Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kowen Czarownic #01 - Symbole

W dzikich ostępach ferskiej puszczy gromadzą się i radzą.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: Kowen Czarownic #01 - Symbole

Postprzez Eradl 13 maja 2016, o 09:08

Racja, zgadzam się że na pewnym poziomie trzeba przyjąć uproszczenie( w końcu nie przeprowadzamy tu dogłębnej analizy historycznej XD chociaż, mogło ty by być ciekawe) problem jest w tym że nadużywanie tego jest... dość ryzykowne, zauważyłem to u siebie na uczelni: Nie przedstawiaj własnych opinii, ktoś mądrzejszy od ciebie już to zrobił więc powtórz to co zostało wcześniej powiedziane, nie myśl, nie pytaj... to nie jest dobry pomysł, za dużo rzeczy zostało uproszczonych, no ale mniejsza.

hmmm... podsunęło mi to pewien pomysł...chyba.
por. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Paczenko 13 maja 2016, o 12:55

Ja się uczyłem w szkole wojskowej. Już dosyć dawno temu, będzie trzydzieści lat. I to nie jest tak, że przedstawiam czyjeś opinie, umiem wyciągnąć własne wnioski :)
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez Sorcha 13 maja 2016, o 15:25

O! Chłopcy jak zwykle zeszli na zabawę w wojenki i żołnierzyki :)
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Eradl 13 maja 2016, o 16:11

Nie neguje tego że ktoś wyciąga własne wnioski, bardzo mi się to podoba :) prztoczyłem tylko to czgo byłem świadkiem i niestety uczestnikiem :)

@ Sorcha

Niestety my faceci tak mamy :) wojenka jest... to teraz można porozmawiać o alkoholach XD
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
Królestwo Baridasu

Postprzez Grimknur 13 maja 2016, o 18:49

Najlepsza wojna to taka, która jest daleko od Ciebie, takie to mi się nawet podobają, mogą se być. Masz przynajmniej gwarancję, że do Ciebie nie dojdzie.

A w alkoholach, to ja mam zamiar niedługo zacząć się bawić w ważenie browaru, ktoś kiedyś robił coś? :D
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Eradl 13 maja 2016, o 20:17

Ważenie browaru? Ładnie :) co konkretnie? Dolna/górna fermentacja? Jakieś lagery, souty, marcowe, pilsy, portery? Bo nie powiem ważenie piwa brzmi ciekawie :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Paczenko 13 maja 2016, o 21:00

Do ważenia browaru potrzebna jest waga :P

Natomiast co do warzenia, to kiedyś piłem podpiwek robiony przez mego dziadka. W życiu nic lepszego nie piłem.

Postprzez Eradl 13 maja 2016, o 21:11

Ups... warzenie a warzenie racja :) mam w okolicy pub który sam warzy piwo wedle własnych receptur chyba cztery rodzaje... albo pięć mniejsza, nigdy nie piłem tak dobrego pszenicznego i miodowego jak tam, mucha zdycha nim usiądzie :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Grimknur 14 maja 2016, o 12:44

Paczenko napisał(a):Do ważenia browaru potrzebna jest waga :P

No tak, ale zanim zacznę warzyć, muszę najpierw zważyć składniki i takie tam. :)

Przyznaję się do popełnionego czynu bez bicia, zgrzeszyłem i proszę o rozgrzeszenie. :) A jakie piwo? Mieszkam na ósmym piętrze i raczej wszystko będzie stało na szafce, wiec stawiałbym na górną fermentację. :) A na poważnie to jak wrócę, dowiem się ile czasu będę siedział w Polsce, może zacznę odkładać fundusze na niezbędny sprzęt, a dopiero później wybiorę co będę robił. Chociaż znając życie to coś co się szybko robi, ma moc i chociaż trochę smaku, bez niczego określonego, ważne by zrobić swoje. Pewnie będzie śmierdzieć, będzie wykrzywiać ryj, będzie obrzydliwe w smaku, ale przynajmniej będzie swoje!

To jest jak z moczem. Jak sam sobie obsikasz buty to jest spoko, wytrzesz w trawę i tyle, ale gdy Ci ktoś obsika to już od razu awantura...
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Paczenko 14 maja 2016, o 20:14

To dobre porównanie :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kowen Czarownic, Wiedunów i Szeptunów