Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Anioły Grodzisk

Starosarmacja sportem stoi. Piłka? Snooker? A może Formuła 1?
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 9 lip 2018, o 11:54

Pożegnanie

W dniu wczorajszym drużyna Aniołów pożegnała trzech zawodników. Rezerwowego bramkarza — Rogera Fåglefelta (31, 12); wychowanka klubu, obrońcę — Lassego Laitilę (30, 11); i zasłużonego, choć już zmęczonego pomocnika Knuta Hjelmeseta (32, 13).

"Podjęliśmy trudną decyzję. W którymś momencie musimy postawić na mociejszy udział młodszych graczy, dać odejść starszemu pokoleniu, inwestować w perspektywiczną młodzież, wzmacniać formację. Pożegnanie Lassego i Knuta zabolało nas szczególnie, z Rogerem było nieco łatwiej." — powiedział selekcjoner anielskiej drużyny.

Lasse Laitila zagrał w 139 spotkaniach, strzelił 4 bramki (1 w pucharach), asystował przy 6 (2 asysty w pucharach), zgarnął 13 żółtych kartek i raz znalazł się w 11 kolejki.

Knut Hjelmeset zagrał w 234 meczach (11 wynik w historii klubu), zdobył 28 bramek (6 w pucharach), asystował przy 27 kolejnych (10 w pucharach) - to 13 wynik w historii drużyny, zebrał 32 żółte i 2 czerwone kartki i 15 razy meldował się w 11 kolejki.

Roger zagrał w 12 spotkaniach.

Rozpoczynamy polowanie. Na pierwszy ogień idzie wzmocnienie formacji defensywnej. Nie szczędzimy. Środki, które mamy chcemy wydać. Jeśli się uda pozyskamy także młodego bramkarza, który będzie zdobywał szlify przy doświadczonym Wardzie. Na ten moment jednak nie polanujemy dalszych zmian w pomocy, ani w ataku. Na pewno będziemy dalej myśleć o odmładzaniu i wzmacnianiu defensywy.

Średnia wieku B+O wynosi obecnie 28,2 lat (12,3 belki); P to 26,2 lat (10,5 belki); zaś N to 30 lat (11,3 belki). Stabilna defensywa pozwala na więcej w ofensywym aspekcie i taki model chcemy rozwijać. Budujemy od tyłu. Obecnie nasza kadra meczowa zawiera trzech młodych graczy (18-20 lat), którzy już dziś stanowią solidne wzmocnienie teamu, i potrafią dochodzić do średnio 9 belek w meczu (na 6 belek podstawowego skilla).

Okres przerwy przepracowaliśmy nieźle. Ważne zwycięstwa, poprawa formy, zgrania. Został jeszcze wybór kapitana i jesteśmy gotowi na pierwsze spotkanie. A łatwo nie będzie. Już na starcie gramy u siebie z FC Czarnolas.
Avatar użytkownika
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 17 lip 2018, o 06:42

Remis na poczatek
Zero do zera - takim wynikiem zakonczylo sie spotkanie Aniolów z FC Czarnolas, które rozgrywalismy na inauguracje 32. sezonu Sarmackiej Ligi Pilkarskiej. Nie blyszczelismy, powiedzmy to sobie szczerze. Nie stworzylismy zadnej okazji strzeleckiej, za to bronilismy dzielnie swojej bramki. Czy to wazny dla nas punkt? Bardzo.

W 39 minucie Alusio Constantina - jeden z naszych obronców - zobaczyl czerwona kartke po ataku na nogi przeciwnika. Stanelismy oko w oko z czarnoleskim Kukulem i tylko cud nas mógl uratowac. I uratowal. Nasza obrona wykopala wilcze doly, zamurowalismy bramke stawiajac najszybciej w historii scianke z regipsu i udalo sie. W drugiej polowie oddalismy nieco pola. I czekalismy na gwizdek.

Kto wie jak by sie to spotkanie zakonczylo gdyby nie fakt, ze przez 2/3 spotkania gralismy w 10. Juz w kolejnym spotkaniu czekaja na nas bycze sliwki i postaramy sie urwac komplecik. Stac nas na to.
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Sportowe życie Starosarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość