Strona 1 z 1

Exposé Namiestnika Starosarmacji

PostNapisane: 2 paź 2018, o 10:35
przez piwniczak
Czuj, czuj,

miałem napisać to wcześniej, ale tak się akurat złożyło, że trochę się to przesunęło w czasie. Nie mniej jednak nie porzuciłem Starosarmacji i już rozpocząłem pierwsze prace. Powołano ministrów, zmianie uległ burmistrz Grodziska, poszukiwany jest minister informacji, zrobiono porządki w zatrudnionych w instytucjach prowincji.

Co jest moim celem? Restauracja i reaktywacja prowincji.

Jednak moje chęci nie wystarczą, jeśli nie będzie zaangażowania ze strony mieszkańców Starosarmacji. Tak to działa od wieków i nic w tej materii się nie zmieniło. Jedna osoba wiele pociągnąć nie da rady.

Po pierwsze chcę zrobić porządek. Porządek ze stroną (ktoś chętny do edycji treści?), porządek na forum (nadmiarowe działy, działy zagnieżdżone jeden w drugim, nieaktualne "regulaminy działu"), odświeżenie profilu prowincji w DSG. Szerokie wykorzystanie opracowanych za JO Namiestnika Tłustodupo herbów starosarmackich miast. Tu nie ma co się rozpisywać. To administracyjne rzeczy, które należy zrobić. Tę część mogę wziąć na siebie.

Reaktywacja prowincji. Tu liczyłem na pomoc ministra informacji i promocji, byśmy mogli odkopać markę "Starosarmacja" i naszą bytność w Księstwie zaznaczyli dobitniej niż jedynie herbem na stronie głównej. Musimy działać, by o nas mówiono. Obecnie wszystkie regiony są raczej wycofane, a to doskonała okazja, by zrobić krok do przodu i się wybić.

Sport. Snooker. Tu zawsze byliśmy siłą. Zawsze stanowiliśmy pewien fundament. Warto do tego wrócić, bo mamy tradycję, która nie powinna zostać zapomniana i która daje nam potencjał, by się wybić. Dlatego też Ministrem Sportu został nie kto inny, a Ziutek. Legenda sarmackiego snookera.

Narracja. Tu bardzo liczyłbym na wsparcie burmistrzów miast. Chciałbym, by miasta zaczęły o sobie pisać. Trybuna Diuków z chęcią udostępni swoje łamy i utworzy serie prasowe dla poszczególnych miast, które nie mają swojej własnej gazety. Zasób libertów mamy, więc prowincja gotowa jest płacić za każdy artykuł. To ureguluje się stosownym dekretem, ale 10 000 - 15 000 lt za artykuł, do 3-4 artykułów per miasto płatnych w ten sposób. To jest realne. Nawet gdyby każde z miast napisało jeden artykuł w miesiącu, to by był bardzo duży krok naprzód!

Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Debata. Będę się pytać i pytam Was, jakie macie pomysły dla prowincji? Co chcielibyście zmienić, poprawić, by żyło nam się lepiej, byście mieli więcej zapału do działania. Co byście chcieli robić dla prowincji? Co sprawiłoby Wam przyjemność?

To tyle z mojej strony.


Łączę wyrazy Powagi,
Obrazek

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

PostNapisane: 2 paź 2018, o 13:28
przez Hugo
Niech Powaga Was prowadzi!

piwniczak napisał(a):Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Jakiego buntu?! Tym nasz głos zdobyliście, dlatego na Was głosowaliśmy!

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

PostNapisane: 2 paź 2018, o 17:04
przez Guedes de Lima
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dla dobra jednostki i ogółu!

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

PostNapisane: 2 paź 2018, o 17:05
przez rybczak
Ziew.

Nie czytałem i nie pozdrawiam.

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

PostNapisane: 5 paź 2018, o 18:29
przez Remigiusz L.
Marudziłem, że tak późno exposé, a potem sam się pod nim nie wypowiedziałem. Już nadrabiam :)

Oczywiście jako burmistrz Soli oferuję wsparcie w rozbudowaniu narracji (mam nadzieję, że przyłączą się również mieszkańcy miasta, szczególnie, że jeden z nich obiecywał powrót do aktywności ;)).
Ponawiam też przekazaną na PK gotowość do objęcia teki Ministra Promocji jeżeli nikt inny się nie skusi. Tak jak napisałem, cudów raczej nie zdziałam, ale pewnie lepszy średnio aktywny minister niż żaden ;)

Z konkretnych planów na wspomnianą narrację - chciałem i chcę w najbliższym czasie przeprowadzić na Tropicanie kampanię testującą system wojenny. Niestety, w związku z wykruszeniem się Księcia-już-Seniora przygotowania do niej stanęły. Potrzebny jest koniecznie ktoś, kto by ogarniał mapę kampanii w trakcie jej trwania, więc przy okazji zostawiam tu ogłoszenie, że jak ktoś jest chętny, to proszę do mnie :)