Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wspólna historia z Teutonią ?

Badania i studia w obszarze nauk historycznych i humanistycznych
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Wspólna historia z Teutonią ?

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 lip 2016, o 20:59

Witam serdecznie

Moim drodzy sąsiedzi, piszę tu do was gdyż poszukuję informacji o waszej przeszłości przed internetowej. Mianowicie interesują mnie nie tylko mapy z tamtych czasów, ale i historie, daty oraz lokalizacje... Jacyś mityczni władcy, legendy, ważne wydarzenia z czasów zamierzchłych. Wszystko to co jest z waszego punkty ważne, a dotyczy czasów dawnych. Coś o waszych mglistych początkach osadnictwa itp.
Dlaczego o to pytam; a to dlatego że opisując historię mojej rodzimej Teutonii chciałbym wpleść wątki dotyczące was. W mojej ocenie nie da się tworzyć naszej historii bez wspominania o was; naszych najbliższych sąsiadach. Kto wie może w dawnych czasach( jeśli wam to nie będzie przeszkadzało) wspólnie walczyliśmy z innymi wrogami. Mozę mieliśmy władców ze sobą spokrewnionych, a może czasem sami braliśmy się za bary ze sobą... Liczę że mi pomożecie i uda mi się takie wzajemnie przeplatane historie stworzyć.
Oczywiście cały czas podkreślam że tylko wtedy kiedy tego będziecie chcieli i uznacie że warto. Z mojej strony jest pełna gotowość do takiego wzajemnego budowani historii z czasów zamierzchłych. Liczę zatem na pozytywny odzew i współprace.

Z wyrazami szacunku
Rektor TIH
Gotfryd Slavik de Ruth
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Re: Wspólna historia z Teutonią ?

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:10

Wypowiadając się w imieniu Sclavińskiego Instytutu Historycznego stwierdzam, że z powodzeniem możemy nawiązać współpracę. Oczywiście, że warto stworzyć oficjalną wersję historii przedinternetowej.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 23 lip 2016, o 21:50

Bardzo mnie to cieszy. Mam zamiar na dniach, przedstawić pierwsze wstępne założenia. Mam nadzieję że okażą się on wzajemnie akceptowalne. Z kim mam konkretnie ne ten temat rozmawiać ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 24 lip 2016, o 08:18

Sławomir napisał(a):Bardzo mnie to cieszy. Mam zamiar na dniach, przedstawić pierwsze wstępne założenia. Mam nadzieję że okażą się on wzajemnie akceptowalne. Z kim mam konkretnie ne ten temat rozmawiać ?

Oczywiście proszę rozmawiać ze mną. Tak ważna kwestia jak wspólna historia przedinternetowa na pewno będzie musiała być konsultowana z władzami Konsulatu, aczkolwiek prace na tym polu będziemy wykonywać na poziomie instytutów.
Konsul Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 lip 2016, o 18:47

Zakładam że mając obydwoje tyle doświadczenia w prowadzeniu Instytów Historycznych. Damy sobie w pełni rade wzajemnie szukając takich informacji, które nie będą w szkodzie historycznej dla naszych samorządów. Ciekawi mnie jak to się w finalnej wersji wyjdzie ;)
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 25 lip 2016, o 07:55

Sławomir napisał(a):Zakładam że mając obydwoje tyle doświadczenia w prowadzeniu Instytów Historycznych. Damy sobie w pełni rade wzajemnie szukając takich informacji, które nie będą w szkodzie historycznej dla naszych samorządów. Ciekawi mnie jak to się w finalnej wersji wyjdzie ;)

Oczywiście, jestem otwarty na możliwie jak najszybsze rozpoczęcie współpracy. Ustalenia w pierwszej fazie mają być transparentne i oparte o temat na forum, czy preferujesz inną formę kontaktu?
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 lip 2016, o 17:17

Sadze że na początek, możemy swobodnie opierać wstępne ustalenia o forum i prowadzoną tu przez nas dyskusje. A w razie jakiś problemów itp pewnie uzupełnimy to o kontakty prywatne poczta-@ lub mediami społecznościowymi. Myślę też że forma na Ty lub po imieniu nie będzie dla nas obrazą :)

