Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

PZ Dreamlandu musi być polityką AGRESYWNĄ

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Re: PZ Dreamlandu musi być polityką AGRESYWNĄ

Postprzez KJAF 5 cze 2018, o 20:31

Daniel von Witt napisał(a):Nie macie kogo wydalić, to dla zachowania "wzajemności" nie będziecie wpuszczać kandydata na Premiera? :lol:

A dlaczego mamy wydalać ewentualnego przedstawiciela obcego państwa, za słowa prywatnej osoby z tego państwa? Albo stosować reperkusje względem oficjeli tego państwa, dopóki rząd się pod tym nie podpisuje?

Wzajemność wygląda tutaj inaczej — jeżeli KD uznało obywatela KS za persona non grata, bo ten groził wojną, to i Sarmacja powinna uznać za niechcianego u siebie kogoś, kto robi to samo. Na razie to sprawa z osobą prywatną, jak kandydat wygra wybory albo pod jego słowami podpisze się ktoś decyzyjny w Dreamlandzie, to przyjdzie czas na działania oficjalne względem tychże organów.

Ale jak można wymagać zrozumienia takich podstaw prowadzenia stosunków dyplomatycznych od osoby, która nie tak dawno temu dla podbudowania wiarygodności traktatowej, postulowała jednostronne wypowiedzenie traktatów "bo tak", co jest domeną państw dzikich i niecywilizowanych?
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Walerian von Moscow 5 cze 2018, o 20:36

E nie ma co się spisać wielu premierów Dreamlandu czy tam kandydatów obiecywało gruszki na wierzbie a potem i tak ich obietnice okazywały się g...wno warte.
I jak już wspomniałem wcześniej Dreamland jest jaki nigdy dotąd osłabiony i prędzej się rozpadnie lub stanie się waszą kolonią niż ośmieli się wam odebrać Awarę.
Wielki Jarl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Walerian von Moscow

Postprzez Daniel von Witt 5 cze 2018, o 20:39

Konrad Friedman napisał(a):Ale jak można wymagać zrozumienia takich podstaw prowadzenia stosunków dyplomatycznych od osoby, która nie tak dawno temu dla podbudowania wiarygodności traktatowej, postulowała jednostronne wypowiedzenie traktatów "bo tak", co jest domeną państw dzikich i niecywilizowanych?

Mówi Pan teraz o Księstwie Sarmacji? W pełni się zgadzam. Moje zdanie na temat Księstwa nie uległo zmianie. Księstwo Sarmacji jest, lub przynajmniej bywa, kiedy mu się to opłaca, państwem dzikim i niecywilizowanym w stosunkach międzynarodowych, jednostronnie wypowiadając traktaty, aby następnie napadać na tego, kto z tym świstkiem papieru w ręce został. Czy zakwalifikowałem się już do konkursu na persona non grata?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez KJAF 5 cze 2018, o 20:40

Jeszcze nie, ale w konkursie na clowna w mojej baronii na razie Pan prowadzi.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej

Postprzez Daniel von Witt 5 cze 2018, o 20:43

Zawsze ich tu było pod dostatkiem, a teraz imigrantów potrzebujecie? :|

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez RCA 5 cze 2018, o 20:47

Ekscelencjo,

cenię sobie Wasz wkład w dyskusje, rożne dyskusje. Jednak jednego nie rozumiem - nader łatwo daje się Ekscelencja wciągnąć w naciągane wnioski, stoi Ekscelencja niekiedy okrakiem, a to może się zakończyć boleścią miejsc ważkich. Jeśli mogę prosić to jako przychylna Wam osoba proszę o więcej rzeczowości, mniej zajadłości, czasem po prostu nie warto.

Postprzez piwniczak 5 cze 2018, o 20:47

Cóż.

Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel von Witt 5 cze 2018, o 20:54

Doceniam troskę WKM, jednakże nie odczuwam potrzeby bycia nią obejmowanym, a już na pewno nie ze strony żadnego Sarmaty. Dlatego jeśli ja mogę prosić, to proszę o dystans z swoją opiekuńczością. Dyscyplinowanie wypadałoby zacząć od własnej trzody.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez RCA 5 cze 2018, o 20:57

Daniel von Witt napisał(a):Doceniam troskę WKM, jednakże nie odczuwam potrzeby bycia nią obejmowanym, a już na pewno nie ze strony żadnego Sarmaty. Dlatego jeśli ja mogę prosić, to proszę o dystans z swoją opiekuńczością. Dyscyplinowanie wypadałoby zacząć od własnej trzody.

Bynajmniej nie dyscyplinuję, ani mi to w głowie. No i to też jednak nie chlew, więc trzody nie ma. Pominę uwagi w stylu, że niektórzy są u siebie, niektórzy są w gościach, bo to oczywiste. Zaapelowałem do Pana jako osoby, która jest w stanie argumenty, które użyłem zrozumieć. Ale wedle życzenia już tego nie czynię.

Szkoda jednak, że rozmowa ta, znów, zbacza z meritum - tu idiotycznych, nazywając rzeczy po imieniu, postulatów jednego z kandydatów - na osobiste wycieczki. Trochę to smutne.

Postprzez RCA 6 cze 2018, o 07:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zagranica