Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kowen Czarownic

W dzikich ostępach ferskiej puszczy gromadzą się i radzą.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: Kowen Czarownic

Postprzez Sorcha 6 kwi 2016, o 16:07

Powinniśmy w coś v-wierzyć, coś czcić, ciekawa jestem w jakim kierunku chcecie iść. Ze swej strony proponuję Koło Roku (4 pory roku, 4 żywioły i związane z tym bóstwa). Chodzi o to by była to nasza własna interpretacja/twórczość nie ta z internetu, ale podstawy można zachować. Czekam na wasze propozycje, może macie coś lepszego, innego.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Irmi 6 kwi 2016, o 16:18

Ja jestem jak najbardziej za żeby wierzyć w koło roku. Dzięki temu możemy mieć tajemna moc która możemy czerpać z 4 żywiołów i por roku a i tez każdy z nas może być np wiedźmą ognia i moc czerpać z ziemi albo innych
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sorcha 6 kwi 2016, o 16:58

Irmi napisał(a): każdy z nas może być np wiedźmą ognia i moc czerpać z ziemi albo innych

Właśnie dokładnie mialam to na myśli, każdy z nas będzie miał swój żywioł, z tym, że dobrze by było gdyby każdy po krótce go opisał (jaką ma moc, czy są jeszcze jakieś bóstwa podrzędne, jakie może dzięki temu żywiołowi czynić czary).

Poczekamy jeszcze co Brat Laurencjusz na to, a i trzeba jakąś czwartą osobę wciągnąć :)
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Grimknur 7 kwi 2016, o 13:08

O wiedźmy z haczykowatymi nosami!

Nie idźcie tą drogą, powtarzam ja Wam. Prawdziwe czarownice i jedyne wiarygodne, jak dla mnie, to te opisane w świecie Pratchettowym i uważam, że takiego wizerunku powinnyście się trzymać. Siłę macie reprezentować sobą, żadnych czarów (te są dla słabych magów), żadnego czerpania mocy z żywiołów, wszystko siedzi w naszych głowach, to one są mocą.

A co z zamianami człowieka w żabę czy inną jaszczurkę? Co ze strasznymi babami co to zjadają dzieci na kolację? Wiadomo przecież, że to wszystko to bajki! No chyba, że taki człowiek wyjątkowo podpadnie, a dzieciak wygląda na wyjątkowo smacznego.

Wprawdzie mam długie włosy, długie i zniszczone paznokcie, pieprzyk na brodzie i lekko owłosione cycki, to jednak jestem samcem i na czarownicę się niestety nie nadaję, ale jednak mogę być przyjacielem czarownic, a wiadomo, że każda z nich musi mieć kogoś pośród zwykłego i prostego ludu.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Sorcha 7 kwi 2016, o 13:47

Choć kowen ma nazwę czarownic, to jest to miejsce wiedźm i wiedźminów, strzyg, jednostek nietuzinkowych ;)
Nie ważne jak wyglądasz, tu mają miejsce wszyscy, Twe słowa tak dobitne, a mądre zarazem mogą tylko wzbogacić naszą gromadę, zatem nie zastanawiaj się, tylko czyń nam przyjemność bycia nie tylko naszym przyjacielem lecz rownież współtwórcą naszej jakże magicznej małej społeczności.
Pragnę zaznaczyć, że nie wszystkie wiedźmy są stare, jest kilka młódek :D
A wygląd o niczym nie świadczy, zmarszczki i siwy włos to oznaka mądrości i doświadczenia życiowego :D
Przyłącz się, a nie pożałujesz :)
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Grimknur 7 kwi 2016, o 14:44

Hmm, skoro tak została przedstawiona sytuacja to rozważę, jeszcze nie wiem jako kto, ale postaram się do Was dołączyć, gdy tylko znajdę w sobie odpowiednią motywację. Na chwilę obecną zająłem się drużyną naszego Czarnolasu (już wkrótce będzie nasza), przyjdzie i czas na wiedźmowanie.

A odnośnie wyglądu się nie zgadzam! Każdy doskonale wie, że czarownica musi mieć garba (jeśli jest prosta, to garba można tanio zakupić), musi mieć przynajmniej kilka brodawek na twarzy (też powinny być gdzieś do nabycia, jeśli nie są, to trzeba uzupełnić lukę w Księstwie), krzywy nos no i oczywiście niezbyt zdrowe zęby i straszliwy odór z ust (oczywiście tylko na żądanie). Wiadomo dlaczego, każda przecież wiedźma musi dbać o tego ostatniego zęba, bo sepleniąca wiedźma traci szacunek!
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Irmi 7 kwi 2016, o 19:22

Oh dołącz do nas powtarzam jam Ci. Idealnie nadajesz się na wiedźmina :)
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sorcha 7 kwi 2016, o 20:15

O! Odnośnie wyglądu, to czy przypadkiem się gdzieś nie spotkaliśmy? Opis pasuje do mnie jak ulał, to cała ja :D
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Irmi 7 kwi 2016, o 21:17

Sorcha,

Przecież ty jak na wiedźmę wyglądasz znakomicie! :D ja nie wiem jakie ty specyfiki stosujesz albo jaką magią się parasz, ale kurde no wyglądasz nieziemsko :D a może zdradzisz mi ten sposób?
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sorcha 7 kwi 2016, o 21:41

Tak mówisz :oops: :o to chyba ja mam inne lustro :D
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu