Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wspólna historia z Teutonią ?

Badania i studia w obszarze nauk historycznych i humanistycznych
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Wspólna historia z Teutonią ?

Postprzez Guedes de Lima 11 mar 2017, o 10:36

Drogi Sławomirze, mam nadzieję, że gdy tylko znajdę czas na aktywną działalność w granicach Konsulatu, siądziemy wspólnie do historii Teutonii i Sclavinii. Jak już ustaliliśmy, łączy nas sporo i możemy to połączyć w jedną, spójną historię obu narodów!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 cze 2017, o 16:52

Jak dobrze wiesz zawsze z niekrytą radością patrzymy w stronę Konsulatu. Jako naszego bliskiego sąsiada, dlatego z całego serca będę dążył do opracowania wspólnych wątków historycznych.
Niestety jednym z ograniczeń, może być real i sprawy z tym związane . Jednak gdybyśmy opracowali to co do tej pory zostało ustalone, było by to na pewno niezłym startem dla tej inicjatywy.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 5 cze 2017, o 17:28

Sławomir napisał(a):Jak dobrze wiesz zawsze z niekrytą radością patrzymy w stronę Konsulatu. Jako naszego bliskiego sąsiada, dlatego z całego serca będę dążył do opracowania wspólnych wątków historycznych.
Niestety jednym z ograniczeń, może być real i sprawy z tym związane . Jednak gdybyśmy opracowali to co do tej pory zostało ustalone, było by to na pewno niezłym startem dla tej inicjatywy.

Sławomirze, dzięki za odpowiedź! Przed startem mojego realnego urlopu, tj. 12-16 czerwca, przygotuję raport na temat tego co do tej pory zostało ustalone. Po moim powrocie deklaruję, że ruszę z kopyta.
Konsul Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 26 cze 2017, o 19:19

Chciałem tylko przypomnieć o tym Raporcie na temat tego co już ustalono. Nie jest tego sporo ale zawsze to jakiś początek. Tu bym się jakiegoś szybkiego tempa nie spodziewał, ale efekty na pewno będą... To tylko kwestia czasu
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 29 cze 2017, o 11:39

Sławomir napisał(a):Chciałem tylko przypomnieć o tym Raporcie na temat tego co już ustalono. Nie jest tego sporo ale zawsze to jakiś początek. Tu bym się jakiegoś szybkiego tempa nie spodziewał, ale efekty na pewno będą... To tylko kwestia czasu

W poniedziałek wracam z urlopu. Proszę spodziewać się raportu w przyszłym tygodniu. Za opóźnienie przepraszam. Pamiętam o tej sprawie.
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Postprzez Mustafa Owski 29 cze 2017, o 21:40

Witam wszystkich serdecznie.

jakoś przeoczyłem ten temat, a nie ukrywam interesuje mnie bardzo. Byłbym chetny wziąć udział w pracach SIH, szczególnie mógłby wesprzeć tutaj powiedzmy okres odpowiadającemu realnemu "zimnowojennemu" czyli 1947 -1991, z nastawieniem na konflikty ze szczególnym udziałem Marynarki Wojennej.

Postaram sie dołożyć też coś do aktualnych prac, jednak poczekam na raport Guedesa żeby mieć lepsze pojęcie co już zostało ustalone.
v-hr. Mustafa Owski h.Roch
TRUP
- kmdr ppor. Książęcej Marynarki Wojennej
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 2 lip 2017, o 15:58

Raczej nie kojarzę byśmy sie ostro z łby brali :D może i kiedyś w starożytności lub początku średniowiecza. Ale raczej dobrze nam się relacje układały...co do wspomnianego okresu to Malo mam danych. Ale handel morski byl i jest ważnym ośrodkiem łączącym nasze kraje ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 lip 2017, o 14:37

Tak mnie cały czas zastawani podział administracyjny waszych ziem w czasach dawnych ? macie taki podział-lub chociaż zalążek waszych dziejów przedintenetowych ? może jakieś nazwy miast lub ziem. Coś co ułatwi nam te prace bo mało mamy danych na start. Co dobrze i nie dobrze wróży; raz że daje spore pole do popisu, a raz że można nie jedną gafę strzelić.
U was jest tym gorzej że macie takie a nie inne sąsiedztwo w wyspie; co musiało wpływać na wasze z nimi relacje. Bo panowie z Gniewa i Galloni walczyli o podbicie całej wyspy. Co kilka razy im się udało, do tego konflikty lokalne z sąsiadami bliskimi- a może i nawet miedzy sobą. Ale to tylko moje rozważania...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 12 lip 2017, o 19:30

Ale handel morski byl i jest ważnym ośrodkiem łączącym nasze kraje ;)

Tak ważnym, że nie uszedł uwagi tropicańskich piratów :twisted:
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lip 2017, o 09:46

Widziałem, i powiem że możemy to wykorzystać z sukcesem dla nas. Daje to potencjał do tworzenia godnych przeciwników twoich piratów- po naszej stronie.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary