Strona 1 z 2

Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 2 mar 2017, o 15:05
przez vhris
Osadzeni Grodzisk grają obecnie w dwóch ligach:
- Sarmacka Liga Piłkarska
- Liga Królewska

Do Sarmackiej Ligi Piłkarskiej utworzona 20 lutego 2016r. drużyna dołączyła w 26 sezonie tejże, początkowo pod nazwą Anioły 2. Po kilku zmianach nazwy oraz dwóch zmianach managerów w dniu 16 stycznia 2017r. drużynę przejął doświadczony manager Vhris wracający z v-zaświatów. W tym momencie drużyna miała na koncie 3 przegrane mecze i 1 wygrany oraz stosunek bramek 2-12. Oraz przegrany pierwszy mecz pucharowy z drugoklasowym BP Almera (1-4).
Vhris zrobił gruntowne porządki: w pierwszych dwóch tygodnia nowych rządów wyleciało 9 zawodników a dalszych 5 sprzedanych. Na ich miejsce klub zakupił 4 seniorów i 5 młodzików odmładzając skład do szalonych 23 lat średniej wieku...
Pierwszym rozegranym meczem był rewanż w Pucharach.
Wygrany.
5-0!
W kolejnej rundzie trafiliśmy jednak na Synów (aktualnych mistrzów SLP) i tam w dwumeczu musieliśmy uznać ich wyższość (0-0 oraz 0-2).
Po kilku meczach Osadzeni rozsiedli się w środkowej części tabeli trenując młodzież i szykując się walki o awans od następnego sezonu.

Do Ligi królewskiej Osadzeni zostali zgłoszeni jako nowa drużyna dnia 10 stycznia 2017r tuż przed startem 35 sezonu.
W tej lidze grają głównie młodzicy: średnia wieku drużyny to 21 lat! Nie przeszkadza to nam utrzymywać się w centralnej części tabeli. Brakuje nam jednak dobrego napastnika, a jak na złość żaden sensowny piłkarz nie chce popełnić jakiegoś przestępstwa...


A skąd w ogóle nazwa: Osadzeni Grodzisk?
Ano, klub ma swą siedzibę w Grodzisku w Centralnym Areszcie Śledczym gdzie poprzez aktywność sportową młodzi przestępcy są nawracani na drogę praworządności.
Stąd też nazwa naszego boiska: Spacerniak

Nasze hasło:
Bądźcie z nami - alby my przyjdziemy do Was. W nocy!

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 2 mar 2017, o 15:06
przez rybczak
Potwierdzam, sam osobiście akceptowałem wniosek Naczelnika o wymianę betonu na Spacerniaku. Po usunięciu prętów zbrojeniowych nieco spadła ilość kontuzji a i tempo gry się nieco podniosło (przynajmniej tak relacjonował mi Naczelnik).

Pozdro do więzienia, zobaczymy się na wolności!

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 5 mar 2017, o 20:04
przez vhris
Na początek reacja w tego co się działo w SLP:
No proszę, cóż za emocje w Arnivike!
Pomimo tego iż trener poinformował p. Juliette (trenerka Vikingów) o tym jaką formacją planuje zagrać to ta potraktowała to jako dowcip. A tu psikus! Vhris wystawił do boju skład 3-4-3 i zaledwie 1 juniora. No i w sumie przyniosło to 3 pkt dla Osadzonych. Ale za to w jakim stylu!
Wynik 4-0 nie zdarza się często...
Tym samym podskoczyliśmy na 4 miejsce w tabeli i do trójcy brak nam zaledwie 3 punktów (i worka bramek, ale to strzegół).
Z dodatkowych wieści: Trener vhris po raz kolejny trenerem kolejki i aż 3 Osadzonych w najlepszej jedenastce!
Mamy walczyć o awans już w tym sezonie?

A co tam w Lidze Królewskiej słychać?
Ano udało nam się zremisować z liderem, Olympic Vienbien 1-1. Całkiem przyzwoity wynik. Tu akurat szans na awans już dawno nie mamy - tracimy 11 punktów a zostały 4 mecze. W związku z czym ogrywamy młodzież na maksa. Spodziewam się minimum 4 dubletów - w końcu WR młodzików na poziomie 18 do czegoś zobowiązuje!