Zastanawia mnie też czy Sclavinia to : Miria, Nowicja,Sangraia ? są to nazwy historyczne i mają jakieś uzasadnianie. U nas mamy Slavię, Enderesję,Loardię oraz Nową Teutonię.
Zawsze mnie też zastanawiało nasi Slavinie a wasza nazwa Sclavinia, brzmi podobnie...może jacyś wspólni potomkowie?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 25 lip 2016, o 19:18

Sławomir napisał(a):Zastanawia mnie też czy Sclavinia to : Miria, Nowicja,Sangraia ? są to nazwy historyczne i mają jakieś uzasadnianie. U nas mamy Slavię, Enderesję,Loardię oraz Nową Teutonię.
Zawsze mnie też zastanawiało nasi Slavinie a wasza nazwa Sclavinia, brzmi podobnie...może jacyś wspólni potomkowie?

W chwili obecnej nie mogę odnaleźć mapy, aczkolwiek na podstawie zachowanych archiwaliów Państwowej Komisji Historycznej Rzeczpospolitej Sclavińskiej z całą pewnością mogę potwierdzić, że Sclavinia położona jest na terenach dawnej Mirii. Odnośnie zaś podobieństwa "Slavinie" do "Sclavinia", to bardzo ciekawa teza i warto byłoby głębiej to spenetrować. Pragnę zaznaczyć, że w przypadku Sclavinii to historyczna chwila, gdyż przez 9 lat istnienia nie udało się stworzyć spójnej historii przedinternetowej.
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 lip 2016, o 13:08

Tak sobie myślę że co do naszej współpracy w czasach dawnych to może w ten sposób się za to zabrać:

ok VIII w pierwsze kontakty handlowe; czasem to my do was przybywaliśmy czasem to my do was
ok 1050r. powstanie pierwszych faktorii na naszych wybrzeżach (my u was wy u nas np po jednej dwóch maks)
daje to początek pierwszym oficjalnym kontaktom. Jakieś wizyty ważnych person z obu stron w stolicach.
- Handel podstawa naszych relacji ; nie wiem czy ustalamy czym handlowano czy to bez znaczenia...
- zwalczanie piratów na morzach
-pomoc militarna na lądzie; zaciągi najemników ? około X-XII w
-Wspólna dynastia ? ślub naszej Księżniczki z waszym Księciem mn XII-XIW w
tak widzę to na początek, nie jest tego sporo ale i tak trzeba to jakoś ogarnąć. W temacie konkretnych dat i wydarzeń.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 29 lip 2016, o 09:55

Sławomir napisał(a):Tak sobie myślę że co do naszej współpracy w czasach dawnych to może w ten sposób się za to zabrać:

ok VIII w pierwsze kontakty handlowe; czasem to my do was przybywaliśmy czasem to my do was
ok 1050r. powstanie pierwszych faktorii na naszych wybrzeżach (my u was wy u nas np po jednej dwóch maks)
daje to początek pierwszym oficjalnym kontaktom. Jakieś wizyty ważnych person z obu stron w stolicach.
- Handel podstawa naszych relacji ; nie wiem czy ustalamy czym handlowano czy to bez znaczenia...
- zwalczanie piratów na morzach
-pomoc militarna na lądzie; zaciągi najemników ? około X-XII w
-Wspólna dynastia ? ślub naszej Księżniczki z waszym Księciem mn XII-XIW w
tak widzę to na początek, nie jest tego sporo ale i tak trzeba to jakoś ogarnąć. W temacie konkretnych dat i wydarzeń.

Sławomirze,

Podzielmy sobie na początek obszar działania na poszczególne epoki. Proponuję:

• Prehistoria - od n.n. do 5000 lat p. n. e.
  • Starożytność - do 476 n. e.
  • Średniowiecze - do 1492 roku
  • Nowożytność - do 1914 roku
  • Współczesność

Uważam, że możemy pominąć we wspólnych relacjach pierwszą epokę i skoncentrować się na VIII w. n. e., które obfitowały w kontakty handlowe. Powinniśmy jednak umiejscowić te fakty w oparciu o mapy, a także uwzględnić kontekst historii Księstwa Sarmacji. Czy TIF dysponuje takimi materiałami źródłowymi?
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Wydział Historii i Nauk Humanistycznych