Strona 1 z 9

Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 23 maja 2016, o 21:32
przez Grimknur
W końcu jest, w końcu stało się to na co wielu czekało, powstał zalążek żywiołu wody. Po wielu groźbach i nakazach ogarnięcia się (nie było, ale narracja lubi przyjmować emocje) w końcu jest tutaj i czeka.

Żywioł wody, woda, substancja niby magiczna, a jednak taka typowa, dostępna dla każdego w jego własnym domu (pod warunkiem, że ma studnię lub regularnie opłaca rachunki). Jedna z nielicznych substancji opisujących żywioł, która w prosty sposób daje się kontrolować każdemu z nas, która dodatkowo występuje w każdym możliwym stanie skupienia, bo czy jesteś w stanie zamrozić ogień? Czy jesteś w stanie wyparować wiatr? Czy jesteś w stanie upłynnić ziemię? Czy jesteś w stanie uporządkować chaos?

Do stworzenia idealnego świata, do stworzenia harmonii potrzebna jest odpowiednia dawka wszystkich żywiołów, jednak dla człowieka najważniejszym jest woda. Jak każdy wie, każda istota zbudowana jest w znacznej większości z wody i do podtrzymania naszego życia wody tej potrzebujemy (chociaż Ci z Teutoni nie zawsze pamiętają, że wody można użyć do czegoś innego jak tylko "wlanie se jej do ryła").

Wkrótce pojawia się tutaj podstawowe informacje, techniki magiczne, zwykłe, wszystko co tylko będę miał zamiar przekazać Wam.

Czekajcie, a będzie Wam czekane.

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 23 maja 2016, o 22:02
przez Sorcha
Czekam z niecierpliwością na "lanie wody" ;)

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 23 maja 2016, o 22:07
przez Irmi
A czary albo jak powiedziała Arcyiedźma"lanie wody" też będzie?

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 23 maja 2016, o 22:18
przez Eradl
Poczuj potęgę świeżej wody!( to z hearthstona XDjakaś legendarka nie pamiętam jaka) woda jest spoko, dzięki niej mamy piwo.

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 24 maja 2016, o 21:03
przez Sorcha
Najlepsza jest woda Junga z wodociunga ;)

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 24 maja 2016, o 21:59
przez Eradl
XD Najlepsza woda to ta która nadaje się do spożycia, albo ta z której robi się piwo :) Bogowie móż i oceanów są łaskawi!

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 25 maja 2016, o 00:03
przez Paczenko
Są łaskawi, są, ale nawet oni robią wyjątki za świętokradztwo! :P

Czar defensywny: podtapianie

PostNapisane: 25 maja 2016, o 12:51
przez Grimknur
Krótkie informacje dla niewiedzących, czary możemy podzielić na dwa typy (ZAWSZE!), defensywne i ofensywne, udane i nieudane, pomocne i przeszkadzające. Kategorii czarów jest wiele, ale zawsze są tylko dwa typy, gdzie jest biel, tam musi być i czerń, nie ma nic pomiędzy, to jest wymysł fanów świata analogowego, podczas gdy tak naprawdę jest tylko 1 i 0.

Prosty czar, polegający na podtapianiu, można to zrealizować na wiele sposób, jednak najlepszy jest ten, który możemy zaliczyć do typu udanego. Dziś opiszę najskuteczniejszy sposób na podtapianie kogoś, kto wtargnął do Twego domu (dlatego defensywny, ponieważ bronimy się przed potencjalnym okupantem), umiejętność więc przydatna, praktyczna i czasami bardzo przyjemna.

Wielu spyta jak podtapiać, ano, można wystrzelić strumień wody z palca, w zależności od ilości palców (pozdrowienia dla pana Zbycha z tartaku, który wszystkimi swoimi palcami jest w stanie pokazać tylko pięć... rzymskie) można wystrzelić tyle różnych strumieni. Strumień wody (fi) bezpośrednio zależy od średnicy palca (r) oraz mocy skupienia się nad danym czarem (Ws). Wszystko więc możemy w prosty sposób policzyć z prostego wzoru, gdzie x odpowiada ilości palców strzelającego:

fi = x * r * Ws + C,

gdzie C to jest bliżej nieokreślona zmienna, która zmienia się w zależności od różnych czynników takich jak zanieczyszczenie pod paznokciami, stosowanie wodoodpornego lakieru do paznokci itp., zmienna przyjmuje zazwyczaj wartości ujemne, ale może być też dodatnia, jednak ciężko określić kiedy i jaka będzie (dla uproszczenia wartość tę można pominąć, ale chciałem być dokładny)

Niestety, jak łatwo policzyć, podstawiając do tego wzoru konkretne wartości widać, że strumień wody jaki jesteśmy w stanie wystrzelić jest dosyć mały, główny wpływ na to ma mała wielkość naszych palców, gdybyśmy mieli palce jak trąba słonia, to wtedy co innego, a tak, no mówi się trudno.

Jak więc skutecznie podtapiać? Opisaną wyżej metodę preferuję do gaszenia świeczek, do podtapiania stosuję metodę na wróżbę z lustra wody. Metoda całkiem prosta, jedyne co potrzebujemy to pojemne narzędzie, woda (może być wystrzelona z palców, ale ja preferuję tę z kranu) i jakiś teutończyk jako asystent do ćwiczeń. Wodę zawsze trzymamy w odpowiednim naczyniu, złego teutończyka prosimy o to, by oszczędził biednych nas, a my w zamian za ten dar przepowiemy mu przyszłość z lustr wody, musi się tylko pochylić, a my dokonamy reszty. Gdy tylko się pochyli, należy złapać go za kłaki (kark, gdy nie posiada owłosienia) i ryjem do naczynia aż straci dech. Czasami gdy osobnik zbytnio się wyrywa, a woda rozlewa się (a później jest dużo sprzątania, wiec lepiej tego unikać), można pomóc sobie jakimś ciężkim narzędziem typu młotek, żelazko, martwy kot czy bochen chleba, wtedy czasami podtapianie jest już zbędne, ale nie oszukujmy się, liczy się zabawa.

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 25 maja 2016, o 16:07
przez Sorcha
Ja to tam prosta kobieta, nie mam takich wyliczeń, ot zbieram ziółka, czasem jakąś żabę, a Brat widzę, że fakultety czarostwa kończył, gratuluję :)

Re: Kowen - Żywioł Wody

PostNapisane: 25 maja 2016, o 16:40
przez Baszar
Ciekawie przedstawione informacje wielki plus.