Kolejna relacja za tydzień :)

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 6 mar 2017, o 15:42
przez vhris

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 16 mar 2017, o 15:50
przez vhris
Do drużyny dołączył 17-letni Garvan Cahal.
Odsiaduje wyrok 12 lat za zabójstwo pierwszego stopnia, więc jest nadzieja że zawodnik ten zostanie z nami na dłużej.
Po zweryfikowaniu jego predyspozycji został przypisany do formacji ataku a jego przywódcze zdolności wskazują, że być może już niedługo przejmie opaskę kapitana.
Zresztą jeszcze na wolności dowodził swoistą bandą trudniącą się wymuszeniami i włamaniami. Wpadł w ręce sprawiedliwości (i nasze...) po długim ponadrocznym śledztwie.
Zawodnik ten pomimo swoich 17-lat ma całkiem niezły zmysł piłkarski i liczymy, że za 2-3 sezony będzie solidnym wsparciem.
Starzy managerowie zapewne pamiętają jego legendarnego wujka - nomen omen o tym samym nazwisku. Trener RCA może poratuje statystyką rozegranych meczy przez starego Cahala ale rozegrał zdaje się ponad 200 meczy!
Czy młody Garvan pójdzie w ślady wujka i będzie brylował na liście strzelców?
Zobaczymy...
A już niebawem jego pierwszy mecz przeciwko TKKF Czarnolas. Zapraszamy do Czarnolasu aby dopingować naszym, zgodnie oczywiście z naszym hasłem: Przyjdź do nas albo my przyjdziemy do Ciebie!

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 16 mar 2017, o 16:10
przez Cudzoziemiec 1
Dokładnie 196 spotkań, 120 bramek, w tym 38 w pucharach, 31 asyst, w tym 9 w pucharach. 18 żołtych kartek. Ani razu w jedenastce kolejki ;)

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 16 mar 2017, o 20:24
przez vhris
Dzięki Robercie!
Garvan był szarą eminencją pracującą na cały zespół. Nigdy nie pchał się na świecznik ale już sama średnia 0,66 bramki na mecz mówi bardzo dużo o nim :)

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 18 mar 2017, o 22:38
przez vhris
Garvan Cahal w pierwszym swoim meczu otrzymał ocenę 5. Czyli nieźle, bo powyżej jego skilla.
Z kolei Derick Quinton, 27-letni napastnik zrobił coś co widzę po raz pierwszy w swej karierze: Zdobył w jednym meczu, Ba! W jednej połowie meczu, a wręcz w ciągu 24 minut 4 gole!. Nieźle...
Z pozostałych njusów: Rozbiliśmy TKKF 5-0 i trzymamy tempo pogoni za Dyskobolią zmniejszając dystans w różnicy bramek...

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 20 mar 2017, o 11:22
przez vhris
Liga Królewska powoli zmierza ku końcowi - został nam do rozegrania ostatni mecz, totalnie o pietruszkę. Pierwsza dwójka odjechała na tyle daleko (10 pkt różnicy między 2 a 3 zespołem!), że wszyscy radośnie ogrywają młodzież.
Tak też się dzieje i u nas. I tu mamy ciekawy eksperyment społeczny. Jak się dowiedziałem od supportu wartość WR i rozwój zawodnika jest rozliczana dwusezonowo.
W sensie, zawodnik mający skill 6 ma realną wartość skilla w przedziale 5.50 - 6.50. WR na poziomie 17-18 nie gwarantuje wzroztu skilla o 2 cegły ale na 99% będzie miał widoczny wzrost o 1 cegłę.
Zobaczymy.
Póki co - a mamy jeszcze 1 mecz - 5 zawodników ma WR równe 17 a aż dwóch ma już 18pkt!
CHR już w przyszłym tygodniu a ja już się niecierpliwię :)

Re: Osadzeni Grodzisk

PostNapisane: 4 wrz 2017, o 23:00
przez vhris
Osadzeni dorobili się nowego logo:

Obrazek

A tak poza tym to świętujemy już awans do Drugiej Klasy!