Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Starosarmacja na v-Mundialu

Starosarmacja sportem stoi. Piłka? Snooker? A może Formuła 1?
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Starosarmacja na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 4 kwi 2016, o 10:27

Na toczącym się mundialu drużyna naszej rodzimej federacji występuje pod nazwą Księstwo Sarmacji, oto jak do tej pory (3 kolejki fazy grupowej) sobie radziliśmy! Trenerem jestem... ja ;)

Droga Sarmacji na mundial została opisana w tym miejscu. I o ile oczywiście nie ma formalnie eliminacji, to minione sezony Ligi Mikroświatowej to doskonały poligon doświadczalny i rozwojowy. Po wynikach LM można było wnosić kto, jak, z grubsza sobie poradzi.

1 kolejka fazy grupowej: Kalifat Al-Farun - Księstwo Sarmacji 0 - 3 (0 - 2)

Sarmaci wybiegli na boisko w nietypowym ustawieniu 5-2-3 z nastawieniem na całkowite zniwelowanie istoty środka pola. Grana przez drużynę "długa piłka" sprawiła, że słaba ofensywa Al-Farun nie miała zbyt wiele do powiedzenia, a środek boiska stał i patrzył jak piłka lata nad ich głowami. Wynik otworzył w 20 minucie spotkania Miron Izvor, który po pięknym dośrodkowaniu z kornera wrzuconym przez Olova Eggerta uderzył z pierwszej piłki prosto w okienko bramkarza Al-Farun. Druga bramka dla Sarmatów padła już siedem minut później, gdy w pole karne dośrodkował Pier van Haren, a piłkę zgarnął i z woleja uderzył ponownie Miron Izvor! Do przerwy to były jedyne dwie bramki, i jedyne dwie okazje strzeleckie stworzone przez Sarmatów. Bramkarz Sarmacji tak się nudził w czasie tej połowy, że w przerwie selekconer nakazał puszczenie mu na słuchawkach najnowszej płyty Behemota przy jednoczesnym zaserwowaniu porcji bardzo niegrzecznych filmików, wszystko po to by utrzymać go w formie i woli walki do końca. Nie wiemy co Collado zrobił po meczu...

Na drugą połowę spotkania Sarmaci wyszli rozluźnieni. W 60 minucie meczu golkiper Al-Farun wyjmował piłkę z siatki już po raz trzeci. Tym razem po profesorsku wykończył rożnego Winston Purse, który przejął dośrodkowanie Rhysa Partona i posłał piłkę w krótki róg. Trzy do zera. Sarmaci atakowali do końca, trochę też bawili się piłką. Całkowity czas posiadania futbolówki przez naszą drużynę wyniósł ostatecznie 64% czasu gry! Stworzyliśmy 4 okazje bramkowe, 3 wykorzystaliśmy, nasi przeciwnicy poruszali się po boisku nie wiedząc co się dzieje. Szkoda jedynie kontuzji, jaką odniósł jeden z sarmackich obrońców (Severin Dehlin) tuż przed końcem spotkania. Potknął się nieszczęśliwie o piłkę i wyłożył jak długi w 84 minucie meczu. Skręcenie kostki i przerwa od występów przynajmniej w najbliższym meczu.


2 kolejka fazy grupowej: Księstwo Sarmacji - Surmenia 1:0 (0:0)

Mecz tyleż wygrany, co trudny. Surmenia, występując już pod nowym selekcjonerem (synem selekcjonera Sarmacji!) zamurowała swą bramkę całkowicie. Defensywna formacja i 5-3-2 miały być ciężkim orzechem dla sarmackich zębów. Na szczęście, nieco fuksem, ale udało się zdobyć bramkę i kolejne 3 punkty! Jedyna bramka padła dopiero w 63 minucie spotkania, gdy Miron Izvor uciekł obrońcom, dostał prosto do nogi prostopadłe podanie od Borka i posłał piłkę lekkim, f0e2J3WD.jpg
ale pewnym strzałem w krótki róg bramki bronionej przez Kaposa. Sam Kapos zszedł z boiska pięć minut później po tym jak broniąc jeden ze strzałów Sarmatów uderzył głową w słupek bramki. Lekkiej kontuzji w spotkaniu doznał także Romao Atlantico z Sarmacji, ale wróci na boisko już wkrótce. Naciągnięty mięsień to nie problem dla zespołu naszych wspaniałych tropicańskich masażystek. Sarmacja w całym spotkaniu przeważała.

62% czasu posiadania piłki, 6 okazji strzeleckich. Surmeńczykom udało się stworzyć tylko jedną groźniejszą akcję ale Collado bez problemu piłkę złapał w polu karnym.


3 kolejka fazy grupowej: Trizondal - Księstwo Sarmacji 0:5 (0:3)

Pięciu bramek w tym spotkaniu się nie spodziewaliśmy. Eksperymentalna taktyka Księstwa Sarmacji, Trizondal, który pokonał Surmenię... postawiłem wiele na jedną kartę. Efekt? Wskaźnik drużyny dla ataku Sarmacji to aż 16 belek!

Festiwal bramek rozpoczął się już w 9 minucie. Winston Purse miękko wrzucił piłkę w pole karne Trizondalu, a ta znalazła tam głowę Olova Eggerta, który skierował ją do bramki bronionej przez Duskovica. Druga bramka dla Księstwa padłą w 22 minucie, Henrique Nunes wypuścił między obrońców, a piłkę przyjął i wykończył pięknym golem Jaime Vasco Serafim. Przed przerwą udało się jeszcze zdobyć jedną bramkę — sarmaccy napastnicy znaleźli się sam na sam z bramkarzem, Parton podał do Izvora omijając golkipera, który pięknym, lekkim, technicznym strzałem wykończył akcję. Do przerwy 0:3.

Izvor wpisał się na listę strzelców raz jeszcze, w 62 minucie przyjmując na głowę dośrodkowaną z kornera piłkę, skierował ją w okienko trizondalskiej siatki. To była piąta bramka Izvora (w trzech meczach!) tego mundialu. Wynik spotkania ustalił, w 76 minucie, Rhys Parton, który powtórzył wyczyn kolegi z ataku, i również głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ofensywa Sarmatów była zgrana jak nigdy. Dali piękny koncert.

Trizondal zagrał w ustawieniu defensywnym, z ofensywnym nastawieniem, 5-3-2, zaś Sarmaci wyszli na boisko ustawieniu 3-4-3, przy czym by nie osłabiać zbytnio defensywy styl gry mieli ostrożny. Nastawili się też na granie głównie z dystansu, by zniwelować przewagę defensywną rywali. 10 okazji strzeleckich Sarmatów, przy całkowitym braku tychże u Trizondalczyków, pokazuje, że wynik nie mógł być inny. Sarmaci posiadali piłkę przez 63% czasu gry. Księstwo Sarmacji, po 3 rozegranych spotkaniach, ma na koncie 9 punktów, 3 zwycięstwa i 9 bramek, przy 0 bramek straconych.


Sarmacja w 4 kolejce odpoczywa. Kolejny mecz, w kolejce 5 gramy z Hasselandem.

Aktualna tabela:
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 kwi 2016, o 07:52

W czasie czwartej kolejki fazy grupowej KKS pauzowała, ale można poczytać o tym jak poradziły sobie inne drużyny z Rzeczpospolitej:

http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8737/0
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 13 kwi 2016, o 06:33

Niezbadane są wyroki, a póki piłka w grze, bramki są dwie... bla bla bla. Przegraliśmy. To pierwsza przegrana Sarmacji na tym mundialu, w dodatku z Hasselandem, który jak się okazuje jest bardzo dobrze dysponowany a i psychicznie lepiej wytrzymał trudy tego meczu.


Więcej: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8746/7
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 21 kwi 2016, o 10:20

13.04.2016 6 kolejka — Hasseland-Sarmacja 0:1
17.04.2016 7 kolejka — odpoczynek
20.04.2016 8 kolejka — Sarmacja-Trizondal 6:0


Jak sobie radzimy? Więcej komentarza tu: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8772/0
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 27 kwi 2016, o 18:29

W dzisiejszym, ostatnim meczu, Sarmaci stanęli na przeciwko drużyny z Kalifatu Al-Farun. To był ostatni mecz drużyny z kraju wielbłądów. Sarmacja - Al-Farun 5:0 — do przerwy Sarmaci prowadzili 4:0... i w sumie po co się szerzej rozpisywać?


Więcej, i poprzednia kolejka też, tu: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8786/0
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Tytus 27 kwi 2016, o 18:33

Gratulacje!
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 27 kwi 2016, o 18:36

Bardzo dziękujemy :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KKS na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 28 kwi 2016, o 08:41

Hasseland - Księstwo Sarmacji
To druga para ćwierćfinałowa, która miała już okazję ze sobą na tym mundialu walczyć. Obie drużyny grały w grupie C. Do tej pory spotykały się ze sobą w sumie 4 razy. Dwukrotnie zwyciężała Sarmacja, jeden raz Hasseland, raz padł remis. W fazie grupowej nastąpił podział 50/50 — jedno spotkanie wygrał Hasseland, drugie Sarmacja, oba zakończyły się wynikiem 1:0. Hasseland jest zatem mocno niewygodnym przeciwnikiem dla Sarmacji, a aktywność i umiejętności selekconera jeszcze mocniej sprawę komplikują. Porównując siłę drużyn (11 Sarmacja, 8 Hasseland), formę (14-9) czy ich wartość (57 mln vs. 20 mln) możnaby oczekiwać, że Sarmację czeka gładkie, łatwe i spokojne spotkanie. Nic jednak z tego. Zwycięzcą tego spotkania może być każdy, a o awansie zdecyduje dyspozycja dnia.

Pozostałe pary: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8789/0
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Starosarmacja na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2016, o 18:35

W dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym graliśmy z .... HASSELANDEM. Znów.

Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, a zeszliśmy z boiska z wynikiem 3:1 na naszą korzyść i awansowaliśmy do półfinałów.

Sensacyjnie zakończyły się spotkania Elderlandu z La Palmą, w którym jedyna! niepokonana drużyna fazy grupowej (8/8 zwycięstw!) La Palma uległa swym grupowym kolegom (3 porażki) z Elderlandu; oraz spotkanie Abachazji z VRP! Obok nich i Sarmacji w półfinale zagra także Wandystan.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Starosarmacja na v-Mundialu

Postprzez Cudzoziemiec 1 2 maja 2016, o 12:50

I już wiemy! W środowym spotkaniu półfinałowym przeciwnikiem Sarmacji będzie drużyna Abachazji.

Abachazja została zgłoszona do rozgrywek MUP w dniu 9 września 2015 roku, w 22 sezonie rozgrywek, czyli przed jesiennym v-Mundialem (obecny v-Mundial to sezon 25), jest to zatem okres ledwo 8 miesięcy temu. Od samego początku jej trenerem jest Tomasz Bagrat Dostojewski (znany wcześniej jako Tomasz I Bagrat).

W v-Mundialu rozgrywanym na boiskach Sclavinii i Baridasu Abachazja grała w Grupie D, i ostatecznie zajęła w niej 4 miejsce. W kolejnym, 23 sezonie, w Lidze Mikroświatowej, Abachazja występowała na 3 poziomie (z 3) rozgrywek i... wygrała rywalizację w tej grupie co dało jej awans do 2 Ligi Mikroświatowej. W sezonie 24, występując w 2 Lidze Mikroświatowej Abachazja zakończyła rozgrywki na 3 miejscu (spośród 7 teamów). W sezonie bieżącym, 25, w czasie v-Mundialu rozgrywanego w BroBiaAbaHassie, Abachazja znalazła się w Grupie B, wraz z Wandystanem, Teutonią, Baridasem i Bantu. Do ćwierćfinałów awansowała z 2 miejsca w grupie, i trafiła na zwycięzców grupy D — Pięciopolskę. Wygrana z VRP, w stosunku 2:0, to jedna z największych sensacji bieżącego v-Mundialu! Warto też dodać, że Abachazja jest jednym z czterech krajów organizujących obecny v-Mundial. W grudniu 2015 roku Abachazja została systemową Drużyną Miesiąca.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Następna strona

Powrót do Sportowe życie Starosarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość