Nowo proklamowany region został ulokowany na archipelagu leżącym na zachód od Stoyalii, czyli koloni zamorskich Królestwa zarządzanych przez kompanię morską.

Już pierwszego dnia swojego istnienia władze hellosclavińskie opublikowały herby, flagi oraz grafikę obrazującą pałac gubernatora.

Stolicą Królestwa Hellady stało się miasto Bizancjum w którym głównym zabytkiem jest Katedra Chrystusa Zbawiciela.

Cały region helleński wzorowany jest stricte na realnym Bizancjum oraz kulturze bizantyjskiej.

Niewątpliwie jest to fantastyczna wiadomość dla Królestwa Sclavinii, które w swój klimat wprowadziło nowy element kulturowy za sprawą właśnie osoby obytej już w mikronacjach pokroju Surmenii czy Księstwa Sarmacji.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w ten sposób wzrasta aktywność i atrakcyjność Naszej mikronacji, która już oficjalnie znalazła swoje miejsce w mapach całego mikroświata i wielkimi krokami prze do przodu.

___________________________________________

POWOŁANO DO ŻYCIA SCLAVIŃSKĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ!

Wraz z dniem 18 maja Królestwo Sclavinii z inicjatywy JKM Emila I Potockiego posiada reaktywowaną Sclavińską Agencję Informacyjną.

Jest to ukłon w stronę historii, bo swoją renomę SAI zdobyło jeszcze za czasów Rzeczpospolitej Sclavińskiej z przed Unii z ówczesnym Księstwem Trizondalu.

Na czele reaktywowanego SAI, podlegającego bezpośrednio Kurierowi Sclavińskiemu stanął redaktor naczelny Przeglądu Politycznego, Guedes de Lima.

Sclavińska Agencja Informacyjna będzie za pomocą krótkich, zwięzłych i bezstronnych faktów informować o bieżących wydarzeniach z terytorium Królestwa Sclavinii.

Przypomnijmy, iż SAI działało w latach 2007 - 2009 i zarządzało Nią grono wspaniałych żurnalistów sclavińskich na czele ze Stanisławem Gertladem, byłym redaktorem naczelnym Naszej Rzeczpospolitej.

Również dla Guedesa de Limy stanowisko dyrektora SAI nie jest nowością, gdyż również właściciel Unicorn Media Corporation zarządzał i aktywnie dbał o SAI.

Według zapewnień nowo obranego dyrektora, pierwszego serwisu SAI można się spodziewać w ciągu najbliższych kilku dni.

„SAI jest państwową instytucją medialną, której głównym celem jest przedstawianie oficjalnego stanowiska władz Królestwa Sclavinii oraz prezentowanie ostatnich wydarzeń z różnych punktów widzenia.”

___________________________________________

PRZYJĘTO TRAKTAT KWIRYNALSKI!

Z dniem 17 maja 2011 roku podpisano traktat kwirynalski powołujący do życia Państwo Kościelne Kwirynał.

Traktat podpisali Jego Królewska Mość Emil I Potocki oraz Patriarchą Kościoła Sclavińskiego, Pawłem Pierwszym.

Na mocy traktatu do życia powołano Państwo Kościelne Kwirynał będące pod suwerenną władzą patriarchatu sclavińskiego. Nowo utworzone państwo wchodzi w skład Królestwa Sclavinii, chociaż wedle traktatu posiada własne suwerenne granice.

Polityka Zagraniczna Kwirynału jest prowadzona przez Królestwo Sclavinii. Natomiast kościelne państwo otrzymało możliwość wprowadzenia własnego obywatelstwa jeżeli tylko z tego przywileju będzie chciało skorzystać.

Państwo Kościelne Kwirynał jest teokracją elekcyjną. Ściśle ustrój Kwirynału określa treść traktatu.

Na terenie Królestwa Sclavinii Patriarcha traktowany będzie jak głowa państwa, ze wszystkimi przywilejami z tego wynikającymi.


piątek, 13 maja 2011
Przegląd Polityczny - wydarzenia ze Sclavinii 13.05.2011

W dniu 12 maja 2011 roku odbyła się oficjalna koronacja Emila I Potockiego, który składając przysięgę na ręce Patriarchy Kościoła Sclavińskiego stał się Królem Sclavinii.

„Obejmując te Święte Insygnia, uroczyście przysięgam Królestwo Sclavinii strzec od nieprawości i po wsze czasy bronić jego niepodzielnego terytorium. Przysięgam praw, a w szczególności Konstytucji przestrzegać. Przysięgam Chorągwi Wojskowych nigdy nie opuścić. Przysięgam zło i niebezpieczeństwo od Państwa odwracać, a troskę o jego dobro za naczelny poczytywać sobie obowiązek. Tak mi dopomóż Bóg i Święta Syna Jego Męka. Amen.” - tak brzmi pełna treść przysięgi, którą w imieniu Jego Świątobliwości Pawła I złożył Król.

Oficjalna koronacja została połączona z obchodami czterolecia istnienia Sclavinii. Tym samym już oficjalnie zaprzysiężony Król Emil I Potocki otworzył uroczysty bankiet zorganizowany na oficjalnym czacie Królestwa Sclavinii i wygłosił przemowę skierowaną do Narodu.

„Dziś Sclavinia rozwija się coraz szybciej.(…) Troszczymy się o nią, jak dobry Ojciec troszczy się o swe dzieci.(…) Niech żyje Sclavinia!” - w największym skrócie podsumował swoją przemową Jego Królewska Mość Emil I potocki.

Warto zaznaczyć, iż biorąc pod uwagę względy historyczne jest to drugi w historii rzeczywisty Król Sclavinii. Następca Michała I z wygasłej już linii rodu Stoyałowskich.

__________________________________________________

Połączone z koronacją obchody Dnia Odrodzenia Sclavinii odbyły się zarówno na forum Królestwa jak i w postaci uroczystego bankietu na oficjalnym czacie Sclavinii.

Prócz Jego Królewskiej Mości przemówili kolejno Guedes de Lima, Adrien de Fraquesay oraz Alberto Saviola. Zabrakło niestety budowniczych pierwszej Sclavinii na czele z Mustafą Owskim, Michałem Staropodlaskim, Aaronem Rozmanem czy dwójką Ojców Współzałożycieli, Michałem Stoyałowskim czy Izaakiem Amadejem.

Treść wszystkich przemówień zarchiwizowana jest dostępna na oficjalnym forum Królestwa. W głównej mierze poruszono problemy dzisiejszego mikroświata na czele z kryzysem aktywności oraz potrzebę wejścia Sclavinii w skład OPM.

Przemówienie de Limy pełne patosu i wirtualnego patriotyzmu natomiast odnosiło się do wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności i dania wszystkiego co najlepsze dla Naszej wirtualnej Ojczyzny.

W obchodach wzięło wielu gości i delegatów z mikroświata.

__________________________________________________

Z okazji Dnia Odrodzenia Sclavinii JKM Emil Potocki nadał wiele cennych odznaczeń dla aktywnych i już nieaktywnych Sclavińczyków.

Warto zaznaczyć, iż odznaczenie całego panteonu słynnych Sclavińczyków zasługuje na pochwałę i uwagę mediów mikroświata. Bowiem oto Królestwo Sclavinii doceniło swoich przodków i tym samym nie zerwało, a nawet jeszcze bardziej nawiązało do swojej tradycji i historii jaką było pierwsze Królestwo Sclavinii i Rzeczpospolita Sclavińska. Lista odznaczonych dostępna jest na forum Królestwa.

__________________________________________________

Właśnie dzięki takim ludziom jak Paul Pierre Badoins kultura przeżywa prawdziwy renesans!

Paul Pierre Badoins jest autorem wielu książek, uchodzi za mistrza sclavińskiego pióra. Do najsłynniejszych dzieł Jego autorstwa można zaliczyć „Proces”, „Pokój” czy „Komedia o samym sobie”.

Na szczyt wspiął się niezwykle szybko, publikując w ciągu niespełna tygodnia osiem fantastycznych treści, które od razu zyskały rzeszę fanów i spotkały się z niesamowitym aplauzem mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z tak profesjonalnie napisanymi książkami.

Na uwagę zasługuje fakt, że sama Jego Królewska Mość uchodząca za bardzo dobrego pisarza doceniła i ciągle docenia chwaląc pana Badoinsa na każdym kroku.

Takich inicjatyw potrzeba by nadać koloryt Naszej mikronacji. Dzięki takim ludziom jak Paul Pierre Badoins mamy szansę jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę nowych mieszkańców i zapewnić rozrywkę tym, którzy już mieszkają i żyją w Królestwie Sclavinii.

Dzięki przebojowemu wejściu na drogę sławy Paul Pierre Badoins zostanie nominowany do nagrody na gali Unicorn Media Corporation 2011 planowanej na koniec maja bieżącego roku.

Pisarzowi jako redakcja Przeglądu Politycznego życzymy wszystkiego najlepszego i wielu udanych dzieł w przyszłości

__________________________________________________

Ważny krok w stronę normalizacji stosunków z wieloma mikronacjami nastąpił w dniu 04 maja 2011 roku.

Królestwo Sclavinii zerwało oficjalnie traktat o stosunkach dyplomatycznych i wzajemnym uznaniu łączący obie mikronacje od dłuższego czasu.

Niewątpliwie jest to bardzo ważny krok w stronę powrotu prestiżu i poszanowania na arenie mikroświatowej dla Królestwa Sclavinii, któremu ciągle obrywało się z wielu źródeł za utrzymywanie kontaktów z tą jakże kontrowersyjną dla wielu mikronacją, tj. krainą kiełbasy.

Nie ulega wątpliwości, że właśnie Królestwo Wurstlandii stało na drodze do nawiązania stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji, blokowało drogę Królestwa do wstąpienia w szeregi państw członkowskich Organizacji Polskich Mikronacji oraz było pożywką dla słownej wojny toczonej między Królestwem Trizondalu, a Naszą mikronacją.

„Niniejszym wypowiada się Traktat o Nawiązaniu Stosunków Dyplomatycznych, zawarty z Królestwem Wurstlandii.” - zakończył Jego Królewska Mość Emil I Potocki.

__________________________________________________

Dnia 09 maja 2011 roku poznaliśmy nowego Prokonsula Miasta Stołecznego Nowy Eldorat.

W wyborach w których udział wzięło 82% uprawnionych do głosowania zwyciężył minimalnie Carlos de Sactio zdobywając pięć z dziewięciu oddanych głosów. Przegrany Cesare Borgia zgromadził o jeden głos mniej i tym samym musiał przełknąć gorycz porażki w wyborach na jakże prestiżowy urząd Prokonsula stolicy Królestwa Sclavinii.

Pokładamy głębokie nadzieje, że nowo wybrany Prokonsul będzie sprawnie zarządzał Nowym Eldoratem i przywróci temu miastu czasy świetności, kiedy to w stolicy Sclavinii odbywały się koncerty, wystawy plenerowe oraz wiele różnorakich inicjatyw społecznych, które nadawały miastu niepowtarzalny koloryt i przyciągały wielu turystów chcących odwiedzić jakże piękną stolicę Królestwa Sclavinii.


(-)Guedes bar. de Lima
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez MSchlesinger 2 sie 2016, o 19:24

Guedes de Lima napisał(a):Wraz z podpisaniem przez Jego Królewską Mość Konstytucji Królestwa Hellady gubernatorem nowego, autonomicznego regionu Królestwa Sclavinii stał się Ioannis Kapodistrias, który jak sam zadeklarował chce do Sclavinii przenieść wiele elementów z kultury bizantyjskiej.

Czy moje przeczucie, że jest on wśród nas i dziś, jest słuszne? :>
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 2 sie 2016, o 19:43

MSchlesinger napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):Wraz z podpisaniem przez Jego Królewską Mość Konstytucji Królestwa Hellady gubernatorem nowego, autonomicznego regionu Królestwa Sclavinii stał się Ioannis Kapodistrias, który jak sam zadeklarował chce do Sclavinii przenieść wiele elementów z kultury bizantyjskiej.

Czy moje przeczucie, że jest on wśród nas i dziś, jest słuszne? :>


Przyznam szczerze, że mnie nic na ten temat nie wiadomo. Wokół tego okresu narosło tyle legend, że już sam się gubię co jest prawdą, a co nie.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez OvS 3 sie 2016, o 20:09

Niby nawet w tamtym tygodniu była chęć przeniesienia elementu z kultury biznatyjskiej w postaci alternatywnej nazwy urzędu Prokuratora. :P
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Avatar użytkownika
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez RDH 3 sie 2016, o 21:51

Ja sam jeszcze dysponuję pewnymi zapiskami z tamtego okresu i dobrowolnie mogę się nimi podzielić. ;)
/-/ Robert Dąbski-Hans

Były prezydent Trizondalu;
Zarządca Sclavinianu;
Redaktor Naczelny The Politique;


http://thepolitiquepage.wordpress.com
Avatar użytkownika
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 4 sie 2016, o 06:23

RDH napisał(a):Ja sam jeszcze dysponuję pewnymi zapiskami z tamtego okresu i dobrowolnie mogę się nimi podzielić. ;)


Bardzo chętnie wejdę (czyt. SIH) w ich posiadanie Robercie!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Michał 4 sie 2016, o 09:10

MSchlesinger napisał(a):Czy moje przeczucie, że jest on wśród nas i dziś, jest słuszne? :>

Nigdy się tego nie dowiemy!

Bardzo się cieszę, że zostały choć strzępki materiałów z tamtych lat. Na pewno świetnie posłużą naszym archiwom.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 4 sie 2016, o 10:30

Michał napisał(a):
MSchlesinger napisał(a):Czy moje przeczucie, że jest on wśród nas i dziś, jest słuszne? :>

Nigdy się tego nie dowiemy!

Bardzo się cieszę, że zostały choć strzępki materiałów z tamtych lat. Na pewno świetnie posłużą naszym archiwom.


Szczątkowe informacje potęgują ich wartość. To właśnie fascynuje mnie, jako naczelnego archiwistę, w tym okresie.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez RDH 5 sie 2016, o 14:40

Wszystko to, do czego mam dostęp akurat jest związane z dawnym Kurierem Sclavińskim, którego strona ma się całkiem dobrze. Tam znajduje się mnóstwo informacji prasowych, podsumowanie (jedynego rozegranego) sezonu Sclavińskiej Ekstraklasy i mapy, których już nie pamiętam.

Oczywiście wszystko znajduje się na WordPressie: http://kuriersclavinski.wordpress.com

Sam chętnie dodałbym coś jeszcze, ale w ostatnich dniach nie będę miał aż tylu możliwości. Nie mniej powrócę do tematu i jeszcze czegoś poszukam. Na razie musi wystarczyć taka skarbnica. ;)
/-/ Robert Dąbski-Hans

Były prezydent Trizondalu;
Zarządca Sclavinianu;
Redaktor Naczelny The Politique;


http://thepolitiquepage.wordpress.com
Avatar użytkownika
 

Re: [WYDARZENIA] Secesyjne Królestwo Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 6 sie 2016, o 09:40

RDH napisał(a):Oczywiście wszystko znajduje się na WordPressie: http://kuriersclavinski.wordpress.com


To jest niewątpliwie cenne źródło z tego okresu, dziękuję!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Następna strona

Powrót do Wydział Historii i Nauk Humanistycznych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron