Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanie do MF w sprawie podwyżki cen żywca wieprzowego

Organ Kierowniczy Kraju. Miejsce komunikatów władz, pytań od ludu i źródło monarchofaszyzmu oświeconego.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Pytanie do MF w sprawie podwyżki cen żywca wieprzowego

Postprzez Remigiusz L. 5 mar 2019, o 11:06

JO Namiestniku,
Poważany Ministrze,


Jak donosi Grodziska Agencja Prasowa, w poniedziałek doszło do rządowej podwyżki cen żywca wieprzowego. Jaki wpływ będzie miała ta decyzja na sytuację gospodarczą i finansową Starosarmacji?

Oczywiście, odkąd burmistrz Grimknur doprowadził do emancypacji świń w Ferze, a po Gellońskich Pustkowiach zaczęły grasować zombie pigmany zbiegłe z sarmackiego serwera Minecraft, zarówno liczba konsumentów wieprzowiny, jak i rzeźników spadła. Nadal jednak jest ich dużo w pozostałych obszarach STS, choćby w samym regionie centralnym z Grodziskiem na czele. Jednocześnie wyniszczenie Gellonii doprowadziło do niemal całkowitego upadku hodowli świń w naszej prowincji, większość więc wieprzowiny jest importowana ze Sclavinii (co ma ten plus, że mięso jest już uwędzone w smogu). Wobec tego podwyżka nie wesprze w żadnym stopniu miejscowych hodowców, uderzy za to w rzeźników i szeregowych miłośników wieprzowiny. Należy również przypomnieć, że ostatnie tumulty doprowadziły na skraj załamania produkcję kukulicy. W połączeniu z nieuchronną podwyżką cen wieprzowiny może to poskutkować ogromnym wzrostem niezadowolenia społecznego.

W związku z powyższym chciałbym zapytać, czy decyzji rządu nie należy uznać za antysarosarmackie machinacje Centrali zmanipulowanej przez wrogie nam środowiska teutońskie i baridajskie, i czy nie powinna się ona spotkać ze zdecydowanym przeciwdziałaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Pytanie do MF w sprawie podwyżki cen żywca wieprzowego

Postprzez piwniczak 5 mar 2019, o 20:08

W moim odczuciu powinniśmy się uniezależnić od importu wieprzowiny ze Sclavinii, bo przecież wiadomo, że co najmniej połowa mięsa, które zakupujemy, jest tak naprawdę pochodzenia teutońskiego. "Producenci" mięsa w Sclavinii po prostu rozbierają zakupione półtusze i tym samym przebijają kraj pochodzenia na swój.

Na tę chwilę władze prowincji powinny uruchomić rezerwy mięsa, by zapobiec wzrostowi cen w Starosarmacji, ale wydaje mi się, że powinniśmy importować mięso bezpośrednio z regionów produkujących, pomijając marże narzucane przez Sclavinię, co pozwoli trochę zredukować podwyżki cen, ale docelowo i długofalowo należy dokonać rekultywacji części obszarów Gelloni, by zapewnić tereny na potrzeby resuscytacji produkcji mięsa w naszej prowincji. Nie może być tak, że jesteśmy tak mocno uzależnieni od innych krajów. Musimy być w jak największym stopniu niezależni, doprowadzając do sytuacji, w której większość wieprzowiny, wołowiny i drobiu pochodzi z rodzimej produkcji, a starosarmacki kunszt wędliniarski znów będzie zachwycać ludzi na całym mikroświecie. Jak dziś pamiętam, gdy mój dziadek suszył na strychu palcówkę kasztelańską, a na święta wędził hurtowe ilości szynki "kukulicówki" dla całej rodziny i sąsiadów. A teraz? W sklepach mielonka teutońska i parówkowa. No ludzie!
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Pytanie do MF w sprawie podwyżki cen żywca wieprzowego

Postprzez Remigiusz L. 5 mar 2019, o 22:57

Pomijając kwestię, czy mamy w ogóle jakieś rezerwy mięsa, nasuwa się pytanie, czy miałby diuk ochotę je jeść. Nasze chłodnie nigdy nie były w najlepszym stanie, a odkąd Pałac Namiestnikowski zaczął oszczędzać na prądzie, by móc uruchomić program dotacji, mięso pewnie znacznie się nadpsuło. Oczywiście nie twierdzę, by sam diuk musiał korzystać z tych rezerw, macie zapewne w rozległych włościach własne hodowle i rzeźnie, no ale jeśli chcemy wchłonąć Sclavinię i Hasseland, to musimy dbać o siły witalne całego narodu, a nie tylko arystokracji.

Oczywiście zgadzam się, że powinniśmy być niezależni (choć rekultywacja Gellonii zapewne będzie wymagała masowego odstrzału mutantów). Poszedłbym nawet krok dalej - powinniśmy zacząć dominować na zagranicznych rynkach. Niech Sclavińczycy zobaczą, jak wspaniałe specyały otrzymają, jeśli zgodzą się na fuzję. Niech do Teutonii trafi wieprzowina, której nie uda się sprzedać gdzie indziej, by choć w ten sposób zaświecił tam jakiś ognik cywilizacji. A może przy okazji kilku Teutończyków od nadmiaru tej cywilizacji się udławi, co już czyniłoby grę wartą świeczki!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Pytanie do MF w sprawie podwyżki cen żywca wieprzowego

Postprzez Zombiakov 7 mar 2019, o 23:33

Spokojnie, spokojnie. Czy wy żywi, rzeczywiście musicie jeść te świnie ? A gdyby tak zerwać z paradygmatem mięsa ?

Popatrzcie na to jak na początek nowej epoki, ciężkich czasów dla warzyw i owoców. Wegetariańskiej apokalipsy.
Zmodyfikujemy genetycznie ziemniaki, marchew i uczyńmy je smakowitymi jak świnie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
 


Powrót do KC Sarmackiej Zjednoczonej Partii Monarchofaszystowskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość