Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Exposé Namiestnika Starosarmacji

Organ Kierowniczy Kraju. Miejsce komunikatów władz, pytań od ludu i źródło monarchofaszyzmu oświeconego.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Exposé Namiestnika Starosarmacji

Postprzez piwniczak 2 paź 2018, o 10:35

Czuj, czuj,

miałem napisać to wcześniej, ale tak się akurat złożyło, że trochę się to przesunęło w czasie. Nie mniej jednak nie porzuciłem Starosarmacji i już rozpocząłem pierwsze prace. Powołano ministrów, zmianie uległ burmistrz Grodziska, poszukiwany jest minister informacji, zrobiono porządki w zatrudnionych w instytucjach prowincji.

Co jest moim celem? Restauracja i reaktywacja prowincji.

Jednak moje chęci nie wystarczą, jeśli nie będzie zaangażowania ze strony mieszkańców Starosarmacji. Tak to działa od wieków i nic w tej materii się nie zmieniło. Jedna osoba wiele pociągnąć nie da rady.

Po pierwsze chcę zrobić porządek. Porządek ze stroną (ktoś chętny do edycji treści?), porządek na forum (nadmiarowe działy, działy zagnieżdżone jeden w drugim, nieaktualne "regulaminy działu"), odświeżenie profilu prowincji w DSG. Szerokie wykorzystanie opracowanych za JO Namiestnika Tłustodupo herbów starosarmackich miast. Tu nie ma co się rozpisywać. To administracyjne rzeczy, które należy zrobić. Tę część mogę wziąć na siebie.

Reaktywacja prowincji. Tu liczyłem na pomoc ministra informacji i promocji, byśmy mogli odkopać markę "Starosarmacja" i naszą bytność w Księstwie zaznaczyli dobitniej niż jedynie herbem na stronie głównej. Musimy działać, by o nas mówiono. Obecnie wszystkie regiony są raczej wycofane, a to doskonała okazja, by zrobić krok do przodu i się wybić.

Sport. Snooker. Tu zawsze byliśmy siłą. Zawsze stanowiliśmy pewien fundament. Warto do tego wrócić, bo mamy tradycję, która nie powinna zostać zapomniana i która daje nam potencjał, by się wybić. Dlatego też Ministrem Sportu został nie kto inny, a Ziutek. Legenda sarmackiego snookera.

Narracja. Tu bardzo liczyłbym na wsparcie burmistrzów miast. Chciałbym, by miasta zaczęły o sobie pisać. Trybuna Diuków z chęcią udostępni swoje łamy i utworzy serie prasowe dla poszczególnych miast, które nie mają swojej własnej gazety. Zasób libertów mamy, więc prowincja gotowa jest płacić za każdy artykuł. To ureguluje się stosownym dekretem, ale 10 000 - 15 000 lt za artykuł, do 3-4 artykułów per miasto płatnych w ten sposób. To jest realne. Nawet gdyby każde z miast napisało jeden artykuł w miesiącu, to by był bardzo duży krok naprzód!

Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Debata. Będę się pytać i pytam Was, jakie macie pomysły dla prowincji? Co chcielibyście zmienić, poprawić, by żyło nam się lepiej, byście mieli więcej zapału do działania. Co byście chcieli robić dla prowincji? Co sprawiłoby Wam przyjemność?

To tyle z mojej strony.

Łączę wyrazy Powagi,
Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

Postprzez Hugo 2 paź 2018, o 13:28

Niech Powaga Was prowadzi!

piwniczak napisał(a):Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Jakiego buntu?! Tym nasz głos zdobyliście, dlatego na Was głosowaliśmy!
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Guedes de Lima 2 paź 2018, o 17:04

Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dla dobra jednostki i ogółu!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez rybczak 2 paź 2018, o 17:05

Ziew.

Nie czytałem i nie pozdrawiam.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 5 paź 2018, o 18:29

Marudziłem, że tak późno exposé, a potem sam się pod nim nie wypowiedziałem. Już nadrabiam :)

Oczywiście jako burmistrz Soli oferuję wsparcie w rozbudowaniu narracji (mam nadzieję, że przyłączą się również mieszkańcy miasta, szczególnie, że jeden z nich obiecywał powrót do aktywności ;)).
Ponawiam też przekazaną na PK gotowość do objęcia teki Ministra Promocji jeżeli nikt inny się nie skusi. Tak jak napisałem, cudów raczej nie zdziałam, ale pewnie lepszy średnio aktywny minister niż żaden ;)

Z konkretnych planów na wspomnianą narrację - chciałem i chcę w najbliższym czasie przeprowadzić na Tropicanie kampanię testującą system wojenny. Niestety, w związku z wykruszeniem się Księcia-już-Seniora przygotowania do niej stanęły. Potrzebny jest koniecznie ktoś, kto by ogarniał mapę kampanii w trakcie jej trwania, więc przy okazji zostawiam tu ogłoszenie, że jak ktoś jest chętny, to proszę do mnie :)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do KC Sarmackiej Zjednoczonej Partii Monarchofaszystowskiej